Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jelent a család sokak...

Miért jelent a család sokak számára olyan keveset?

Figyelt kérdés
Olvasom itt egy másik kérdésre a válaszokat. Egy csomó ember szerint a párját választja az ember, míg a családját nem, ezért az előbbi a fontosabb. Hogy létezik, hogy nem éreznek erős kötődést azokkal az emberekkel, akikkel egy vérből vannak, és akikkel születésük óta egy hajóban eveznek? Sosem tudtam elképzelni, hogy komoly kapcsolatig eljussak olyan emberrel, aki nem tud a családomba beilleszkedni, és számomra is természetes, hogy a párommal együtt azokkal az emberekkel is összetartozom, akikkel ő nőtt fel.
2011. ápr. 24. 14:07
1 2
 11/20 napietus ***** válasza:
57%
nem tudom, miért kellett lepontozni :S lehet, hogy ez ma nem divat, de én igenis adtam a szüleim véleményére a párválasztás tekintetében is. márcsak azért, mert tapasztaltabbak nálam, és tudtam, hogy jót akarnak nekem. ha apám azt mondta valakiről, hogy kislányom, szerintem nem hozzád való, akkor arra nyilván oka volt. és nem a rossz szándék vezette. nem akarták soha, hogy egyedül maradjak, és örültek, mikor férjhez mentem. ja, és az élet igazolta őket azokkal kapcsolatban akiket nem tartottak hozzám illőnek. rosszul jártam volna velük.
2011. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%
A szüleid a saját életükben tapasztaltak (bár sok esetben ez is kétséges, csak mert valaki felnőtt és szülő még nem bölcsebb minden esetben- sajnos). Saját magad életét te ismerheted legjobban. Bár persze ha valaki nem elég jó önismerő és határozott akkor lehet könnyebb neki a szüleivel...
2011. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
valahol egyetértek veled, nekem is fontosabb a családom a páromnál. DE apukám pl nem fontosabb a páromnál. ha választanom kéne, melyiket nem láthatom soha többé, akkor nem haboznék, inkább a párommal maradék. és ez nem azért van, mert nekem semmit sem jelent a család. igenis fontos. de apukámmal sosem volt jó viszonyom, és nem az én hibám. 6 év alatt sokkal több kedvességet, bíztatást és szeretet kaptam a páromtól, mint 24 év alatt aputól. a család intézménye viszont nekem is fontos. arról sem feledkezzünk meg, hogy előbb-utóbb az embernek saját családja lesz attól az embertől, akit párjának választ. és akkor a saját gyermeke, annak az apja előrébbvaló lesz a gyerekkori családunknál. ami sztem teljesen normális, és így helyénvaló. szóval több oldala is van a dolognak, nem lehet feketén-fehéren kijelenteni semmit. viszont egyetértek: olyan emberrel én sem lennék, aki nem fogadja el a családomat. viszont ha a családom nem fogadja el azt, akit szeretek, ott ismét sok mindent lehet és kell mérlegelni, és nem egyértelmű, hogy a család kérésére lemondok a páromról.
2011. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ja meg attól hogy valakit nem a rossz szándék vezet, még árthat a másiknak...
2011. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem feltétlenül jelent kevesebbet, de felnőttként igenis szeretnék saját! családot alapítani és a saját! életemet élni, vagyis nem akarok 24 órában a szüleimmel lenni.

Egy férfitől teljesen más szeretet kapsz, mint a családodtól.

Azt pedig nevetségesnek tartom, hogy valakivel jól megvagytok, kedveled, de nem jössz össze vele, mert nincsenek egy hullámhosszon a szüleiddel? Vagy hogy van ez?

Nehogy már ezért lemondjak valakiről.


Egyébként meg nem mindenki idilli családi környezetben nőtt fel, rengeteg zsarnokoskodó szülő van, aki lelkileg (vagy testileg) bántalmazza a gyerekét. Ebben az esetben még jó, hogy az embernek a párja 100szor fontosabb.

Bár úgy látom, ez meg sem fordult a fejedben...

2011. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem muszáj ehhez, hogy rossz kapcsolatban legyenek. Egyszerűen csak vannak olyan emberek akiknek ilyen a természetük, hogy nem kötődnek olyan halálosan a családhoz. Mi ezzel a baj? Azért mert a kérdező csak ezt tudja elképzelni, nem azt jelenti, hogy más nem lehet jó.
2011. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
Számomra azért jelent kevesebbet az a család, amiben felnőttem, mert az élet rendje, hogy a szülők megöregszenek és meghalnak, az életet pedig nekem egy saját családban kell továbbvinnem, a feleségemmel, a gyerekeimmel, akik aztán persze ugyanúgy otthagynak engem, mint ahogy én tettem a szüleimmel. De ez a világ rendje. Ideális eset, ha a "régi" és az "új" (saját) család jó viszonyban van, de ez egyáltalán nem általános. Elhiszem, hogy a szülők jót akarnak, de nem biztos, hogy (mindig) jól is akarják, vagy hogy nem tévednek.
2011. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem attól hogy más irányban eveznek egyes család tagok, attól még a család, és ha kell segítségük vagy akármi a család.

Mikor egy lányt elvesszek akkor vele egy saját kis családot alapítok. Van nagybátyám akivel jól kijövök, sok más rokonnal nem igazán tartom a kapcsolatott.

Ez úgy van gondolom, hogy van a család, és családon belül is vannak akiket jobban kedvelsz jobban kijöttök és vannak akik talán csak azért hívod át húsvétkor mert pont család. Lehet teljesen máshogy látjátok a dolgokat, de még mindig család..


Èn családom ellég katasztrófa, és egyáltalán nem vagyunk "családiasak", de remélem majd az "én" családom jobb lessz ...

2011. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tudod kedves kérdező, a szeretet magasabban áll, mint a "családi kötelék". Teljesen természetes, hogy azt fogod választani, akit a szíved önállóan, tiszta szeretetből és örömből kedvel, nem azt akit elvileg muszáj kedvelni, mert rokon.


Nyilván egy viszonylag harmonikus családban nőttél fel, ha felteszed ezt a kérdést. De képzeld el azokat az embereket, akik lelki és testi terrorban nevelkednek fel, akiket a család mindig bánt, megaláz és megtapos, akik szeretetlenségben és félelemben nőnek fel... te reális elvárásnak tartod, hogy ők is előbbre taksálják a családjukat, mint azt a lényt, akivel kölcsönösen szeretik és tisztelik egymást?


S hadd mondjam el: sokkal több ilyen szörnyű család van, mint az emberek képzelnék.

2011. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A családot készen kapod a párodat választod.
2011. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!