Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családod szokott támogatni?

A családod szokott támogatni?

Figyelt kérdés
Kb egy éve készülök egyetemre, de még mindig mindenki a családomban úgy beszél a jövömröl, mintha el is felejtették hogy hovva készülök. Pedig beszéltem velük róla sokat, és hát kicsit sértö, mert azt hittem hogy legalább azok akikel jóban voltam, támogatnak majd, de azok is mintha elfelejtették mind azt amiröl pár hónapja átbeszéltem velük...
2011. nov. 1. 00:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Anyagi, vagy érzelmi támogatásra gondolsz?
2011. nov. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

18 éves korom óta nem támogatnak sem anyagi sem érzelmi téren.Később meglesz az eredménye.

22/L

2011. nov. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
érzelmileg, persze anyagilag se, de most érzelmektöl lett nehéz a lelkem :(
2011. nov. 1. 00:58
 4/14 .:Laci:. ***** válasza:

anyagilag igen, mivel még itthon élek velük, kaját adnak de pénzt nem szivesen kérek mert mindig balhé van belőle..,


érzelmileg pedig szinte egyáltalán nem :(

idén végzős lettem volna géplakatos szakmában, de nem találtam gyakorlati oktatót magamnak így az iskola igazgatója azt tanácsolta még szeptemberben, hogy iratkozzak ki, megtettem persze itthon nem mondtam el apámnak mert vele am se jó a viszonyom, még nyáron jelentkeztem egy képzésre amit az állam támogat és kapok mellé keresetepótló juttatást is, ez a minimálbér 60%a vagyis naponta 1560 ft, nem sok de több mint a semmi. abban, hogy jelentkezzek ide egyik se támogatott csak menyasszonyom ő kísérgetett mindenhova míg ennek a papírjait intéztem, mellettem volt szinte végig, csak haza kellett költöznie sajnos pestre. a szüleim nem támogattak ebben sehogy se csak azt hajtogatták, hogy valamit kezdjek magammal vagy mennyek el itthonról. felvettek, 7 hónap múlva, ha minden jól meg meglesz a német alapfokú nyelvvizsgám, lesz egy targoncás jogsim és okj-s bizonyítványom, ugyan ez csak emelőgép kezelőben is. a képzés költsége 400 000 ft amit az állam fizet, + még kapom a keresetpótlót az max havi 40 lesz. a családom tudott mindenről, hogy mi jár ezzel a tanfolyammal, de nem érdekelte őket semmi más, csak az, hogy ne legyek itthon, mert akk egész nap csak eszek iszok alszok és ez mellé még az áramot is fogyasztom...elég rossz ez a helyzet, ami vigasztal, hogy a képzés után lesz állásom mert a mercedes és a kuhne-nagel(a merci beszállítója) kezdeményezte a képzést állambácsinál így biztos utána a munkahely ha sikeresek a vizsgáim, a másik dolog pedig menyasszonyom, ő ad erőt ahhoz, hogy kibírjam a minden napos ugatást, azt, hogy inkább ki se mozdulok a szobámból amikor apám itthon van, és, hogy lassan összeköltözünk aztán kb 1 év múlva el innen :)

2011. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy késöbb meglesz az eredménye?


èn úgy érzem pillanatnyilag hogy felfogom mondani a kapcsolatott a legtöbbel, tartani fogom, de csak úgy mintha távoli rokonok lennének.

2011. nov. 1. 01:01
 6/14 anonim válasza:

Úgy értem, hogy később visszagondolva büszke leszel magadra, hogy egyedül érted el a dolgokat.

Bízni fogsz magadban a jövőddel kapcsolatban is. Sokszor nehéz, de én örülök neki, hogy magamnak köszönhetek mindent, amit elértem.

(Csak saját példa alapján válaszoltam.)

2011. nov. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Laci,

Sajnalom hogy ilyen nemtorodom volt az igazgato. Inkabb kapalni kene neki menni, mint igazgatni.

Utolso evben azt ajanlani, hogy hagyd ott a sulit, mert nem talalsz gyakorlatit? Ezt ki kene vagni.

Sok sikert az elethez.

2011. nov. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szép magyar családok..............
2011. nov. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Támogatnak. Érzelmileg teljesen, anyagilag is amennyit tudnak( bevásárol nekünk, főz nekünk valamit)
2011. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 .:Laci:. ***** válasza:

FromOz köszi szépen :)

egyenlőre teperek a tanfolyamon, első dolgozat németből 59/60 pontos lett, azóta nem elég a 98%...bosszant az az egy apró hibám is a hülyeségem miatt

ha ez a tanfolyam megvan, már lesz valami a kezemben nem csak a 8 általános. igaz, hogy nem szakma, de a német nyelvvizsgával kimehetek külföldre és a targonca jogsi meg olyasmi mint egy szakma és lehet napi 8 órában dolgozni vele :) és az se egy rossz dolog, hogy a tanfolyam után ott az állás a mercinél, a fizetés az nem sok de kezdésnek megteszi és mellette is lehet még más munkát keresni ami jobban fizet :) a sulit meg nem hagyom abba, kell nekem az a géplakatos szakma, igaz, hogy szutykos egy meló de kevés jobb érzés van annál mikor szeretsz valamit csinálni, megcsinálod precízen, összerakod és működik :)

2011. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!