Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomat válasszam, vagy...

A családomat válasszam, vagy a szerelmem? (lent)

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy fiúba, ő is belém.

Csak ő ukrán, és ráadásul roma származású, ezért a szüleim elleneznék a kapcsolatot (apám megmondta, hogy ki is tagadna).

Szégyellem magam előtt is, de belém nevelték, hogy "ilyenekkel" ne álljak szóba, meg hogy ők alacsonyabb rendűek szerintük.

én érzem a szívem mélyén, hogy ez nem igaz, és vannak roma barátaim ugyanúgy, mint nem romák, de nem tudom, ellen merjek-e szegülni a családom akaratának, vállaljam-e a megvetésüket stb.

már hetek óta vergődök, próbálom elodázni a döntést, de ez nem megoldás...


bunkó válaszolók kérem mellőzzenek

21/L


2011. aug. 17. 15:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Egy szavazat a családra.
2011. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Én ebben az esetben a szerelmet választanám... ha a családom tényleg szeretne engem, akkor azt szeretnék, hogy én boldog legyek, és félretennék az ennyire durva előítéleteiket... ha ennyi miatt kitagadnának, főleg...
2011. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
hidd el,ha ellenszegülsz,utána úgyis rájössz,hogy szüleidnek igaza van...SOHA nem kezdenék cigánnyal,hát még h Ukrán is...menekülj...
2011. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
hát ez nehéz. de ha igazán szereted azt a fiút és biztos vagy a kapcsolatban akkor válaszd őt. viszont gondolj arra is h megéri e a családodat elhagyni egy fiú miatt?? mert tudod családja az embernek egy van, de a pasik jönnek mennek az életben, még ha most ugy is érzed h ő az igazi.
2011. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Család csak egy van, szerelem lehet bármennyi:) Én a családomat választanám, tudom milyen nehéz, én is voltam hasonló helyzetben, de nem bántam h a család mellett dontottem:)
2011. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
család
2011. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Osztom a véleményt, hogy ha igazán szeret a családom nem tagad ki.
2011. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Család
2011. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy a szerelem lehet,hogy elmúlik és ha kitagadnak utána mihez kezdesz?!. Sajnállak,nem egy könnyű helyzet. Talán titokban legyél a fiúval tisztességtelen de talán ez lenne a legjobb megoldás.
2011. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a tapasztalati úton és a közéletből szerzett információk alapján - sajnos sok esetben jogosan - elég rossz a romák megítélése. De ez nem jelenti azt, hogy nincsenek üdítő kivételek. Nekem is volt roma vagy cigány, tök mindegy hogy hívom barátom még régen és összejártunk, ő volt az, aki haverok között a legjobban kiállt értem és én is őérte. Tényleg nagyon bírtuk egymást.

Én a helyedben beszélnék a szülőkkel, hogy ne a dogmatikus előítéletek uralkodjanak, hanem legyen annyira felvilágosultak, hogy előbb engedik bemutatni őt és ha kiderül, hogy egy "bicskáscigány", akkor te leszel az első, aki elküldöd. :)

Nem gúnyból írom, de egy kicsit vedd humorosra.

És példálózhatsz olyan emberekkel, akik cigány származásúak és értékesek, tettek le az asztalra.

Egyik ilyen pl Snétberger Ferenc. Hatalmas talentum és emberként is nagyon rendes.

2011. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!