Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelenthetek vkit a gyámügyö...

Feljelenthetek vkit a gyámügyön névtelenül?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha kiderülne h én voltam az aki kérte a gyámügyet h nézzen a körmére,mert családtag vagyok. De ha mint tanút kérdeznének elmondanék mindent amit tudok. csak azt nem akarom h kiderüljön h én szóltam
2011. ápr. 16. 11:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Igen, tehetsz bejelentést névtelenül is, ha tudomásod van gyermek kínzásról, verésről, éheztetésről. Erről van szó?
2011. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%

Lehet névtelenül is, csak nem tartom szép dolognak - ez a magánvéleményem.

Miért akarod feljelenteni az illetőt?

2011. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
ilyesmi
2011. ápr. 16. 11:59
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem akarom h kiderüljön h én szóltam,mert közeli családtag vagyok. De ha megkérdeznek h mit tudok róla,mint tanú elmondok mindent amit tudok,látok,tapasztalok
2011. ápr. 16. 12:00
 5/31 anonim ***** válasza:
34%
Nem lenne jobb beszélni az illetővel?
2011. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

nem lehet

egyik fülén be a másikon ki

akarok vmit tenni h vegye már észre magát,meg ne más életét tegye tönkre

2011. ápr. 16. 12:02
 7/31 A kérdező kommentje:
és hogyan kell megtennem a bejelentést h ne derüljön ki én voltam?
2011. ápr. 16. 12:07
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Nem szép dolog. De ha egy gyereket ezáltal megmenthetsz, kötelességed. Gondoljunk a sok agyonéheztetett, és agyonvert gyerekre, (a TV-ben csak néhány esetet mutattak be), akiknél tudtak a szomszédok a bántalmazásról, mégsem jelentették.

Ott ki is a hibás?

Ha komoly az ügy, igenis szóljon. Nálunk divat a struccpolitika, majd sajnálkoznak az emberek, de nem tesz senki semmit, csak ha már késő, akkor sopánkodnak: Tudtuk, de nem gondoltuk, hogy belehal.

2011. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
35%
Mekkora gyerekről van szó? Orvos, védőnő, óvónő nem látja a bántalmazás jeleit? Nekik kötelességük jelenteni.
2011. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
65%
Bemégy a Gyámügyre, megkéred, ne szóljanak róla, hogy te jelentetted be (bár hivatalból kötelességük a titoktartás), és elmondod, mit tudsz. Szintén hivatalból ki kell vizsgálniuk az ügyet, védőnő, szociális munkás, stb. segítségével szokták kideríteni, igaz-e a bejelentés.
2011. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!