Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsek neki? Hallom h anyám...

Segítsek neki? Hallom h anyám sívalkodik (fejhangon visongat h "jaj, nem igaz, pi. ába" stb. ) meg cicceg.

Figyelt kérdés

Épp tereget,és gondolom kiesik a kezéből a ruha.

De tegnap is mosott és akkor mikor segítettem neki(szó nélkül mentem oda) akkor akárhova raktam a ruhát,meg csipeszeltem fel a zoknikat elpakolta meg be szólógatott. most nem tudom h oda menjek e segíteni. Szólni nem szól h menjek,csak itt sivalkodik nekem. tegnap is mondtam neki mikor beszólt,h nem hogy örülne neki h segítek.

De így nem szívesen megyek oda segíteni. Mit tanácsoltok?


2011. ápr. 22. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Sivalkodik :D

Amúgy ezt én se értem. Nekem se szólnak soha, ha segítenem kellene utána meg mártírkodnak. Néma anyjának meg a gyereke sem érti a szavát :)

2011. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Na most furcsát fogok mondani, vagy tudsz kezdeni vele valamit, vagy nem:


Mindenki akivel kapcsolatba kerülünk, saját magunk tükörképe. Tehát az emberek úgy viselkednek velünk, ahogy mi viselkedünk saját magunkkal. Konzekvencia: változtass magadon.


Amúgy ismerős a szitu, meg mesélhetnék durvábbat is.. :)

2011. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Szoljal ki, kerdezd meg, hogy segithetsz e.
2011. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

igenigen, sajnáltatja magát xd

Azért menj oda, és kérdezd meg, majd kiderül, az a biztos!

2011. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Végül oda mentem mert nem bírtam már hallgatni h itt idegeskedik

De csak lecseszett h "ilyenkor kell idejönni?" Én meg mondtam neki h " Miért,talán szóltál h menjek?" Erre ő: " nem kellene szólnom,elég szomorú h magadtól nem látod meg a munkát"

Nem akartam vele vitatkozni,ugyh nem mondtam h tegnap is segítettem és akkor az meg nem volt jó. Meg ha segítek akkor az sose jó,mindig béna vagyok,meg nem ugy kell csinálni,meg ennyi idős vagy és nem tudod megcsinálni..

De utálom ezt!

Sokkal szívesebben csinálom meg a házimunkát mikor anyám dolgozik és nem tud belekötni h hogyan csinálom. Szinte várom h mehessek suliba,csak h ne kelljen hallgatnom ezt a sivalkodást! És még nincs is húsvét..

2011. ápr. 22. 12:12
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Anyám dettó ilyen volt (illetve ilyen, csak már külön élek).

Ha mentem, akkor nem jól csinálom, ha nem mentem, akkor "azt gondoltam, hogy azt gondolod, hogy én most erre gondoltam".

Mondtam, hogy oké, akkor most kérek pénzt gondolatolvasó tanfolyamra, mert nekem nincsenek olyan paranormális képességeim, mint neki.

Akkor kicsit visszavett :)


Egyébként keress rá a neten a "mártír anya" kifejezésre, elég sok és alapos leírás van a jelenségről, pszichológus szemszögéből. Arról is, hogy hogyan lehet kezelni egy ilyen embert, tényleg hasznos infók!

2011. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
azta:D mintha a saját anyámat hallanám. felnőtt vagyok, de még itthon lakom, tanulok. 2 évem kimaradt az egyetem előtt, munkát nem találtam, gondoltam teljeskörűen ellátom a háztartást, legalább ne legyen annyi gondja vele, jobb dolgom úgysincs... ezzel sikerült úgy elkényelmesítenem, h se bevásárlás, se főzés, se semminemű kerti munkát nem csinált 2 éven keresztül, h most éjjel nappal hallgatom, h neki senki sem segít. tény, h nincs minden kottára kész, de a konyha és a fürdő steril, mosást én csinálom, csak maga után kell almoznia a nappalit és a hálót... MEGÉRTELEK:)
2011. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

kérd meg, hogy adjon olyan munkát, amit önállóan megcsinálhatsz. Pl lemosod az ablakokat, vagy sütsz egy piskótát. Vagy inkább elmégy bevásárolni listával. Kiporszívozol, port törölsz.Mondjon 3-at s te megcsinálod, csak ne szóljon közbe bele. Mindenki jobban jár.

Tegyél fel jó zenét, adj neki egy pohár teát, vagy üdítőt. Sokszor nem veszik észre h szomjasak, azért sivalkodnak :)

Mondd neki, h nyugodjon meg. MIndennel készen lesztek.

Erre ő: -...bármi...

Erre te: itt vagyok, anya, nyugi!!

te is jobban jársz

2011. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
mondd, hogy megcsinálod, csak hagyja rágd, hoyg hogy csinálod. Vag y előre mondja el a kérését pl. kereteket is lemosni
2011. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem vagy ezzel egyedül, amint látod a hozzászólásokból is! Nálunk is hasonló a helyzet. Amikor megcsinálok vmi házimunkát, akkor tuti, hogy valamit nem jól csináltam. Amikor meg magamtól pl kitakarítom a mikrót vagy a fürdőt, azt meg észre sem veszi. Olyan is van, hogy tök feleslegesen ad ki vmilyen munkát, múltkor pl megkért anyu, hogy rakjak rendet a pincében, szedjem össze a régi újságokat, de úgy, hogy válogassam szét külön-külön az ilyen hülye szerelmes regényeket cím szerint: külön kupacba rakjam a Júliát, másik kupacba a Romanat, a harmadikba a Tiffanyt stb. Ennek már akkor sem láttam értelmét, de megcsináltam. Ezután végeztem, majd odajött hozzám és a külön kis kupacokat egybeborította, merthogy mégsem kellett volna különválogatnom, mert úgyis egy helyre megy. De az nem számít, hogy pont ezt mondtam én is a legelején... Szóval, engem is fel tud húzni néha...
2011. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!