Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokott olyat csinálni vagy...

Szokott olyat csinálni vagy mondani az anyósotok amit nehezen viseltek el?

Figyelt kérdés
Mit szokott csinálni vagy mondani az anyósotok amit nehezen tudtok lenyelni, elviselni, de muszáj mert a párotok anyukája és nem akarjátok megbántani pont ez miatt.
2011. máj. 9. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Csak olyat szokott.
2011. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy szokott. Nem nyelek le tőle semmit, ha valami nem tetszik, udvariasan, de határozottan megmondom, hogy ezt ne.

Szerencsére a férjem nem anyuci kedvenc kicsi fia, így ha gondunk van, akkor közösen mondjuk vagy ő szól a mamának, hogy változtasson.

Kb. azóta hülyült meg teljesen, hogy megtudta, hogy babánk lesz. A születése után itt volt egy hetet segíteni, de a végén már a párom mondta, hogy hazaviszi, mert nem bírtuk. Folyton ő akarta megmondani, hogy mit, hogyan csináljak a gyerek körül, osztogatta a kéretlen tanácsait stb. Először akkor fogta be, amikor hallotta a védőnőt, hogy most már hogyan mennek a dolgok a csecsemőápolásban.


Rokkantnyugdíjas, ideje és energiája, mint tenger, folyton velünk és az idősebb fiával van elfoglalva, és úgy kezel minket, mint a kisgyerekeket. (Voltál már fogorvosnál, hat hetes kontrollon, elvittétek-e a gyereket uh-ra, eszek-e rendesen, be van-e takarva az ő unokája....)

Egyébként jó fej, segítőkész, aranyos, nincs vele nagy gond, csak az elvágott köldökzsinórt akarja újra és újra összekötni.

2011. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Mikor azt mondta, hogy a párom előző felesége milyen szép volt, meg mikor hozott egy tortát az egyik közös gyermek szülinapjára, és elvitte a felét, hogy a lánya meg annak családja megkóstolhassa. Húú, sok szép emlékem van, szerencsére ritkán jött, akkor is inkább menekültem volna otthonról pedig híresen jól tolerálom az emberi hülyeséget.
2011. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Persze. A legnagyobb probléma,hogy nem veti meg az alkoholt. Továbbá a pénzzel sem tud bánni, ebből volt már több családi balhé! Van, amit lenyelek (ilyen mondjuk,ha iszik), de van,amit nem (amikor költi pénzt a vendégeknek libamájra, előtt meg mi adtunk neki kölcsön)! Mérlegem,hogy miért szóljak a férjemnek. Mert akármennyire is tudja, hogy igazam van, akkor is az anyja és neki is fáj. Persze van, amit úgy gondolom,hogy nem szabad lenyelnem, akkor szépen, normálisan felhozom a páromnak a témát! Előfordult, hogy sajnos veszekedés lett köztünk is miatta.
2011. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sumergo ***** válasza:
89%
Csak olyat szokott, de szerintem nem muszáj elviselni. Én 7 hosszú évig tűrtem, nyeltem, állandóan gyomoridegem volt, mert mindent megtett, hogy nehogy jól érezzem magam. Mihelyst a párom elment otthonról, azonnal megjelent, hogy felhúzzon engem, mindig talált vmi bosszantó témát. De aztán betelt a pohár, megmondtam a páromnak is, hogy ő annyit foglalkozik az édesanyjával amennyit csak akar, de én nem vagyok hajlandó elviselni, úgyhogy már egy éve nem is láttam. Szegény páromat is sajnálom, mert így most őt idegeli, sokszor napokig ő sem beszél vele, de aztán én is mondom neki, hogy másra nem számíthat az anyukája mint őrá, és akkor megnézi mi van vele. Sajnos az én anyósomat extra nehéz elviselni. Én már feladtam.
2011. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Van de nem komoly. Pl. tavasszal én mindig fogyózom kicsit nyárra (télen mindig magamra kapok pár kilót) és mivel a férjem családja kajaközpontú, ezért szúrja a szemüket. A fogyókúráimkor minden alkalommal megkérdezi amikor náluk vagyunk hogy "van kaja, megint nem eszel? Ejnye nem szabad ilyan drasztikusan koplalni...." Holott SZÓ NINCS koplalásról :) Amikor legtöbbet sikerült fogynom egy nyár előtt, következő év tavaszán ebéd közben mikor megint nem kértem a zsíros sült húsból, meséli a sógorom új csajának: "igen, ő tavaly anorexiás volt"

Na ez mondjuk kiverte a biztosítékot.


Másik: gyereknevelési hülyeségek de ez inkább vicces mint idegesítő :) Ritkán látja a gyereket de mindig tudja mit hogy csinálnak általában a gyerekek (rosszul tudja szinte mindig) ezért készpénznek veszi hogy enyém is.


Kisfiam 7 hónaposan indult el kapaszkodva, ennyit jegyzett meg: "már ideje volt, mert a gyerekek ilyenkor már járnak"

Ezeken csak jót mosolygok :)

2011. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Csak olyat mond és csinál.

Muszáj elviselnem, mert mégis csak a férjem anyja, de örülök, ha nem láthatom.

Azt nem tudom, mi lesz vele, ha idősebb lesz, mert a rokonai nem beszélnek vele, barátai nincsenek. Egyedül a fia van, de mivel engem az elmúlt 6 évben csak bántani tudott, én megmondtam a férjemnek, nem fogok róla gondoskodni. Mondjuk férjem se hozná el hozzánk, mert nála is gyorsan ki tudja verni a biztosítékot. :S

2011. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Az enyémmel ennél sokkal nagyobb a baj. Vele így a verbális kommunikáció terén nincs bajom, mert soha nem mond semmi rosszat, nem kötekedik és nem baaszakodik velem. 12 évvel idősebb csak nálam, tehát nem is afféle "generációs" jellegű a kapcsolatunk, inkább egyenrangúas. Eddig ez nagyon jó is lenne, csakhogy ő a páromat (a lányát) használja ki anyagilag és tette taccsra az életünket közvetve.

Íme a sztorim:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

No ez rosszabb, mintha arra tenne megjegyzést, hogy középen nyomom a fogkrémet vagy elsózzuk a paprikáskrumplit.

2011. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

hát anyósomról én se sok jót írhatok.

pedig sokat változott előnyére, de 7 év alatt már beleuntam h. valamit is a kedvére tegyek vagy meghallgassam.

de már nem érdekel.párom kiáll mellettem, és szerintem ez a lényeg:D

2011. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Az én anyósom egy tündér, egyedül azt nem szeretem, ha énekel az unokának, mert irtó magas, kellemetlen hangja van. De hősiesen tűrök, mert amúgy nagyon jó anyós, nagyi és anya is. :D
2011. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!