Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás módosítást...

Gyerektartás módosítást kérvényez a párom, az exnek nem tetszik és azt akarja h amit a párom nem ad oda pénzt azt én fizessem. Jogosan?

Figyelt kérdés

A páromnak új munkája van,beadta a bíróságon a keresetet h módosítsák a gyerektartást. Az ex azt akarja h maradjon minden úgy,ahogy eddig és rajtam követeli a maradék pénzt amit nem ad oda a volt férje.

6 éve vagyunk együtt,nemrég született meg a közös babánk. A párom eddig 40.000Ft-ot adott,azonban most módosítást kér,h 40%ot fizetne. Így az ex kb 6-7 ezer ft-tal kapna kevesebb pénzt. Ő rajtam követeli a pénzt amivel kevesebbet fog kapni.


2011. ápr. 24. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem jogos.
2011. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

De hogy a jó k..va életbe képzeli a nő, hogy egy vadidegen köteles fizetni az ő gyereke után?

Elnézést, de marhára felidegesített.

Idióta...

2011. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

az ex ügyvédet is szerzett és be akar perelni h én el veszem azt a 6-7 ezer ft-ot a gyerekeitől,és ha a párommal vagyok nekem ugyanugy vállalnom kell az ő gyerektartását.

nekünk ez ha 6-7 ezer ft-tal több pénzünk marad is nagy segítség. Idegileg kikészít aza nő

2011. ápr. 24. 16:29
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Ne idegesítsd magad ezen, ilyen igényt nem fog teljesíteni a bíróság. Az égadta egy világon semmi sem kötelez téged az ő gyereke eltartására.
2011. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Ugyvedeet szerezhet, ha van penze, azt hogy meg is nyerik, nem biztos. Bloffolnek, ne ugorjatok be.
2011. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
A párod gyerekenként max 20 %-ot köteles fizetni gyerektartásként. Tőled nem kérhetnek semmit sem.
2011. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, hogy ügyvédre szórja a pénzt. Megemlíteném neki, hogy ezt is inkább költhetné a gyerekére. El nem tudom képzelni mégis mi közöd lenne neked, az ő gyerekéhez!
2011. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne ugorj be neki, egy árva fillérrel sem kell eltartanod az ő gyerekét.

Beperelni se tud emiatt, mivel neked semmiféle kötelezettséged nincs felé, nincs alapja a pernek.

2011. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

1. A párod mivel született egy közös gyermeketek,kérje a másik gyermekére a gyermektartás újbóli megállapítását.Ez gyerekenként 20 % -a a fizetésének.

2. Neked semmi közöd az ő gyerekéhez ,a bíróságnak nincs joga vizsgálni ez ügyben a te anyagi körülményeidet sem.Csak és kizárólag a férjed fizetése a mérvadó.

2011. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

elöző vagyok .

a gyakorlatban a bíróság ,úgy számol ,hogy a fizetés 50%-a terhelhető.Szóval ha összesen két kiskorú gyermeke van a férjednek akkor a volt feleség nagy valószínűséggel 20%-át fogja kapni a férjed nettó fizetésének az egy közös gyermekük után .

2011. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!