Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Van egy gondom ami szerintem elég beteges és fura: én úgy érzem hogy tönkreteszi az életem, hogy ronda a házunk. Életem összes, sokkal nagyobb problémáin könnyedén túllépek, de ezen képtelen vagyok. Tudatában vagyok, hogy átlagos az anyagi helyzetünk, és ennél ezerszer borzalmasabb élete van sokaknak, de nem használ... Minden más téren erős akaratom van és teszek rá, hogy mások mit gondolnak. Mondjuk itt is azzal van a baj amit én gondolok, nem azzal hogy mások...

Két érdekes dolgot jegyeznék meg: 1, SOHA senki nem bántott amiatt, hogy milyen a házunk 2, ez már OVIS korom óta bennem van, mintha velem született volna. Nem utálok itt lakni, csakis a házzal van bajom.

Úgy élek mint egy átutazó aki nem pakol le mert tudja hogy úgysem fog itt maradni. Nincsenek rám jellemző dolgok a szobám falán, nincsenek szokásaim az otthonnal kapcsolatban. Egész életemben arra készültem, hogy elmehessek egy szép házba, de ez sok idő és útközben kifogyott az energia és már képtelen vagyok tenni mert nem látom az eredményt, így viszont nem fogok tudni elkerülni innen. Néha szégyellem magam, hogy ilyen külsőség érdekel.

Tudom hogy nem normális de őszintén már nem is akarok megváltozni, csak megoldani de nem tudom hogy...


2011. ápr. 23. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen engem is frusztrált sok dolog,kezdve azzal,hogy saját szobám sem volt soha.Engem is zavart,hoyg a házunk úgy nézett ki,mintha folyton káosz lett volna,pedig kitakarítottunk,rendet raktunk,mégis maradt olyan,amilyen.Míg másoknak szép,rendezett házuk volt,mi mindig is szűkösen éltünk.Mindig arról álmodtam,hogy ha saját házam lesz,az nem fog így kinézni.Aztán felnőttem,és most már saját házam van,amit a saját ízlésem szerint formáltam olyanna,amilyenre akartam.Amíg idáig eljutsz,addig nagyon sokat kell küzdened,dolgoznod,de legalább van célod az életben:egy szép otthon.Ez fontos,hidd el,hoyg az ember ne csak lógjon a levegőben,hanem igenis törekedjen a lehető legszebbet,legjobbat elérni az Életben.Ezért azonban tenni kell,nem is keveset.

Gondolj arra,milyen jó lesz,ha egyszer saját házad lesz,amit ízlésed szerint alakíthatsz majd!

2011. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Velem viszont az a fura, hogy semmi sem fusztrál, ezen kívül én egy halál nyugodt ember vagyok... Tudom hogy tenni kell érte csak belefáradtam mert ennek nincs gyorsan eredménye, és én komolyan mióta iskolába járok, ezért élek. 8 éven keresztül kitűnő voltam de utána valahogy keztem befásulni. Most nagyon jó lesz az érettségim de mégsem vagyok képes tanulni. Meg az is rossz hogy addig képtelen vagyok élni. És ez azért nem mehet így. Nekem még csak nem is saját ház kell, nem kell hogy olyan legyen amilyet én akarok, csak szép és normális... :/
2011. ápr. 23. 10:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem megpróbálhatnád a szobádat otthonosítani... Mert ha ez itt nem megy, soha sem fog sehol igazán, én így gondolom.
2011. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A bemutatkozásod alapján hasonlítunk mentalitásra. Én 15 évig éltem egy romos, régi házban. Volt egy udvar, ami a többi szomszéddal közös. Az utca másik vége a kisebbségé volt. Rengetegszer keltem arra éjjel, hogy az ablakom alatti sűrű bokorban nyögtek. Utáltam. Eleinte féltem a környéken, de ahogy nőttem, egyre nagyobb szám lett, és egyre inkább nem érdekelt ami szemben folyik. Hozzád hasonlóan én is táskából "éltem", nagyon sokat voltam másoknál. Nem mertem senkit sem hazavinni. Se barátnőket, se senkit. Egy barátnőm volt, akivel össze voltunk nőve, és előtte nem szégyeltem. Így nőttem fel. Ez a része borzalmas volt. Az volt a legrosszabb, amikor kisiskolás voltam, és édesanyám egy kisebb bulit akart szervezni. De mondtam neki, hogy ne, mert szégyellem a házat, meg a környéket.

Azóta különköltöztem, édesanyám is elment onnan.

Nem tudok hasznos tanácsot adni. Ne foglalkozz senkivel, és valahogy próbáld megszeretni a házat. Vagy kicsinosítani.

2011. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Ismét én vagyok, aki tanácsolta, hogy otthonosítsd a szobádat... Nálunk is hasonló/hasonló volt a helyzet, de már sokat javult... Én ahogy nőttem, egyre több tanácsot és segítséget adtam anyáméknak, akiknek ehhez semmi ízlése, és együtt csinosítgatjuk a házat... Sokszor fikáztak, mert nem értették mit akarok...De ma már hálásak, úgymond.
2011. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hidd el senki sem bánt, a környékkel sincs baj, vagyis inkább úgy mondanám, hogy engem nem érdekel. Csak a ház... Hozzám senki sem jöhet aki fontos számomra, mert képtelen vagyok rá. Kisiskolás koromban még párszor magamra kényszerítettem, de azóta sem megy... Nem szeretek elmenni itthonról mert akkor látnom kell hogy milyen szép házak vannak, és amikor hazaérek megint meg kell szoknom a sajátunk. De itthon sem szeretek lenni emiatt...
2011. ápr. 23. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg kifesteni a szobádat, a www.szobafesteshazilag.blogspot.com-on kaphatsz erre tippeket. Tedd rendbe az udvart, ültess virágokat.
2011. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a bajom, hogy nem csinos a ház, hanem hogy régi és ronda és romos... Hiába van rend és tisztaság, nem érzem magam jobban. A takarításra is alig bírom magam rávenni emiatt.
2011. ápr. 23. 10:14
 9/15 A kérdező kommentje:
A szobám ki van festve, a kertben van szép veteményes meg minden de ettől a sok szemét meg minden rossz nem tűnik el. És egyrészt olyan dolgok amiket én nem tudok eltüntetni (pl egy rotható lakókocsi), másrészt szüleimé a ház akik nem értenek meg és nem engednék.
2011. ápr. 23. 10:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Túl nagy célokat helyezel magas elé (új szép ház?!) = kevés sikerérzet. Mindig kis célokat tegyél magad elé. pl: rendet raksz, elmosogatsz, aztán veszel egy virágot, új lámpa stb. Hidd el nekem sokkal boldogabb életed lessz. Aztán esetleg új munkát keresel vagy megházasodsz. De ahogy most élsz, így nem lehet.
2011. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!