Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora családod van? Hogyan...

Mekkora családod van? Hogyan viszonyulnak egymáshoz?

Figyelt kérdés
Ha én nem keresném a családtagjaim,le se sz@rnának. Mostmár eljutottam arra,hogy én is teszek rájuk,és nem keresem őket. Kicsit rossz,mert pl. nem tudok egy szülinapot vagy semmit megünnepelni. Ha lenne esküvöm arra is kb. 2 családtagomat hívnám meg. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. ápr. 15. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szűk családról beszélünk(anyu apu tesók),vagy a tágabb(nagynéni,nagybácsi.unokatesó)?
2011. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazad van,ez lemaradt: a tágabb családra értettem.
2011. ápr. 15. 20:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is így vagyok, nagyon ritkán látom az unokatestvérem, nagyszülők, nagynéni..:/ nem keresnek nagyon és nem is hívnak fel, csak néha. Folyton én keresem a kapcsolatot velük, felhívóm telefonon, meglátogatom. De nem tudom hogy ők miért nem tudják ezt megtenni! De a legjobb a szűk családi kör :D
2011. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nincs nagy családom. Édesanyám, a testvérem, mamám és az apám (bár már régóta nem számít családnak, csak ha hivatalosan nézzük).

De már "külön" családom is. A gyereket egy cica helyettesíti.

2011. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas családom van, és mindenki jóban van mindenkivel:) Nővéremék esküvőjén úgy volt az arány, hogy a férje részéről 40en voltak,a részünkről meg 70en :D
2011. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagy családom van, apámék kilencen voltak testvérek anyámék heten. Az apámék felőli rész 5 évente összejön egy találkozóra hol Szlovákiában hol pedig itthon.Mindenki igyekszik tartani a kapcsolatot mindenkivel.
2011. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha tagabb csaladrol van szo: egyik ag pont az ellentete a masiknak.

Anyai ag: nyitott egymasra, gyakran talalkozunk, megyünk egymashoz, de nincs semmilyen szülinapi ünneples, csak gratulalunk, ha eppen tudjuk a masikrol, ennyi. En mindenkiröl tudom, az enyemet nem mindenki, de teljesen rendben ez is. Nincs kepmutatas szerintem. (Persze esküvöre magatol ertetödö a meghivas.) Lehet, hogy azert tartom ezt a normalisnak, mert ebben nöttem fel?


Apai agon: ezzel teljesen ellentetben soha nem keresnek minket, kiveve apu 2 testvere, ök a valasuk ota, amiota egyedül eltek, neha-neha megjelentek, de csak alkalmakkor (bucsu, karacsony...stb). Nekem ez is oke, bar valoszinüleg amiatt, mert az anyai ag miatt "nem vagyok egyedül", de ök meg erdekesen viselkedtek, amikor esküvömre meghivtam öket is (apu erzeseire tekintettel), mintha nehezmenyeztek volna, hogy miert csak most...


Anyos-aposomek: itt nagy ünneplesek vannak, mindenkinek a szülinapjat, karacsonykor, husvetkor...stb (anyos es apos testverei+gyerekei+azok gyerekei mind összegyülnek), eddig csak folyt a nagy szinjatszas, de a hetköznapon meg senki sehol, ha kene valami... A sogornömet es csaladjat sem latjuk gyakrabban, persze a többi csaladtag ezen igencsak meglepödne... Vagy pl. anyos+apos a gyerekünk születese utani 3 honapban össz max. 3-szor jött (ebböl az elsö a 8. napon a korhazban, csak mert vasarnap volt es az összes rokon akkor jött), ami csak azert furcsa, mert egy udvarban laktunk, de a nagy csaladjuk elött persze megjatszotta a segitökesz angyalt, mintha barmiben is szamithattunk volna ra. A 2. alkalom az volt, amikor anyosom rokonai jöttek latogatni, ugye elöttük ott kellett, hogy legyen: raadasul vele beszeltek meg, es azt hittek, hogy nekünk alkalmas idöben jöttek, es ö megkerdezte tölünk, jo-e, alig tudtam kimagyarazni, hogy ne erezzek kellemetlennek, amiert ott vannak...

Amugy a nagyobb gyerekünk születese elötti 4 evben egyszer sem voltak nalunk sem anyos+apos, sem sogornömek, hivasunkra mindig valami kifogast kerestek. Mi azert mentünk hozzajuk, sogornömekhez meg evekig heti 2-3-szor a kisgyerekek miatt (bar nem hivtak, csak ök), majd a nem viszonzas miatt abbahagytuk, anyosomekhoz inkabb csak ünnepeken, szülinapok, vagy ha a ferjem megjavitott valamit naluk, ill. ezen kivül is, csak ritkan. Most is ugyanigy.


Szükebb csalad: sogornömekröl mar szo esett, tesomekkal a gyerekem születese ota ritkabban, elötte mi a gyerekeikre tekintettel gyakrabban mentübnk, ugy 2-3 havonta (kb.100 km). Azota mivel nem veszi figyelembe a mas nevelesi elveimet, ez csak zavart okoz, igy csak ha muszaj.

Anyosekrol mar irtam, szüleimhez havi 1-szer legalabb (kb.1oo km), de ha tölük 10-20 km-re van dolgunk, mindig megyünk hozzajuk, ha otthon vannak.

2011. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 testvérem. A lánytesómnak a két fia a keresztfiam.( 3 és 5 évesek) Velük elég sűrűn vagyunk együtt.A fiútesóm , nekik van egy ikerpár akik 6 éves lányok, egy 3 éves kisfiú és egy 1 éves kislány.

Maminak 9 unokája van, mert nekem van egy 15 éves lányom, egy 19 hónapos lányom és egy 5 hónapos fiam.Anyukám egyke volt,a szülei már meghaltak, így mást nem ismerünk.. meg nem is keresünk.

30.N

2011. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Előző, 15 évesen szültél? Hát gratulálok.
2011. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 20:52-es!

Neked pedig mi közöd hozzá,hogy mikor szült...szánalmas...

2011. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!