Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a családi életed, ha a...

Milyen a családi életed, ha a férjed, és a családod nem jön ki egymással?

Figyelt kérdés

Nálunk katasztrófa...

Főleg nevelőapám, és férjem közt van szakadék, két külön világ, a faterom egy bunkó, a férjem meg okoskodós különc...persze mindkettőnek vannak jó tulajdonságai, csak ez az alap...

Már fél éve nem is tartjuk a kapcsolatot, de nekem nagyon hiányoznak, de ha összejövünk, akkor meg csak a feszültség van, én meg két tűz közt vergődök...de ilyenkor ünnepek táján nagyon rossz...:-(


2011. ápr. 20. 07:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
4 éve vagyunk együtt, párom kb. 2 mondatot beszélt eddig anyukámmal. mi mindent megpróbáltunk, de anya még köszönni sem hajlandó neki, ha meglát minket az utcán vagy pofákat vág vagy úgy csinál mintha nem is látna minket. Nyáron házasodunk, amiről fogalma sincs, nem kell nekem a balhé, főleg, hogy terhes is vagyok, amit szintén nem tud, de jövőhéten ki fog derülni.
2011. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
En es a ferjem meg az egesz csalad a ferjem oldalan nem jon ki egyik sogorommal, mert o egy idegbeteg es akarmit csinalunk, mondunk, nem hajlando magan valtoztatni. Nagyon tud mindenkit szoval bantalmazni es hiaba milliomos (vagyis majdnem milliardos kategoria), mindig arrol panaszkodik, hogy neki nincs penze, irigy, onzo, penzehes, csak magara gondol, de emellett meg szamtalan olyan dolga van, amiket egyszeruen lehetetlen toleralni. Nekunk is keresztbe tett olyan dologban, ami miatt evekig szivtunk/szivunk a ferjemmel, a gyerekunket meg sosem latta, nem is erdekli az egyetlen edes testvere gyereke. Mit lehet tenni ilyenkor? Amit mar irtal, hogy nem nagyon tartjatok a kapcsolatot. Tudod, van udvozlo lap Karacsonyra, Husvetra, szulinapra es igy meg jobb is, mert nem vergodsz 2 tuz kozott, nincs konfliktus. Nem szabad hagyni, hogy 1 ember miatt tonkre menjen az egesz csaladi elet. A rokonait nem valogathatja meg az ember, nem muszaj a kapcsolatot annyira tartani. Aztan meg az is lehet, hogy ebbol majd kapcsol a masik fel, ha meg nem, az az o vesztesege. Ne idegesitsd magad ezen, mert csak te orlod magad es sehova sem vezet. Egyszeruen vannak emberek, akikkel nem lehet kijonni. Ha annyira hianyoznank ezeknek a csaladtagoknak, megprobalnanak valtoztatni a helyzeten es kapcsolatba lepni velunk.
2011. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Több mint 20 évig éltem úgy, h a férjem és édesanyám nehezen jöttek ki egymással. Igyekeztem egyensúlyozni, mindenki próbált alkalmazkodni. Most h a férjem már nincs közöttünk, még több baj probléma van. /gyerekek, beleszólás egymás életébe stb../Ilyenkor mondom azt, ha apa élne "megtenné" az igazságot, rögtön kialakulna minden.
2011. ápr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hála Istennek nagyobb gondok nincsenek. Párom és testvérem kezdetben igen nehezen találták meg a közös hangot. Nem veszekedtek, vitatkoztak vagy utálták egymást csak nem tudtak egymással kommunikálni. Mára oldódott a feszültség és nagyon jól elvannak. Apu és a párom között még megvan ez a kommunikáció hiány. Nagyon sokban különböznek egymástól.


Az elején közöltem mindenkivel, hogy a családomat és a páromat is nagyon szeretem tehát nem választok. A családomnak nem kötelező szeretni a páromat, a páromnak meg a családomat, de egyik fél se akadályozhatja a másikkal való kapcsolattartást. Mindenki tudomásul vette, így jól működnek a dolgok.

2011. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Találkozz a családoddal úgy, hogy a férjed nem megy veled. Ennyi.
2011. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Az én férjem sem igazán jön ki a családommal, tiszta idióta helyzet. Még akkor kezdődött, amikor jártunk, akkor a szüleimnek volt valami bajuk, aztán amikor öszeházasodtunk, ők már közeledtek volna, de a férjem zárkózott el.

Kicsit engem is bánt, de megyek nélküle. Most húsvétkor is csak mi megyünk a gyerekkel, a férjemnek hirtelen "sürgős dolga akadt", de nem bánom, nyugisabb így. Az kicsit bánt, hogy én mindig szívesen fogadom a szüleit (ráadásul ők elváltak, így nem lehet őket egyszerre lerendezni), de mindegy. Így is 1-2 hetente látogatom a szüleimet.

Egyébként átérzem a problémádat, elég nehéz.

2011. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!

Jó(hát ill. nem annyira), hogy nem vagyok egyedül...

Persze, mehetek nélküle, de nagyon rossz. Elvileg az ünnepek az összetartozást, "csapatszellemet" is hivatottak erősíteni, ehhez képest nekem kész idegbaj, sírás, torokgombóc...nemhogy ünnep, hanem szinte rettegek. Meg nemrég született babánk, és arra is gondolnom kell, hogy a gyerek lelki biztonságához szükség lenne a családra...na de ilyen légkörre nem hiszem. Viszont így meg hogy tanul majd meg alkalmazkodni, családban "élni", tisztelni az idősebb korosztályt, ha azt látja, hogy az apja is megvetéssel viseltet a nagyapa iránt, anya meg ideges tőlük, gondolja, hát bíz akkor én nem akarok családot majd, ha ez ilyen idegölő...vagy túldramatizálom a helyzetet?

2011. ápr. 20. 09:07
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is párom vs család. Nagyon rossz, főleg, hogy gyerek is van, neki majd mit mondok, miért nem vagyunk sosem egy fedél alatt? Utálom az egészet...
2011. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vagyok férjnél mert még 22 vagyok:) de azért leírom az én történetem is. Több mint 1,5 éve vagyok együtt a Párommal akit nagyon szeretek. De ez nálunk is megvan. Igazából az én családomban nem volt divat h hozzánk úgy járjanak barátok meg minden de volt rá példa.

Az anyukám eddig az összes páromba megtalálta a rosszat és egyiket se szerette majd már csak mikor vége lett. Volt egy 6 éves kapcsolatom azt sem tudták úgy elfogadni.

A mostanival is ez van. Mikor még a Párom többet járt hozzánk akkor ugye megpuszilta anyát. Egyszer anya szóvátette h ne adjon mindig puszit. Mondanom sem kell mennyire kínos volt ez. Azóta nem is akarom h jöjjön így inkább én megyek, de van h anya olyankor húzza a száját és az ott alvásnál is.


Akkor van a másik oldal. A volt pasim szülei akivel 6 évig voltam úgy szerettek mintha a lányuk lennék. Itt más a helyzet. Elfogadni elfogadtak. Van a Páromnak egy bátyja és annak bnője akik minden 7végén hazajárnak a szülői házba. Próbáltam régebben velük megtalálni a közös hangot de mikor beszélgetnél vkivel ő rád se bagózik akkor elág nehéz beilleszkedni. Mindig csak én beszéltem ők meg vagy válaszoltak vagy nem. Egyszer se kérdezték még meg tőlem h h vagyok vagy mi újság. Ezzel szemben nagyon tudják mondani h kerülöm őket. De más mit tenne?

Hiába próbáltam nem ment.


Bocsánat ha hosszú lett de jól esett kiírni magamból. Vannak gondok. De látom sokan vagyunk így ezzel.

Még annyit hozzátennék mi is össze akarunk házasodni és gyermeket is szeretnénk.

2011. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

08.36 vagyok

Nálunk gyerekkoromban anyukám nem állt szóba az apai nagymamámmal, mondjuk, neki oka is volt rá, de ezt csak akkor mesélte el, amikor a nagymama meghalt, mi pedig felnőttünk már. Mi mindig csak apuval mentünk oda, ez volt a természetes. Ha el tudod érni, (márpedig ragaszkodnod kell hozzá) hogy a család tagjai a gyerek előtt ne tegyenek egymásra megjegyzéseket, akkor nem lesz nagy baj. Nincs tökéletes család.

2011. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!