Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek el anyósotok...

Hogy viselitek el anyósotok alkoholizálását?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a férjemmel. Eddig is idegesített,hogy anyósom heti 3x-4x bepiál, de egyre nehezebben viselem. Most pl. 3 napja nem tudjuk elmondani,hogy úgy néz ki babát várok, mert 3 napja tök részeg.

Ettől is félek,hogy ebből,ha meg lesz a baba, mennyi vita lesz még. Mert én nem akarom odaadni neki, ha akár egy kortyot is ivott. Jó, nem dőlöngél, meg nem beszél félre, tehát inkább ittas, mint részeg, de akkor sem.

Nem tudom,hogy tudom elviselni ezt egy életen át. Eddig is volt már miatta annyi gond, de ha meg lesz a gyerek, úgy érzem, nem lesz már huzalmam asszisztálni ehhez!

És az a baj,hogy józanon egy tündéri nő, imádom, de ha iszik,akkor a hátamon is feláll tőle a szőr.


2011. ápr. 21. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ÉN anyósom nem alkoholista, igy nem kell elviselnem.

Ha a tied ilyen, akkor minek találkozol vele ilyen gyakran?

Gondolom, NEM az ö lakásában éltek, mert ha netán mégis, akkor sürgösen költözzetek külön, föként, ha nemsokára baátok is lesz - egy alkoholistával egy lakásban egy csecsemö állandó veszélyben van.

2011. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem lakunk együtt!

Viszont amióta van üzletem, ahol van vezetékes teló (ingyen hív), azóta szinte naponta keres.

Ilyenkor már görcsbe szorul a gyomrom,hogy ugyan ma ivott-e, mert akkor nem akarja abbahagyni.

Annyira sűrűn nem megyünk,de tudod bőven elég, amikor olyan pillanatokat ront el (szülinap, diplomaosztó stb) az ivászatával, amik fontosak. Ezek bennem nagyon megmaradnak. Ahogy az is,hogy nem tudjuk neki elmondani,hogy unokája lesz!

Tehát nem feltétlenül azzal van a gond,hogy a napi ivászatát kell nézni, hanem, hogy pl. amikor két havonta hazajön a lánya 3 napra, abból kettőt végig iszik. Pedig együtt is lehetnénk!

2011. ápr. 21. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló a helyzet.

Kislányom 6 hónapos, és anyósom imádja őt. Nem is tudnám, és nem is akarom tiltani tőle, de én is ki vagyok akadva, ha iszik. Mondjuk nálunk csak estére lesz rossz állapotban, így napközben teljesen normális és jól elvan a babával. Estére meg eljövünk tőle, így nincs konfliktus.

De én sem fogom merni rábízni majd csak úgy a kislányom, mert ha nem vagyunk ott, nem tudom mikor iszik, nem tudom, hogy meg tudná-e állni.

Nem tudsz mit tenni, mint hogy elviseled, és a kisbabádat nem hagyod ott nála.

2011. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 napietus ***** válasza:
én mindig úgy irigyeltem azokat, akiknek van anyósuk, apósuk, mert a férjem szülei sajnos nem élnek már. de ez angyon durva helyzet lehet, sajnos, nem nagyon tudtok vele mit kezdeni. hány éves, lehet, hogy le lehetne még szoktatni róla. az alkohol nagyon veszélyes, főleg egy nőnek, mert a mi szervezetünk lassabban dolgozza fel, mint a férfiaké. beszéljetek vele erről, hogy próbáljon meg ha kell, segítséggel, de leszokni, mert nem szeretnétek idő előtt elveszíteni, és ő is biztos szeretné látni felnőni az unokáját!
2011. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Én az anyósom időnkénti alkoholizálását pont leszarom, nem érdekel. Felnőtt ember, ő dolga. Az visel meg, amikor a párom halomra izgulja magát és átmegy hozzá és mintha helyette vállalna felelősséget, ahelyett, hogy ráhagyná vagy alaposan beolvasna.
2011. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha józanul szereted, és jó a viszonyotok, esetleg egy józan pillanatában beszélgessetek el a félelmeidről.Akár meg is kérheted, hogy az unoka miatt fogja vissza az alkoholos alkalmakat, vagy fejezze be.Tudom nem könnyű ilyennel előállni, de lehet ha elmondod mit szeretnél, akkor megteszi.ha így sem hajlandó, akkor már vethet magára.9 hónapja van rá.
2011. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hú hát már sokszor próbáltak a gyerekei beszélni vele. Nem most kezdte, hanem több,mint 10 éve! Józanul bólogat, elismer mindent, de aztán másnap megint benyom! Próbáltak már vele szépen, csúnyán beszélni semmi. Volt,hogy a párom testvére nem jött haza hónapokig, hátha anyuka magába száll. Hát nem nagyon vállt be!

Ráadásul olyan a munkája,hogy rengeteg emberrel találkozik, így az egész város tudja,hogy iszik. Páromnak ez irtó kellemetlen. De eddig elviseltem, lévén nem tudok mit tenni.

De most ha meg lesz a gyerek, már előre látom,hogy mennyi vita lesz. Mert várni, nagyon várja és biztos lesz hiszti, ha nem adom oda vagy nem megyek felé, ha iszik.

Már látom,hogy az lesz, hogy bezzeg az én anyukámnál mennyit van a gyerek. Hát igen, csak ő nem iszik!

2011. ápr. 21. 16:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és ez pont az a szitu, ahol a meny nem szólhat semmit. Mármint neki! Én soha nem mondtam,hogy ne igyál már. Erre ott vannak a gyerekei, úgy gondoltam nem az én dolgom. Meg megbántani sem akartam. Ha a saját anyámról lenne szó, akkor persze én osztanám ki, de anyósnak nem mondanék olyat,hogy miért iszol!
2011. ápr. 21. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Amíg baba lesz nem lesz gond, a problémák majd ott fognak kezdődni, mikor már akkora lesz a gyerek, hogy elvinné kicsit játszótérre, erre-arra, és közben bepiál. Pillanatok alatt baj lehet belőle. Anyukám nem iszik, de cukorbeteg. Gyógyszeresen kezelték, és elvitte a lányomat csavarogni, aztán összeesett az utcánn.A három éves lányom meg ott pánikolt, hogy miért vérzik a mama feje, mert beverte a betonba....Gondolhatjátok min ment a gyerek is keresztül, anyukám is, meg én is miután kiderült mi történt. Az volt a szerencsénk, hogy ismerősök háza elött esett anyu össze, és mikor kinéztek a gyereksírásra, látták hogy anyu az, ők mentek oda segíteni.


Szóval még pici lesz, úgysem hagyod ott vele ha iszik, de ha nagyobb lesz, szerintem akkor se nagyon bízd majd rá, akkor is történhet baj ha az ember nem generálja direkt ezeket a dolgokat, márpedig az ivászat az önmagában is veszélyes, nem még kisgyerek mellett.

2011. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!