Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik le egy nagyszülő...

Hogyan zajlik le egy nagyszülőtől történő öröklés az unokák tekintetében, ha a nagyszülőnek két gyermeke született és azok közül már egy meghalt, de neki van két gyermeke, és a még élő gyermeknek is van két gyermeke?

Figyelt kérdés

A lényeget már majdnem leirtam. Van egy nagyszülő, akinek született két gyermeke. nekik fejenként két-két gyerek született (ők=unokák). az egyik gyermek már meghalt. Ebben az esetben ki hogyan örököl? Figyelembe veszik a már elhunyt gyermek részét is, vagy minden a még élő gyermekére száll? Mert ebben az esetben a már elhunyt személy gyermekei sokkal kevesebbet fognak örökölni, mint az unokatestvérek! segitene valaki, aki jártas ebben?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 21. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

az élő gyerek örökli a vagyon felét, a másik gyerekének a gyerekei meg a másik felének a fele-felét.

nálunk így volt!

2011. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végrendelet híján a leszármazottak (örökhagyó gyermekei) örökölnek. A meghalt gyermek helyébe annak leszármazottai (unokák) lépnek. Az örökséget két részre osztják. Az életben lévő gyermek kap 1/2 részt, a másik 1/2 részt pedig elosztják a meghalt gyermek gyerekei között. Tehát az unokák 1/4-1/4 részt örökölnek. Az életben lévő gyerek gyerekei nem örökölnek.
2011. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van ahogy előttem írták
2011. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy előttem írták. Pl. nálunk így volt:

1/3-ad anyumnak, 1/3-ad a nővérének, 2X1/6-od a bátyja két lányának (mivel a nagybátyám addigra meghalt).

Nálatok ez 1/2 + 2X 1/4-ed lesz.

2011. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Téged az téveszt meg, hogy azt számolod, az unokák mit fognak örökölni. De nem ők örökölnek először, hanem a gyerekek. Csak amelyik gyerek meghalt, ott örökölnek az unokák. az apjuk részét.

tehát a 2 gyerek 50-50 %

amelyik nem él, az után örökölnek az unokák 1/4-1/4

a másik gyerek él, tehát ő örököl. az unokák nem. ők majd csak akkor, ha az apjuk meghal.

2011. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, közben már ténylegesen én is utána jártam.
2011. ápr. 24. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!