Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jelent a család sokak...

Miért jelent a család sokak számára olyan keveset?

Figyelt kérdés
Olvasom itt egy másik kérdésre a válaszokat. Egy csomó ember szerint a párját választja az ember, míg a családját nem, ezért az előbbi a fontosabb. Hogy létezik, hogy nem éreznek erős kötődést azokkal az emberekkel, akikkel egy vérből vannak, és akikkel születésük óta egy hajóban eveznek? Sosem tudtam elképzelni, hogy komoly kapcsolatig eljussak olyan emberrel, aki nem tud a családomba beilleszkedni, és számomra is természetes, hogy a párommal együtt azokkal az emberekkel is összetartozom, akikkel ő nőtt fel.
2011. ápr. 24. 14:07
1 2
 1/20 napietus ***** válasza:
47%

én is így gondolom, ahogy Te. én mindig úgy gondoltam, hogy az a férfi még nem született meg, aki miatt én a családommal összevesznék. szerintem akik nem így gondolják, azoknak rossz lehetett a családi életük. végső soron a szüleik hibája, ők nevelték őket ilyenné.


29/N

2011. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Olvasd el a szüleim történetét. Nagyon fiatalon jöttek össze, és mindkettejük családja ellenezte a kapcsolatukat. Tettek is érte, hogy nehezen boldoguljanak, pedig alapvetően mindkét család értelmes, normális emberekből állt. De az idő őket igazolta, több mint 40 éve élnek együtt, soha nem fordítottak hátat egymásnak. Egy ilyen szerelemért én is elhagynám a családomat.
2011. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert vannak, akik nem eveznek egy hajóban, - esetleg nem egy irányba. Gondolom, neked boldog, kiegyensúlyozott gyerekkorod volt, épp ezért nem tudod elképzelni, hogy van, aki egészen másként nőtt fel... (és ez egyáltalán nem baj, örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy!)
2011. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És miért ellenezték a szülők? Az egyetlen, amiért a szüleim próbáltak volna tenni a kapcsolatom ellen az az, ha azt látták volna, hogy kihasználnak, bántanak, csak én esetleg a szerelemtől vakon ezt nem látom.
2011. ápr. 24. 14:18
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak, akik nem olyan szerencsések, mint te vagy én és a családjukkal nem túl jó a kapcsolatuk. Egyik régi barátnőm ilyen például, a családja szétesett, mindenki utál mindenkit, egymást is átverik, az anyja, akivel élt, teljesen megbolondult, úgy viselkedik, mint egy felelőtlen kamasz. Bár a fickó, akivel él szerintem nem teljesen normális, még mindig vele járt a legjobban, mert legalább van valaki, akit érdekel, aki szereti és törődik vele.
2011. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért ellenezték? Mert a két család nem kedvelte egymást. És továbbmentek az általad említetteknél. Amíg anyu családjánál laktak, a másik nagyszülőkkel nem találkozhattunk, aztán amikor odaköltöztek, akkor ők kerültek tiltólistára. Így hatalmas hitellel építkezésbe fogtak, elég sokáig nyögték a következményeket. De megérte, mert a mai napig nagyon szeretik egymást.
2011. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a szüleidnek sikerült mégis összetartó családot alapítaniuk. Gondolom, ők már nem tennék meg veled azt, amit velük a nagyszüleid. Azóta sem sikerült összebékíteni a két családot? Bár a Capulet-ek és a Montague-k is csak a gyerekeik temetésén békültek ki. Vannak dilis emberek. :(
2011. ápr. 24. 14:30
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem a párját választja az ember akkor nem fognak családok további létezni. A család két idegen emberből lesz, nem anyuciból meg apuciból. Erre nem gondoltál? Az hogy összetartozol a családoddal nem azt jelenti, hogy azt teszed amit ők mondanak. És még valami: a családot készen kapod. Az nem úgy van, hogy köteleőz szeretni valakit csak mert családtag. E6z nem így működik.
2011. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Ja és engem pl nem túlzottan érdekel, hogy ki kit szeret. Én szeretem a családom is meg a párom is, az ha ők nem szeretik egymást, nem oly nagy trauma számomra. Meg lehet oldani. Ki tudom magam vonni. De soha semmilyen családtag engem ne próbáljon irányítani sem párválasztásban, se semmi másban. Mégis hogy nézne az ki?
2011. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy teltek az évek, enyhült a feszültség, hiszen a szüleim bizonyítottak. Most már csak az apai nagymamám él, és az utóbbi néhány évben elég közel kerültek egymáshoz anyuval is. Amúgy a szüleim tényleg kevéssé szóltak bele a dolgainkba.
2011. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!