Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklés, de hogyan? Folyt.

Öröklés, de hogyan? Folyt.

Figyelt kérdés

Örökölheti e a párom 2 gyereke az én saját nevemen levő ingatlanomat?Házasok vagyunk, nekem nincs sajnos gyerekem.

Léphetnek e fel követeléssel, ha esetleg vmelyikünk meghal?

Az ingatlant nemrég vettük, tehát a házasság alatt,kizárólag az én saját pénzemből+ a régi ingatlanom árából.

Amúgy a gyerekek (23,ill.29 évesek) ránk se hederítenek.

50/N


2011. febr. 25. 09:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
De van erről valami papír? Mármint,hogy a te pénzedből van az ingatlan! A te neveden van, vagy a párodén is. Mert, ha kettőtök nevén van, akkor az ő részét örökölhetik a gyerekei!
2011. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Az én nevemen volt és van is.
2011. febr. 25. 09:22
 3/42 anonim ***** válasza:
Akkor nem örökölhetik...
2011. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Milyen élő rokonod van? Ki lenne az örökösöd?
2011. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

Csak az a böki, hogy a házasság alatt nincsen olyan, hogy én pénzem, te pénzed, hanem minden közös.Ha a házasság előtt volt már saját lakásod, az csak a tied, de az abból származó pénz, ha eladtad, már közös.

Amúgy ingatlanjog.hu

2011. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

9:26

na ezt egy kicsit nem értem::)

Tehát ha eladom a saját,nevemen levő lakásomat és veszek a SAJÁT pénzemből szintén a nevemen levő lakást,amihez a kedves párom egy petákot se adott,sőt nincs munkája, nem is dolgozik...akkor is feleződik?

Érdekes a magyar jog....

2011. febr. 25. 09:29
 7/42 anonim ***** válasza:
Ha Neked nincs gyereked, akkor a házastársad örököl utánad. Ha ő meghal, akkor az ő vagyonát öröklik a gyerekei. Biztonság kedvéért írhatnátok papírt, mert az oké, hogy a régi ingatlanod ára a különvagyonod, de a saját pénzed, ha házasság alatt kerested, akkor közös vagyon.
2011. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
De ha az ő NEVÉN van, ergo ő papíron a tulajdonos, akkor nem közös. Ha házasok, ha nem!
2011. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés..ha ő hal meg előbb,akkor a gyerekek jogot formálhatnak az apjuk utáni vagyonra?

Vagy haszonélvezőként bennt "maradhatok" a saját lakásomban?

2011. febr. 25. 09:32
 10/42 anonim ***** válasza:
Mi volna, ha írnál egy végrendeletet?
2011. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!