Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintük ki fogok futni az...

Szerintük ki fogok futni az időből. Szerintem még bőven van időm. Titeket is piszkáltak/piszkálnak?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Jelenleg nincs barátom. Már kapom a célzásokat a családtól, hogy ideje lenne bepasizni, és gyereket szülni. Nem mintha nem szeretnék gyereket, mert kb 10 éves korom óta akarok, de még nem állok úgy.

Ma a nővérem azt mondja: úgy sajnálom, hogy nem rögtön akkor szültem mikor férjhez mentem. Kár volt várni. 21 éves volt mikor férjhez ment, 23 mikor szült. Igaz 14 éves kora óta együtt volt a férjével.


Szerintem még ha 10 év múlva szülök, akkor sem lennék lemaradva (bár addigra remélem már lesz gyerekem) de ezt a nyaggatást/célozgatást már nem bírom. Veletek is szoktak ilyet?


2011. jan. 25. 22:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


22 évesen élvezd még ki hogy nem vagy "családtól függő"!!

Az egy dolog , hogy mit mondanak. aAt tedd, amit érzel. A családot, anyaságot senkire nem szabad "rátolni". Még akár a 10 év is belefér, hogy járj-kelj a nagyvilágban, élj, és megtaláld az "igazit"!

2011. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
71%

27 vagyok, Volt egy vőlegényem, akartam tőle gyermeket pár év múlva, de 2 éve szétmentünk. Most van párom, de nemérzem, hogy tőle szeretnék.... persze még nem vagyunk anynira régen együtt..

viszont utálom,mikor hallom, hogy mamám a hozzá hasonló nyanyus rokonokkal és ismerősökkel, ha telefonál, ezt mondogatja: nem,még nem megy eférjhez, nem még nincs...igen-igen, benne van már a korban, de még azért ráér...

elegem van, hogy nincs jobb téma,mint az én szülőcsatornám. Egyébként meg nemsokkal kapok többet, mint a minimálbér,, akkor meg mire szüljek? Magamat sem tudtam még függetleníteni.. :(

2011. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz, mert már néha azt veszem észre magamon, hogy azon agyalok, hogy X-nek meg Y-nak is van már gyereke. Tudom ez nem verseny, csak már néha olyan rossz érzésem van...
2011. jan. 25. 22:40
 4/45 anonim ***** válasza:
67%
Én nem tudom, hol laksz, de ez általában kisebb faluban szokott lenni. Én még soha nem hallottam, hogy egy 22 éves fiatal felnőttet nyaggassanak azzal, hogy legyen már gyereke. Egy 30 éves nőt oké, de 22 évest..te sem gondolod komolyan.
2011. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
72%
Jézus, 22 évesen gyerekkel nyaggatni...
2011. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
47%
Mi ez a hülyeség mostanában? Ez valami új divat, csak nem tudok róla? Miért kell minél hamarabb férjhez menni/szülni? Aztán 35 évesen rinyálnak, hogy nem élték ki magukat. Általában azok szülnek ekkor, akiknek nincs amúgy életük, nem járnak egyetemre, koravének, de akkor is..borzalmas.
2011. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Na hát igen. Az anyagiak.

Én is elgondolkozom ilyen dolgokon, hogy nem is tudnék még gyereket vállalni, ha lenne komoly kapcsolatom akkor sem, és már csak a magam részéről sem. Mert most végeztem a suliban, pályakezdő munkanélküli vagyok...


Még egy babakocsi is 80-100 E körül van...

2011. jan. 25. 22:47
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Azért ne akarj gyereket, mert x-nek, meg y-nak is van már...

Ez nem verseny, ahogy írod is.

Tudod, tapasztalatból írom, hogy a család meg a gyereknevelés nem merül ki abban, hogy illatos baba és kacarászás. Ha a terhesség nem is problémás, akkor is éjszakai szoptatások, a pároddal is törődni, utána végezni a háztartási teendőket, nő a gyerkőc, egyre mozgékonyabb, kiváncsibb...

Néha nagyon fárasztó "kötelesség".

Én nem azt írom, hogy nem jó a dolog a házasság, meg a gyermeknevelés; mert ha találsz mondjuk 24 évesen egy olyan pasit, akinél érzed, hogy 100% hogy ő életed párja, akkor -ha úgy gondoljátok- össze tudtok házasodni, de még akkor is simán belefér 3-4 szabad év, amikor csak egymással foglalkozhattok:)

2011. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
72%
Barátnőmmel 22 évesek voltunk, amikor összejöttünk (az egyetemen). Most 27 évesek vagyunk és már jó néhány éve dolgozunk. A szülők természetesen itt is célozgatnak arra, hogy jó lenne már egy lakodalom és jöhetnének már az unokák. De nálunk ez még nincs tervbe véve. Most vagyunk fiatalok, még jól esik szórakozni és utazgatni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnénk saját családot, de úgy gondoljuk, hogy várunk még vele még néhány évet. Én úgy gondolom, hogy ebben semmi rossz nincs, hiszen így majd ha eljön az idő, akkor már könnyebben tudunk a családra koncentrálni, mert már "kitomboltuk" magunkat.
2011. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
85%
Én 32 évesen szültem, karrier, autó, ház, nyaralás után, és mégsem érzem, hogy elkéstem volna vele. A szüleim 22 évesen még inkább azzal "nyaggattak", hogy nehogy félbehagyjam az egyetemet. Szerintem ez még túl korai "nyaggatás" a szüleid részéről. Főleg hogy még pályakezdő munkanélküli is vagy.
2011. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!