Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném jóvá?

Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú lesz, de pls olvassátok el!

Szzóval: abban az idióta helyzetben vagyok, hogy szerdán délután bennmaradtam a suliban. Ahol is osztálytársaim elkezdtek pirózni, majd odajöttek hozzám, hogy gyújtsak meg egy lapot. Én megtettem, hogy békén hagyjanak, ismerem őket ennyire. Aztán (mint később kiderült) egy nagy kartonlapot is felgyújtottak, amikor én nem voltam ott, és a takarítók köptek az igazgatónak. Tegnap (csütörtök) az ofő elkezdett nyomozni, és én meg az osztálytársaim odamentünk hozzá, hogy mi gyújtottunk meg pár lapot. Ekkor elmondta a kartonos esetet. Mondtam neki, hogy nem én voltam, és ez még futott pár kört, a lényeg az, hogy osztályfőnökit kaptam. Én nem érzem ezt súlyos büntetésnek, csak a szüleim, és valahol meg is értem őket (főleg anya van kiakadva). Eltiltott a barátaimtól, amit a lehető legmocskosabb húzásnak tartok. Reggel épphogy csengetésre érhetek csak be, hazajönni fél órám van. Félre ne értsetek: nem azt mondom, hogy ez most milyen kib*szás már, hogy nem csináltam semmit és megbüntettek; tisztában vagyok vele hogy felelőtlenséget csináltam, megbántam, megkaptam az intőmet. De a barátaimtól akkor sem tud eltiltani, ha odakötöz az ágyhoz, mert nekem nagyon sokat jelentenek ők. Igen, persze, tudom ők fognak majd a bajba belerángatni és miattuk repülök a suliból bla bla bla, de én ismerem őket és nem a szüleim. Hogy tudnám elérni, hogy vonják vissza ezt a dolgot? Nem kell rögtön, csak úgy a közeljövőben. Nem akarok hazudni nekik, de a barátaim nekem ennyit simán megérnek, mert ha kellenek, mindig ott vannak nekem, és én lojális típus vagyok.

Előre is köszi a válaszokat!

14/F, 8. osztályos tanuló.


2011. ápr. 15. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit itt leírtál, nemes lélekre vall. Én a szüleid helyében büszke lennék rád, és szerintem ezt, amit itt leírtál, mondd el nekik nyugodtan. Édesanyámat is eltiltották a barátaitól (nem tett rosszat, csak a "tanulás az első és egyetlen"), most 60 éves, és nincs egy fél barátja sem... A kutya. Igaz barátokat szerezni főleg gyerek-/kamaszkorban lehet. Ők visznek bele a rosszba? Vidd te őket bele a jóba. Menjetek együtt edzeni, stb. Mindenki pirózott, és csinált hülyeséget, a lényeg, hogy tudja, hogy rossz, amit tett, és így nem teszi többé. Ez az élet törvénye. Ha tudatában van a dolognak, akkor nem büntetést, hanem támogatást érdemel.
2011. ápr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát, baromi nagy szerencsétek van , hogy ennyivel megusztátok! A szüleid felé pont úgy teheted jóvá, ha azt csinálod amit mondanak és megbízható vagy. Ha nem keveredsz újabb bajba és betartos a büntetést, akkor valószínüleg hamarosan megenyhülnek. Tudom, hogy ezt nehéz elhinni 14 évesen, de a szüleid a lehető legjobbat akarják neked, és hidd el távolabb látnak, mint te. A leveledből nekem az derült ki, hogy értelmes és lelkiismeretes kamasz vagy, ha így folytatod és nem kezdesz el hazudozni, akkor minden rendben lesz:)
2011. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az igazságtalan, vagy nem megfontoltan alkamlazott szigorral az embert a hazudozás útjára nevelik.
2011. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg nem olyan nagy dolog amit csináltál. Persze elsülhetett volna rosszul is, de arra nagyon kevés az esély..14 évesen mindenki csinál ilyeneket. Tényleg mondd meg a szüleidnek amit itt leírtál. De szerintem magától is megoldódik majd.
2011. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Amgy akik a kartont gyújtották meg, azok igazgatói rovót kapnak, sőt, az egyiknek fegyelmije is lesz : /.

Megy a zöld kéz!

2011. ápr. 15. 18:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, hogy igazgatóit fogok kapni : /
2011. ápr. 18. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon jó... de majd ha egy év múlva vissza gondolsz röhögni fogsz rajta
2011. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!