Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ünneplitek a Húsvétot?

Pusztai szittya kérdése:

Hogyan ünneplitek a Húsvétot?

Figyelt kérdés

Otthon ültök és terített asztallal várjátok a locsolkodókat, akik megtisztelnek benneteket a látogatásukkal.

Elmentek locsolkodni.

Vagy inkább elbújtok a világ elől és elhúztok kirándulni valahova.


2011. ápr. 18. 15:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagyok képmutató! Én is így nőttem fel, és a családommal is így élünk.
2011. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%
Sziasztok,hát lehet,hogy megvettek minket érte,de mi pénteken lemegyünk a balatoni telkünkre és csak mi négyen leszünk elbújva a világ elől (apa-anya és a két kislányunk).Imádunk csak így együtt lenni,a magunk urai vagyunk és szeretjük közben egymást.Hétfőn délután érünk haza,akkor még apa elmegy meglocsolja a nagyikat és minket is meglocsolnak a rokonok.Évek óta így van ez nálunk,mindenki tudja,hogy hozzánk hétfőn délután lehet jönni.A húsvéti tojásokat ugyan úgy megfestjük a lányokkal,van sonka-tojás stb.,mi így szeretjük a húsvétot.Alig várom már!!!
2011. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

Első nap reggel sonka-tojásos reggeli a szépen díszített asztal mellett, majd a gyerkőcök elindulnak megkeresni, hogy hova rakta a nyuszi a fészket, mely gyümölcsöt és édességet rejt (játék nincs, így se férnek a sok kacattól a játszószobában). Közös játék bent vagy ha az idő engedi az udvaron, aztán irány a templom (hisz ha Jézus feltámadását ünnepeljük, akkor jó lenne vele is találkozni, az igehirdetésben imádságban és az Úrvacsorában egyaránt), délután alvás-pihenés-játék a gyerekek igénye szerint.

Másnap locsoló-várás és Istentisztelet, és továbbra is élvezzük egymás társaságát és az ünnepet.

2011. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Jaj ,itt nagy a sütés főzés.Lányos ház vagyunk .Hetven tojás is elmegy.Én meg , hétfő délután a kert végébe a teraszra olvasgatni. Mert minden évben eldöntöm ,beérem a meglévő tojásaimmal és nem megyek sehová.De jönnek a gyerekek már reggel kezdik és délután a rokonok ismerősök.Hiába mondom nekik hagyjanak békén , mert most az csajokhoz jöttetek ,mégis lecammognak hozzám és beszólogatnak:Na mi van nincs már egy nő se aki eltűrje a pacsulid?Őrzöd az asszonyt?Már a locsolkodásra is alkalmatlan vagy? stb

Ezenkívül van néhány nőrokon, ismerős aki képes elvárni tőlem, hogy minden évben a rendkívül speciális kölnivizemmel,igyekezzek őt mentesíteni az óhatatlan elfonnyadástól. Ilyenkor mégis rászánom magam és elmegyek hozzájuk de ha nem nyitnak ajtót nagyon gyorsan ,már megyek is tovább és ott ebben az életben már nem fogok próbálkozni ,húsvétkor a meglocsolásukkal.így hát évről évre kevesebben vannak ,aminek örülök.De még így is vannak még vagy hatan akikhez ha nem megyek rosszul fog esni nekik.

2011. ápr. 22. 21:10
 15/19 :) :) :) ***** válasza:
Hát én hétfőn itthon ülök és teritet asztallal vároma locsolkodókat,bár legszvesebben elbujnék a világ elől és elmennék kiréndulni...13L
2011. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Én legszívesebben elbújnék ilyenkor a világ elől, csak a gyerekekkel tölteném a napot, kirándulva. De két lányom van, kisebbek még, egyelőre még szeretik a tojásrajzolást - mi ugyanis nem tojást festünk, hanem tojás alakúra kivágott kartonokat kapnak, arra rajzolnak. Hétfőn szigorúan csak a szűk család locsolhat, és ők is csak vízzel. Nem is várunk vendégeket.. Általában ha jó idő van, a kertbe hoz a nyuszi csokikat, ezeket kell a gyerekeknek megkeresniük. Ma az eső miatt ez elmaradt, majd holnap ha jó lesz az idő..
2011. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"irány a templom (hisz ha Jézus feltámadását ünnepeljük, akkor jó lenne vele is találkozni"


Bocs, de ezen behaltam. XD Beköszönünk Jézusnak... :DDDD

2011. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mi már nem nagyon tartjuk ezt az ünnepet, még a Télapó napján se nagyon kapunk csomagot. Sok oka van ennek:

-felnőtt emberek vagyunk, nem szeretjük, ha gyerekként kezelnek bennünket és ez OK

-hiányoznak a rendszerváltás kori emlékek. Akkoriban teljesen másképp tartottunk a hagyományokat. Manapság mindent az amcsiktól vesznek át

2011. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanolyan munkanap mint a többi. Lehet takarítani, lehet főzni, ráadásul fél napig, aztán jönnek a vendégek. Hétfőre már teljesen kipurcanok. Locsolókat nem engedem be, csak a rokonokat, azt is csak a lányom miatt, neki még érdekes ez, mert még pici.
2011. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!