Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén: keresitek a jót az...

Őszintén: keresitek a jót az emberekben?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor hallom, hogy itt mindenki boldogtalan és elégedetlen, mert a világ szörnyű, az emberek rosszak és nincs semmi, aminek örülni lehetne.


De most őszintén felelve: ti keresitek egyáltalán a jót és tiszteletre, becsületre méltót az emberekben, vagy mindenkihez közömbös, esetleg negatív szemlélettel közeledtek? Ha szembe jön veletek valaki, csak a rosszat szúrjátok ki rajta, vagy megpróbáljátok a szépet is megkeresni benne? Igyekeztek egyáltalán, hogy felkutassátok mások pozitív tulajdonságait, mindig és minden helyzetben? Adtok esélyt mindenkinek arra, hogy megmutathassa milyen valójában vagy hamar ítéltek?


Sosem értettem, hogy várhatja valaki, hogy szájába repüljön a sült galamb: senki nem fogja megtalálni a jót a világban, ha nem is keresi. Én kesergés helyett kutattam, próbálkoztam és sikerült - s egy alapvetően boldog lénynek vélem magam, épp ezért, mert szeretem az embereket. Mert megtaláltam, amit szeretni lehet bennük.


Tehát: próbálkoztok egyáltalán? :)


2011. ápr. 16. 23:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

érdekes amiről írsz mert én is msotanában inkább közömbös lettem,gyanakvó,és meggondolom kit engedek be az úgymond személyes szférámba,mégpedig azért mert egyszerűen nincs kapacitásom arra h folyamatosaan hülyére vegyenek.Sokszor segítettem önzetlen voltam olyan emberekkel is akik időpnként még csak levegőnek sem néztek...mindig azt mondom én nem haragszom rájuk de ezentúl ne várják hogy örömmel a nyakukba ugorjak.

Egyébként nem szoktam elsőre íélni de sokadjára csalódni sem szeretek ezért meggondolom kit engedek a bizalmamba.

és igen a jót keresem csak sajnos nincs sok,az emberek 85%éka szerepet játszik semmibe veszi a MÁSIKAT,ha porrongyanak jó vagy akkor jelentkeznek amúgy elkerekedett szemmel néznek hogy jé te még létezel?

persze vannak kivételek csak nem sok .Ilyen a világ.Védekezni kell jobbára közömbösséggel..)

2011. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

még mielőtt valaki ítélne én sem vagyok tökéletes a szememre is vetik nap mint nap a hibáimat(mint sokaknak)

ennek ellenre sokszor vagyok naív ami miatt rendszerint megütöm a bokámat.

2011. ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Természetesen, nem azt mondom, hogy naiv idealista módjára kellene vakon megbízni mindenkiben, de legalább lehetőséget adni a megismerésre. Akarni benne megtalálni a jót...
2011. ápr. 16. 23:20
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Én nem keresem. Ha látok is jót a másikban, egy apró rosszal elnyomja. Tudod, a rosszat észrevesszük, a jó természetes. Elég maximalista vagyok, de magammal szemben is. Valahogy nem érdekelnek az emberek. Akiket szeretek, ők igen. Az idegenek abszolút nem. Ebből kifolyólag a jót sem keresem.
2011. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Én optimista vagyok,van amikor nagyon kellemes csalódásaim vannak csak sajnos ritkák.Az elfogulatlanság egy jó szó szerintem.Itt arra gondolok hogy pl idegenekkel sokkal könnyebben megtalálom a közös hangot mint valakivel akit több éve "ismerek és esélyt sem ad arra h pozitívan csalódjon bennem.Hogy változzon a véleménye.A legtöbben esélyt sem adnak a másiknak beteszik egy kis skatulyába amiből nehéz a kilépés.persze ne adjok fel és idővel lehet megtörik a jég de a helyzet az h nem ez az általános.Sokat kell szívni,sokat csalódni az emberekben,ami persze kell is hogy értékelni tudjuk az igazáb fontos mementókat.

ha neked ilyen jól megy a megmaradás az éelt napos oldalán akkor talán már eljutottál az ősforráshoz vagy nem is tudom..:)segíthetnél nekünk is ebben.

2011. ápr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Abban keresen aki érdekes és fontos nekem. A többiekkel - nem foglalkozom. :) De nem is kesergek és nem érzem magam rosszul egyáltalán.
2011. ápr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
és a helyzet az h a legtöbben először a külső alapján ítélnek szóval...persze keressük de hogyha az ember sorra kapja a pofonokat az élettől akkor nehéz megtalálni és mindenkit egyöntetűen szeretni.De szép elgondolás remélem egyszer ilyen világ lesz.Mindenki elfogadó és a jót keresi.:)
2011. ápr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
Én őszintén mondom,hogy keresem a jót az emberekben! Mert úgy hiszem,h akik rosszak,azokkal történt előtte vmi,amitől olyanok lettek..csak meg kell ismerni az okát,felderíteni.Bár már sokszor csalódtam emberekben, és nagyon sokszor túl naivnak érzem magam. De vmiért mindig a jót keresem mindenkiben. Nektek is ezt tudom javasolni,az nem jó ha közömbösek vagytok.
2011. ápr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

En mindig próbàlok az emberek felé csakis jó indulattal fordulni. Viszont egyre jobban csak csalódàst érzek bennük.

Egyet viszont nem tudnak elérni nàlam.Egy mondatot alkottam magamnak. Nem muszàly nekem rossz lenni azokkal az emberekkel, akik rosszak velem. A csalódàsok utàn is õszintén és tiszta lelkiismerettel fordulok feléjük, de màr ritkàbban és óvatosabban.

2011. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

Én "naiv idealista" vagyok. Ezt sokan nem értik, mert szerintük a világ rossz.

Szerintem a világ jó.

Ebből kifolyólag úgy gondolom, a világ se nem rossz, se nem jó, hanem pont olyan, amilyennek érezzük. Akkor meg miért ne érezzem jónak? :)

2011. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!