Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Lehet különbséget...

Szülők! Lehet különbséget tenni testvérek között?

Figyelt kérdés
Én még nem vagyok szülő, így kérdezem a gyakorlott szülőket, hogy lehet az, hogy egy szülő mindenben támogatja az egyik gyerekét, még a másikat igen csak háttérbe helyezi. Egyre több ilyen probléma merül föl itt is, és sajnos a környezetemben is. Konkrétan a férjeméknél. Sógornőmék, ha bajban vannak anyós egyből rohan, segít ha kell pénzzel, kifizeti a számláit, rohan a gyerekért, minden nap ott kajálnak, elmegy hozzájuk vasalni, kutyát etetni. Szerintem igen csak csicskáztatják. De ha mi kérünk tőle valamit, akkor a válasz általában mindig az, hogy nem. Én ezt nem értem....
2011. ápr. 21. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Egy anyának mindig a lánya az első, nem a kicsi fia, akit elvett tőle egy idegen nő. A lányától való unokái is kedvesebbek neki. Ugyan ez volt nálunk is.
2011. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Üdv a való világban.


Minden gyereke más.. én még két kisebb gyereket nevelek.. de nyilvánvaló kettejük közt a különbség. Az egyik ilyen a műsik olyan. volt időszak amikor a nagyobbnak jobban szüksége volt ránk így a kicsi szorult háttérbe és fordítva. Ezeket általában hozza az élet. Aztán felnőttként megmaradnak ezek. S valljuk be annak szívesebben segít a szülő aki láthatóan hálásabb. vagyis jobban kimutatja az érzéiset iránta.


Remélme én nem teszek soha érezhető különbséget a gyerekeim közt. Főleg, ohgy most nagyon hiányzom nekik mióta dolgozom. De igen lehet különbséget tenni, mert a kcsi olyan bújós kisfiú és imádni való a tiszta brszéde. A nagy már nem bójik úgy oda és nem lehet ölelni. De büszke vagyok rá amikor valami saját készytésdüt hoz. Vagy éppen örömmel mutat valamit.

Szóval ha te egyke vagy ezt nem fogod megérteni. Ha testvéred vna olyan szerencsés heylzetben vagy,ohgy a szüleid a kettőtőök különbözöségét nagyíon klasszul kezelik.

2011. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én is érzem ezt konkrétan az édesanyám tesz különbséget, de többször meg tudta indokolni, így megértem. Van még két bátyám, az egyiknek van egy, a másiknak négy gyereke. A négy gyerekes sógornőm konkrétan nem dolgozott, volt olyna, hogy épp volt munkahelye miközben terhes lett és ahelyett, hogy kiíratta volna magát, egyszerűen kilépett, így a tesóm késő estig vállalt munkát, hogy boldoguljanak, és ehhez hasonló esetek... de nem is csípi igazán, szerinte lusta, nem neveli a gyerekeket stb, így nem is akar segíteni, mert tudja, hogy feneketlen zsákba dobja a pénzt. Viszont ha főz ad nekik, gyermekekre nem akar vigyázni csak a legnagyobbra, őt viszont nagyon is tanítja mindenre. Az egy gyerekes bátyámék pedig ha csak picit is lefele húzzák valamiért a szájukat, vagy bármi bajuk van, már hipp-hopp ott terem. Az a sogórnőm szerinte szorgalmas, rendes stb.

Tehát: a menyecskék között válogat, és nem a gyermekei között, de közben őket is megbántja ezzel csak ő nem így látja (no meg nekem se jön jól ez a "versenygés" amit rendesen ki is használnak a kedves sógornőcik...brrr)

2011. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem van 3 testvérem, nálunk is volt, hogy valamelyikünk jobban volt segítve, amikor rosszabb időszaka volt, ez számomra is teljesen elfogadható. De ez a fajta "különbség tevés" fura. Egyiknek mindet, a másiknak semmit. A történethez hozzátartozik talán az, hogy sógornőmék keze közül kifolyik a pénz, hiába dolgoznak mind a ketten SOHA nem tudják kifizetni a számláikat. És anyósomék mondván hogy ne hozzanak rájuk szégyent kifizetik. Rendszeresen bevásárolnak nekik. Én a múltkor hazatelefonáltam anyósnak, hogy vegyen már egy kg kenyeret a boltból mert nem fogok hazaérni csak késő este. Válasz: én ugyan már át nem megyek. Szembe van a bolt :(
2011. ápr. 21. 11:21
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
nekem anyám azt mondta mikor megkérdeztem tőle h nekem miért nem lehet segíteni,hogy én életre való vagyok és tudja h megtudom magamnak oldani. Meg kiskorunkba is mindig ez volt. Mondtam neki,nekem is ugyanakkora szükségem lenne a segítségetekre,mint a tesómnak,csak ha tudom h nektek is alig van vmi,akkor nekem nincs pofám kérni,tesómnak meg van.
2011. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
milyen érdekes h szülök nem válaszolnak... Pedig kiváncsi lennék mivel indokolnák h az egyiket jobban segíti mint a másikat
2011. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nekem konkrétan nem így volt megkülönböztetés,hanem eleve én azért születtem meg ,mert apum akarta nagyon,anyum nem annyira.Mikor nagyobbak lettünk(3anvagyunktestvérek),nagyobb nővérem,mindig bőgött,h nincs vmije,akkor egyből rohanva lett mindenért,középső nővéremet mindig sajnálni kellett,h ő nem kap egyenlően,én pedig ha kaptam vmit éppen akkor hozzám lett baszva,h én mindent megkapok.Nem értettem soha ezt,h miért,de ez volt a lényeg,és ez sajnos mai napig így van.a bármi rossz történik akkor én vagyok előszedve,vele kiabálnak,ha én segítek vmit,akkor az sose jó,sose elég.Csak nem értem,h ilyet ,hogy lehet ilyen különbséget tenni!:(
2011. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Én szülő vagyok, és két lányom van. Az egyik 21, a másik másfél éves. Teljesen más személyiségű a két gyermek, így másként is kezelem őket. A nagyobbikat, bár Angliában él, dolgozik, tanul, a tőlem telhető módon támogatom ma is. Nem szeretném, ha azt érezné, a kicsi kap mindent. A kicsit egyedül nevelem, szóval nem könnyű a helyzet. Mivel nálunk egyik gyermek sem különösképpen bújós, így nincs az, hogy az egyik folyton szeretgetve van, míg a mnásik nem. Alig lehet kicsikarni tőlük egy puszit. :-(

Egyébként akárki akármit mond, nem egyformán szeretjük a gyerekeinket. A nagyobbik lányommal pl. majd megfolytottuk egymást egy kanál vízben a kamaszkora alatt. A kicsi most éledezik akaratügyileg, és egy diktátor lesz belőle szerintem. Mindkettő nagyon szép, és nem azért mert az én gyerekeim, ráadásul nagyon hasonlítanak egymásra. A nagyobbik lányom nagyon tehetséges, büszke vagyok rá nagyon. A kicsi mindenkit levesz a lábáról egyetlen pillantásával. Ő nem olyan szoborszerű szépség, mint a nővére, hanem inkább az az elbűvölően bájos kiscsaj, akitől elolvadnak az emberek, míg a nagyobbktól mindenkinek leesik az álla, de ő zárkózottabb, megközelíthetetlenebb. :-)

Na jól szétdicsekedtem magam.

Egyébként nem hiszem, hogy többet adnék bármelyiknek is, de az biztos, hogy törekszem az egyensúlyra. Fontos, hogy ők ne érezzék se pozitív se negatív irányban a megkülönböztetést. Szerintem a személyiségfejlődésnek egyik sem tesz jót.

2011. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk még két kicsink van, ovis, kisiskolás. Különbséget lehet tenni, mivel különbözőek, ezt el kell ismerni. Szeretetben nem teszek különbséget ugyanakkor.

Amelyiknek éppen kell a több segítség ösztönzés stb. , annak igénye szerint megadjuk. De már ekkora korban is megjegyszem az ő szintjükön, hogy Kicsit mindjárt játszok veled is, de most segítenem kell a házifeladatban a tesódnak. Majd ha neked is kell segítség neked is fogok. Ilyesminek képzelem, ha majd megnőnek is, csak nyilván más témákban. És próbálom elérni, hogy értésk meg, hogy ez így rendben van, ha valakinek segítség kell, annak adjuk meg, hogy elérhessen oda, ahova a másik könnyedén eljut. Ugyanakkor aki ügyesebb, vagy életképesebb, hogy úgy mondjam, neki is kell megadni az dicséretet, ösztönzést, kimutatni a szeretet, foglalkozást iránta.

2011. ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nekem volt egy kolléganőm, akinek van egy kisfia meg egy kislánya. Akkor akadtam ki, mikor egyszer beszélgettünk, és csak úgy megjegyezte, hogy ő nagyon szereti a fiát is, de neki a lánya a mindene, a szeme fénye. És h mennyivel jobban szereti a lányát, világ életében lányt akart.


:) Nehezen bírtam ki, h ne vágjak rá valami fancsali pofát.

Nekem két kisfiam van(2 évesek) és az életben nem tudnék különbséget tenni köztük. Mindkettőt ugyan úgy szeretem, persze mindkettőt másért. :) Mindenki másért szerethető, de már alapjáraton csak azért mert a gyerekeim.

Az egyik fiam olyan kis bújós, anyás, puszilgatós, a másik kisfiam olyan kis vagány, huncut, rosszcsont.

Az életben nem tudnám az egyiket jobban szeretni.

Akármelyik ujjamat harapom, ugyan úgy fáj. Nemde?

25/N

2011. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!