Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak teher vagyok az...

Tényleg csak teher vagyok az emberek számára?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, valami szeretethiányos szörny vagyok, aki csak ráerőlteti magát a körülötte élőkre. :(

Észrevettem, hogy mindig mások hagynak ott, hogy úgy mondjam. Úgy értem: pl. beszélgetek valakivel, a másik fél mondja, hogy na majd később beszélünk, vagy egyéb ilyenkor szokásos szöveg.

És a párom sem kivétel. Sokszor napokig nem találkozunk, főleg az utóbbi időben, és ő nem érti, miért baj ez nekem. Szerinte, idézem: "Miért kell mindig egymás s*ggében lenni?" Most is este van és most keres, ugyanaz a folyamat... 1 óra msn (az is mindig megszakad a hülye netem miatt), aztán bejelenti, h most megy, ha nem gond... Mindig ő. És mindig ő jelentkezik. Úgy érzem, ha én hívtam volna nap közepén, hogy beszéljünk, összedőlt volna a rendszer. :( Mert akkor fix, h nem mehetne net elé, mert mondjuk az unatkozó, nyugdíjas apja kitalált neki valami jobb programot...vagy szimplán elfoglalja a laptopját, holott annak is van gépe.


Biztosan velem van a gond, csak nem tudom, hogy változtassak a hozzáálláson. Tényleg szomjazom az emberek társaságát, mert olyan egyedül vagyok. :(

22L (párom 27)


2011. ápr. 17. 18:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Vele semmit nem lehet megbeszélni. akkor már felhúzza magát, minden baja van... nem érti meg, mit akarok. egy felnőtt testben élő gyerek, fel sem akarja fogni, amit mondok. :( annyiszor próbáltam már... és mindig ezt kapom, h mit kell egymás s*ggében lenni... meg neki dolga van, mindig a szülei és a szülei...
2011. ápr. 17. 18:54
 22/30 anonim ***** válasza:
47%
Talán azért ilyen veled,mert megfullad már tőled szerencsétlen...Nekem is van ilyen ismerősőm,hát ha meglátom,már azon gondolkodok,hogy tudnám lerázni magamról...
2011. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

akkor bizonyára így van. :( mindig úgy éreztem, legjobb, ha nem vagyok az emberek terhére és elszigetelem magam. ezt fogom tenni.

köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 17. 19:02
 24/30 anonim ***** válasza:
Hozzád olyan ember való,aki szeret és becsül.Én nem ilyen embernek látom a párodat.Tudod,ismerem a fajtáját.Sajnos.
2011. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"A férfiakat nem szabad szorítani,erősen ragaszkodni hozzájuk,és nem szabad teljes egészében kimutatni,hogy akár meg is halnánk érte..Mert így elveszik a küzdeni akarás/hódítás vágya.."


Szerintem meg nem taktikázni kellene 10-20 évig, hanem kimutatni a valós érzéseinket...


Én is hasonló típus vagyok, mint a kérdező. Van egy fiú barátom (nem a pasim, de sokáig úgy volt, hogy lesz köztünk valami) és vele is úgy zajlik le egy beszélgetés, ahogy az egyik válaszoló leírta. Én írok 30 sort, ő annyit reagál, hogy értem /jól van/ oké/ igen /nem. Ezek a leggyakoribb válaszok. Utána megkérdezem:

-mi a baj?

-semmi


Nagyjából így zajlik egy beszélgetés.

3 éve ismerem, és ha rajta múlt volna, valószínűleg már rég megszakadt volna a kapcsolat. Ha összevesztünk, nem ő keresett meg, hanem én. Én írtam mindig sms-t, én hívtam fel telefonon. Volt, hogy nem beszéltünk két hétig és este "lerázott" azzal a szöveggel, hogy megy sorozatot nézni.

Ez így visszaolvasva elég rosszul hangzik, de nem úgy kell elképzelni, hogy napi 20 sms-el bombáztam és állandóan hívogattam, egyszerűen csak mindig én voltam a kezdeményező fél.

Nemrég kezdtem el dolgozni, estig munkában vagyok és az sem zavarja, hogy már 20-ad annyit beszélünk, mint régebben.

Valószínűleg azért ragaszkodom még hozzá, mert ennek ellenére szeretem, mint embert. Igaz, én is egyre ritkábban keresem.


Ja és volt már olyan párom is, aki viszont nagyon is értékelte, hogy ragaszkodó vagyok és, élvezem a társaságát.


Úgyhogy szerintem csak meg kell találni a hozzád illő férfit.

2011. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

ma 20.00

" Szerintem meg nem taktikázni kellene 10-20 évig, hanem kimutatni a valós érzéseinket..."

Attól még,hogy egy nő nem akaszkodik,nem fojtja meg a férfit az imádatával az érzelmeket ki lehet mutatni..De nem kell feltétlenül teljesen kitárulkozni,és ráakaszkodni a másikra..

Érdekes,hogy aki nem ilyen "ragacsos" az boldog házasságban él,mert rájön,hogy minden embernek szüksége van egy kis "levegőre" vagy a férfinak igenis szüksége van arra,hogy a nőt akit imád lengje körül valami báj,titokzatosság(és itt nem arról van szó,hogy megcsalja mindenkivel) hogy érezze az imádott nőnek még mindig ő kell mint férfi..

De ha állandóan nyomulunk,és állandóan giccsesen mondogatjuk hogy "szeretlek,imádlak,mókuskám az életem vagy stb.." megunják,egy idő után zavarni fogja majd kínos lesz nekik..

Ha rögtön és mindig kiadod túlságosan az érzelmeidet,akkor kevésbé leszel boldogabb...

Csak gondolj a fordított helyzetre,amikor egy férfi annyira szeret,hogy állandóan csak téged néz,állandóan suttogja,hogy imád,ha rossz kedved van,elkezd sírni hogy nem bír szomorúnak látni stb..Az elején ez nagyon tetszik nekünk,hogy így kiadja az igaz érzelmeit..De egy idő után a hátunkon fog szaladni a hideg ha meglátod...

Tanácsolom,hogy nézd meg a BÁJKEVERŐ vígjátékot..(ÓÓÓÓÓ naplemente)

2011. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy néztem, a többség úgy szűrte le, tényleg az én ragaszkodásommal van baj. Akkor tehát nem alaptalan. Megpróbálok másképp élni. Igazából úgy 9 hónappal ezelőtt ment is a dolog, mert teljesen magamban voltam. Volt egy nagyon kedves barátom, ő azt mondta, én mindent NAGYON csinálok. A munkámban, minden téren. Szeretni is vagy nem szeretek vagy nagyon szeretek. Vissza kell ezt fognom. Nem azért, hogy helyrejöjjön a kapcsolatom, hanem hogy ne legyek teher, mert ezek szerint tényleg az vagyok. Csak féltem bevallani magamnak...

Köszönök mindent!

2011. ápr. 17. 20:22
 28/30 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csináltam, rendre mentek tönkre a kapcsolataim. Az egyik barátom mondta ugyanazt, amit leírt már az első (meg valahányadik is) válaszoló.Szinte szó szerint.

Leültem és elgondolkoztam, próbáltam külső szemlélőként figyelni magam - és rájöttem, hogy igaza volt. Változtattam, bár nem két nap volt, hanem hetek, hónapok alatt sikerült.

A fenti barát ma már a férjem.


Ahogy jöttek az új viselkedéssel társuló sikerélmények (mert ez nem csak a párkapcsolatra vetett árnyékot!), egyre magabiztosabb és önállóbb lettem.

Most már ott tartunk, hogy én győzködöm a férjemet, hogy menjen már el a barátaival szórakozni, mert párszor lemondja még és többet nem fogják hívni. Ő meg győzködi a barátait, hogy ugyan már hadd vigyen a kanbulira (??!!) engem is.

Ők érthető okból ezt nem engedik :)


Szóval most már annyira megfordult a helyzet, hogy néha már én kérem, hogy menjen nélkülem szórakozni - vagy én magyarázkodom, hogy csajestre miért nem jöhet. Most már átérzem azt, amit mellettem érezhettek korábban. Néha kell külön program is, hiszen hogy hiányozhatna valami, ami folyamatosan ott van?

Ebben már heti 1-2 óra is nagy segítség, a másiknak vannak élményei, történetei, több mindenről tudunk beszélni.

2011. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog jött le abból amit írtál.

Hogy te az a fajta vagy aki nagyon sajnálja magát de közben meg van róla győződve hogy nem. Ez terhes lehet az embereknek.

A másik az, hogy a barátod másmilyen. Nem mindenki akar sokat beszélni. Attól hogy róla kérdezel még nem jelenti azt hogy csak jó lehet. Lehet hogy ő olyan fajta, akinek ez terhes és nem szeret sokat beszélni. Pl én sem szeretek magamról beszélni. És elég idegesítő amikor hazajövök az iskolából, ahol egész nap "beszélni kell", végre csönd, nyugalom, erre jön anyukám és elkezd rólam kérdezgetni. Pedig szeretem anyukám.

De ez csak egy vélemény, nem mondom hogy vajában is így van.

2011. ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, csak jelenleg párkapcsolatom sincs, szóval még rosszabb. Ha gondolod írj privit, szívesen beszélgetek veled.

21/L

2011. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!