Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házassági szerződés. Jogos a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párom (akit nagyon szeretek) el szeretne venni feleségül, de ragaszkodik a házassági szerződéshez. Majdnem nyolc éve együtt vagyunk, de ha ő ennyi idő után nem bízik bennem, én nem akarok inkább hozzámenni feleségül! Egy: miért nem bízik bennem nyolc év után? Kettő: miért kell már az esküvő előtt arra játszani, hogy mi lesz, ha elválunk? Három: nem gazdag, mégis, mit félt tőlem? Annyira kiakadtam... Egyszerűen nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá. Hiszen ismer, sosem ártanék neki, és nem érzem magam olyan embernek, aki (történjen bármi) elvenné azt, ami a másé. A lakásunk amúgy közös, kettőnk nevén van. Dolgozom én is tisztességesen, nagyjából mindent együtt vettünk, öt éve együtt lakunk, közösen rendeztük be a lakást is.


Milyen érvek szólnak a házassági szerződés mellett? Ha ő ennyire ragaszkodik hozzá, én inkább tényleg maradok "csak" az élettársa, mint hogy így megalázzon... Nem értem, miért kell ez neki. Szerintetek?


2011. okt. 12. 09:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
92%
A házasság egy életre szól, senki nem tudja mi lesz 20-30 év múlva.
2011. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem semmi baj a házassági szerződéssel. Le van tisztázva minden. Ennek semmi köze a bizalomhoz. És ahhoz sem, hogy a "válásra készül".
2011. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
31%
divatból?
2011. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Szerintem nem megalázó, csak nálunk nincs igazán gyakorlata. Nyugodtan menj bele, kössetek olyat, ami mind a kettőtöknek megfelelő. Tényleg nem tudhatod, hogy mi lesz sok év múlva. A legtöbb válási veszekedés is szerelemmel kezdődött.
2011. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
95%
Nos, én (feleség) nem kötöttem házassági szerződést a férjemmel, pont a bizalom, meg a szeretet miatt, pedig a szüleim kértek rá. A férjem semmit nem hozott a házasságba, és a régi lakásom árát (közel 11 millió). Aztán vettünk egy közös lakást (hitel plusza a pénzem), örököltem a nygaszüleimtől, abból garázs, kocsi. Aztán a férjem megcsalt. Nem egyszer. Válás... És most én görcsölök azon, hogy ne forgasson ki, hogy amit behoztam a közös életünkbe, azt ki is tudjam venni. Mindezt két pici gyerekkel... Megértem a párodat. Én bíztam az enyémben, hiba volt. Persze lehet, hogy ti örökké együtt maradtok, szerelemben, de akkor is érdemes tisztázni a pénzügyi viszonyokat. Ha te szereted őt, akkor ezt el kell fogadni. Ez nem megalázás, hanem logikus gondolkodás...
2011. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
23%
Végül is meg lehet érteni. A házasságok nagyobb része már válással végződik. De elég nevetséges, hogy úgy fogad vkik örök hűséget egymásnak, hogy azért kötnek egy házassági szerződést, mert mi lesz, ha mégis.
2011. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 A kérdező kommentje:

De ha egyszer holtomiglan-holtodiglan, és ő tényleg komolyan gondolja velem az egész hátralévő életét, akkor miért kell ezt? :( Úgy el vagyok kenődve emiatt...


Mintha a boltba befelé menet beszólna a biztonsági őr mindenkinek, hogy "Na aztán el ne lopjon ám semmit!"...

2011. okt. 12. 09:45
 8/92 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónak igaza van! Kell a szerződés! A fiam most válik a krva feleségétől és a ribinek minden kellene! Sajnos anno ők sem kötöttek!
2011. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nem csak neki lenne jó, hanem neked is!

Tudom, hogy most nyilván nem ezen jár a fejed, de később jól jöhet! Ha meg (remélhetőleg) nem lesz rá szükség, akkor úgyis mindegy!

Én a helyedben nem problémáznék ezen, hanem megkötném.

2011. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
91%
A házassági szerződés nem csak a férjedet védi, hanem téged is. Úgy kell megírni, hogy mindekettőtöknek jó legyen.
2011. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!