Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Melyik "férjes"...

Mit tennétek? Melyik "férjes" nevet válasszam?

Figyelt kérdés

A páromat ugyan úgy hívják, mint az apósomat (épp ezért a fiam nem az ő nevét kapta). Anyósom így X Yné. Na, már most ha összeházasodunk a párommal, akkor melyik névvariációt válasszam?

Együtt élünk anyósomékkal. A múltkor hozott a postás egy levelet neki, kérdeztem, hogy az ő nevét írjam-e alá, vagy a sajátomat. Erre mondja, hogy de hát engem is úgy hívnak, nem?

Na, nem akarok én is X Yné lenni. Félre értés ne essék, nincs bajom az anyósommal, a párom nevével sem, viszont nem akarok én lenni a másik -né... Így is macerás, hogy mikor jön apósomnak, és mikor a páromnak levele...

Válasszam, az Xné és a saját nevem? X Z sem akarok lenni, hogy felveszem a vezetéknevét, és a keresztnevem marad. Jaj, olyan bonyolult ez.

Ja és egy ideig még itt fogunk lakni, jó pár évig, az biztos. :(


2011. ápr. 15. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Èn Kovács Gézáné nem lennék.

Kovácsné Kerekes Zsuzsa még elmegy.

Nekem az tetszik hogy Kovács Zsuzsa.

Èn így fogom felvenni. Vagy is nem magyar a férjem így Zsuzsa Kovács leszek.

2011. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Az,hogy marad a sajátod nem jöhet szóba?

Nekem úgy volt a legegyszerűbb(hasonló helyzet).

2011. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
azt nem értem, hogy ha elköltöznétek, akkor szívesen lennél XYné? Én aztán semmilyen körülmények között sem lennék XYné, a falnak megyek tőle! Szerencsére mi Erdélyben lakunk, így egyszerűen Kovács Zsuzsa vagyok, ahogy előttem írták:)Nálunk nem né-znek. Még jó. Egyébként büszke vagyok, hogy a páromhoz tartozom, szívesen vettem fel a nevét. Ha szereted a párodat, vedd fel a nevét. De a né-zés szerintem nagyon öregasszonyos...
2011. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
89%
Szia! Akkor azt hiszem Nálad 4 variáció maradt: Xné és saját név, X és saját név "né" nélkül, illetve amennyibe a párod nyitott rá felvehetitek egymás vezetéknevét kölcsönösen tetszőleges sorrendben kötőjellel vagy a nélkül!
2011. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam, hogy nem költözünk, hogy nehogy valaki azzal jöjjön, hogy úgysem sokáig lennék én a másik X Y-né. :)
2011. ápr. 15. 20:43
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy venném fel, vagyis én már felvettem hogy x-né és a saját neved. Nekem így tetszett a legjobban. Mert így tudják, hogy férjezett vagyok, de a bemutatkozásnál kiderül a saját nevem is.
2011. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
szia!Nem akartam né lenni,de a nevem sem akartam eldobni így kötőjeles lett értsd Kovács-Nagy Katalin, ez csak egy példa de sztem így a legjobb
2011. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
86%

miért veszed fel a nevét bármilyen formában?

csak kérdezem. maradjon a saját neved. ?

2011. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Csak a vezetéknevét venném fel vagy mint előttem írták kötőjellel a saját vezetéknevemhez.Semmilyen formában nem tetszik a -NÉ!Sokan az összetartozást érzik ebben,hogy tudja mindenki,hogy ő tartozik egy férfihoz,számomra ez inkább az alárendeltséget jelenti.
2011. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
55%

Szia


Nalam is nagy dilemma volt

(most kitalat neveket irok)


ferjem azt akarta, hogy vegyem fel az o nevet es moge az en nevem


Pl Kovacs Tamasne Gulyas Andrea Petra


na ez baromi hosszu


gondolkoztam a Kovacsne Gulyas Andrea Petra variacion is, de a -ne- nekem nem tetszik


gondolkoztam a k enyhevemeknez en vez a kovacs-gulyas Andrea Petran is, de az O es az en vezeteknevem egyutt enyhen szova is vicces lett volna.


igy egyszeruen Kovacs Andrea Petra lettem mivel a sajat nevemet nem akartam megtartani, mert nagyon sokat csufoltak miatta meg iskolas koromban.

2011. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!