Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan fogalom h...

Létezik olyan fogalom h "Rokontartás"?

Figyelt kérdés
itt egyre gyakrabban olvastam róla. nemtudom mennyi valóságalapja van és pontosan mit jelent.
2011. ápr. 24. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Olyan, hogy rokon tartás nincs, de szülőtartás az van.
2011. ápr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akk pontosítok. létezik olyan h szülőtartás?


állítólag az új alkotmányba tették bele ,de én erről semmit nem hallottam pedig mindennap nézek híreket.

2011. ápr. 24. 08:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A rokontartás kb. 60 éve létezik a magyar jogrendben. A csjt. ( a házasságról, családról és a gyámságról szóló 1952. IV. tv. )rendelkezik róla (ezért is volt értelmetlen az alkotmányban kimondani ).


Azt jelenti, hogy a tartásra szoruló rokont el kell tartani azoknak a rokonoknak akik erre a Csjt. szerint kötelesek és képesek. Ez mind a felmenő, mind a lemenő rokonokra vonatkozik. Egyetlen korlátja az érdemtelenség, ami szintén egy családjogi fogalom.

2011. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért szemétség, mert faterom többször megverte muteromat, 1 évig felém se nézett kiskoromban, sose volt bejelentett állása, nehogy tudjanak gyerektartást vonni, de munkája volt, meg egy rakás pénze, folyton utazgatott, én meg köteles lennék eltartani v egyáltalán 1 fillért is adni neki??? Hol itt az igazság? Bátyámmal megbeszéltük, ha oda jut a dolog, majd eltemeti az önkormányzat vagy csinálnak vele, amit akarnak. Mi nem fizetünk és kész. Majd ha erre bírósági határozattal köteleznek, majd akkor. De addigra szerzek egy jó ügyvédet :)
2011. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Érdemtelenség? Ez mit takar pontosan? Bocs az offért, de ez engem is érdekel.
2011. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Én az anyámmal vagyok így. Le se szarta a fejem, egyszer nem látogatott volna meg, és majd én fizessem ki a temetését...a frászt! Én ugyan ki nem fizetem. (Nekem mákom van, külföldön élek. Keressenek meg, jöjjenek ki ide, és hajtsák be, ha megtalálnak:D)
2011. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

bocs hogy ezt mondom ,de részletezhetném h hányszor vert anyu mikor apu dolgozott. hányszor rohantam alsóban a kert végére hogy ne verjen meg. hányszor vontam magamra anyu figyelmét h megvédjem a hugomat.


anyut nemtartanám el 5 gyereket szült különböző pasitól. 3 pasitól.


hugom családtag pedig tudom h max 50%-ig számít annak. anyut viszont nemtartanám el mert rossz ember.

2011. ápr. 24. 09:13
 8/13 A kérdező kommentje:

arr akartam célozni h hugomra bármikor odafigyek eltartom ha kell. viszont nemhiszem h anyu megérdemli.


anyu már néhnyszor közölte velem h ő már eleget dolgozott mert 5 gyereket szült.

2011. ápr. 24. 09:19
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

A rokontartást meg lehet tagadni az "arra érdemtelen" rokontól. Ezt azt jelenti, hogy pl. ha az apád vert vagy pszichoterror alatt tartott, akkor te ezt kijelented,aláírodés nem vagy kötelesa tartására.

Meg lehet tagani azzal az indokkal is, hogy a tartás a te létfeltételeidet veszélyezteti,tehát ha neked kevés a pénzed,akkor nem vagy kötelezhető arra, hogy eltarts egy rokont. Ez alól csak a gyerektartás (ami egyfajta rokontartás) kivétel.

2011. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

09.38-as


olvasd el a leirásomat mielött írsz. anyu tartott fizikai és lelki terror alatt.

2011. ápr. 24. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!