Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye jogos a felháborodásom?

Ugye jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Anyám mar több hete pedzegeti, h a mamámat műtő orvosának adni kellene pénzt, mert rendes volt meg gondoskodó és normalisan felvázolt mindent és hátha a családban lesz még ilyen probléma és akkor legalább rendes lesz megint- anyám szerint! Hiába mondom neki h ő megdolgozott azért a pénzért és anyu se kap azért + pénzt h kitakarítja a gyereket a kakibol. ezért állandóan megy közöttünk a vita és ndm bírom meggyőzni h ne adjon neki. kért borítékot tőlem h hnap odaadja a pénzt, de az gyerekes vna ha nem adok? tanácstalan vok mostmár iránta!
2011. ápr. 20. 21:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Az alacsony bérek és az ilyen gondolkodásmód miatt nem fog kikopni a magyar egészségügyi rendszerből még évtizedek múlva sem a paraszolvencia....
2011. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves első válaszoló! Remélem még egy pár évig marad a paraszolvencia, mert sajnos anélkül az ötvenes éveit taposó, két szakvizsgával rendelkező orvos édesapám feleannyit keresne mint én. Pedig én nem vagyok orvos, "csak" egy olajoskezű szaki.

És ez az egyik oka amiért nem az orvosi pályát választottam, pedig az eredményeim alapján felvettek volna.

2011. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekes volna, mert úgyis vesz borítékot 5 ft-ért a boltban, ha nem adsz neki. Viszont sztem is neked van igazad.

Az első hsz-szel azért nem rétek egyet, mert nemcsak ez a gondolkodásmód generálja a hálapénzt. Az alacsony jövedelmek az alap, a kapzsiság pedig a következő. És sajnos (szintén az alacsony bérezés miatt) sok orvos tényleg csak akkor hajlandó a kisujjánál többet megmozdítani,ha plusz juttatást kap érte.

Tisztelet a kivételnek persze. De azoknak bizony felkopik az álla.

2011. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg neked van igazad. De a gykorlat anyukádat igazolja. Nagyon kevés az az orvos,aki nem várja el a hálapénzt.
2011. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen.Szerintem hagyd anyudra ezt a dolgot, és igen gyerekes lenne.Ha megteheti adjon vagy nagyon nagy összegben? Szerintem kedves anyudtól ez a dolog hagynod kellene.
2011. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

"Elvileg neked van igazad. De a gyakorlat anyukádat igazolja."


ez így van!

2011. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is azzal értek egyet hogy neked van igazad de gyakorlatilag igaza van anyukádnak is!
2011. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem nagy összeg, de rendes dolog?:O most elképzelem, h minden 3-4. ember csak ennyit adna mint mi....

háát már csak azért is akadok ki, mert nem nagyon engedhetjük meg magunknaka pénzkidobást!

Ennél az orvosnál most egymás után 2* volt még csak a mama!

2011. ápr. 20. 22:22
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ez így működik, vagy adsz pénzt és akkor megkapod a rendes, kedves stb. ellátást, vagy nem adsz pénzt és akkor kapod a közönyt, a nagyon nagyon alap ellátást...
2011. ápr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Sztem ne képzeld el..

Most műtötték egy ismerősömet, a doki konkrétan közölte, hogy minimum 50 a tarifa, de jobban szertné ha közelítene a 100-hoz! Ha csak mindenki ennyit ad.... Jobb, ha nem számolod ki!


Én egyszer összeszámoltam, hogy a nőgyógyászom kb. mennyit keres. Nem kellett volna. :)

2011. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!