Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt mondják csak a pénzem...

Azt mondják csak a pénzem miatt fognak később szeretni. Szerintük csak azért vagyok szerethető?

Figyelt kérdés

Fiatal korom ellenére örököltem egy családi házat.

Azzal riogatnak a rokonaim, hogy vigyázzak, ne mondjam meg senkinek hogy mim van, mert később majd a pénzemre fognak hajtani. (Mintha olyan h*lye lennék hogy mindenkinek el mondom...) vagy hogy ha összeházasodnék valakivel, akkor az majd magára akarja íratni a házat, én meg majd mehetek a híd alá.

Kb ebből az jön le, hogy saját magam miatt nem fognak szeretni, hanem csak a pénzem miatt. Vajon igazuk van? Ennyire anyagiasak az emberek?


2011. ápr. 15. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

van valami igazsag ebben.

De, ez meg ne tartson vissza az ismerkedestol, szorakozastol, bolondozastol, elvezd a fiatal eveidet. Ne dobd el egy igaz par megtalalasanak alkalmat se.

2011. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit túlzásba esnek szerintem...lehet, hogy olyan barátnőt találsz, aki szintén ilyen szerencsés, mint Te. mert hidd el, manapság ez oltári mázli, mert nagyon nehéz lakást venni.

Amúgy nekem meg egy 2szobás lakásom van. Nem cserélünk? :)

22N

2011. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell reklámozni hogy házad van. Ezt eleinte titkold el és ah a apartner láthatóan így is szeret, akkor felfedheted a lapjaidat.
2011. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne kérkedj a vagyonoddal.

Senkinek semmi köze hozzá, mennyi pénzed meg milyen vagyontárgyaid vannak. Ha nem tudják, akkor nem fognak érte szeretni.

2011. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazuk van bizony,a mai világban már nagyon a pénzre,vagyonra mennek rengetegen.
2011. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tedd egyértelművé a kapcsolatodban, hogy te ragaszkodsz a házassági szerződéshez. Ha valaki szeret, akkor annak ez nem lesz akadály.


De:

Sajnos nagyon sok buta nő azt hiszi, hogy a házassággal a felek vagyona közös lesz. Nem így van. A házasság előtt szerzett ingatlan különvagyon, sőt ha eladod és vesztek egy közöset, úgy a közös házban is nagyobb lesz a tulajdonrészed, de a szerződéseket őrizd meg nagyon.

2011. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik anyagiasak, vannak, akik nem. Egyszerű a képlet: nem kell olyat feleségül venni, aki magára akarja íratni a házadat. Amúgy meg ami a te neveden van, az a tiéd is marad a házasságkötés után is. Nem kell hangoztatni a vagyonodat, így könnyű lesz kiszűrni, ki megy a pénzre, ki szeret magadért.

De a rokonok is megérik a pénzüket! Jó előre ilyennel riogatni!

Meg aztán ki tudja, ki lesz majd a párod? Még lehet, hogy gazdagabb is lesz nálad. Akkor ő is majd higgye azt, hogy csak a pénzére hajtasz?

2011. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán csak azt próbálták ilyen szerencsétlenül elmondani, hogy sok szélhámos van és ne légy naiv.
2011. ápr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

uggyanmár! nekem is van lakásom, fiatal korom ellenére, a barátom mégsem ezért van velem. persze nem hátrány, h nem albérletben tengődünk. de ő is belead a közösbe.


az, hogy a leendő gyerekeimen kívül másra írassam a lakásomat, az számomra nonszensz.


jó dolog kiszűrni a pénzéhes embereket, de azért túl szkeptikus se legyél, mert ez is megakadályozhat a pártalálásban.

2011. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!