Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan tudom...

Mit tehetnék? Hogyan tudom rávezetni, hogy nekem is van magánéletem, és engem is idegesít, hogy folyton az arcomba mászik? (Lenn)

Figyelt kérdés

Anyámmal a kapcsolatom napról napra csak romlik. Két hete felvetette velem az ifjúsági alapomra gyűjtött pénzt, és elvette a felét, hogy számlákat fizessen belőle. Elköltötte az egészet ruhákra. A maradék pénzből én vettem magamnak egy netbookot, és amióta megvan, anyám mindenáron használni akarja. Neki ott lenne az asztali gép - de neki az nem kell, mert jobb azt kisajátítani, ami az enyém. Most is fel akart menni valami chatoldalra, de én azt mondtam, hogy nem. Erre elkezdte sorolni a szokásos szitkait: kisk.rva, aljas dög, meg akarsz ölni te kis senkiházi, stb. Amikor piszkál, mindig belehajol az arcomba, és ezt gyűlölöm. Volt, hogy ellöktem magamtól, és a földre esett, feljelentéssel fenyegetőzött. Pedig ő engem még úgy is megvert régen, hogy a hajamnál fogva beleverte a fejem a falba. Mit tegyek? Megtehetném, hogy elköltözöm, hiszen nem érdekli túlzottan, hogy mi van velem. Apám nincs, 9 éve meghalt, rokonaim sem nagyon vannak, mert anyám miatt mindenki utál minket. Mit lehet tenni? Menjek el pár hétre valamelyik barátomhoz?


17/L


2011. ápr. 25. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
ha megteheted menj. ha nem (anyagiak) akkor önállósodj! Ha tanulsz, nincs mit tenni, néhány nap pihi és utána újra tűrj. egyszer úgyis elköltözöl, végleg
2011. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg mégis valami rokonhoz bekéreckedni. Mondd meg, hgoy veled is hogy bánik, és már nem bírod, nem hiszem, hogy téged hibáztatnának... Nincs egy nagyszülős vagy hasonlók...?
2011. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magántanuló vagyok egy éve, mert voltak bizonyos elfajult lelki problémáim. Mostanra jól vagyok, de anyám viselkedése már az idegeimre megy. Gondoltam arra, hogy keresek majd valami munkát, és odaköltözöm egy bizonyos barátnőmhöz, fizetek neki lakbért, és kész. De még nem volt lehetőségem megkérdezni tőle, hogy megoldható lenne-e ez, és már kezd felemészteni, hogy anyám szekál, nekem meg kussolnom kell. Régen nem volt ilyen.
2011. ápr. 25. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Lépned kell mindenképpen mert ez a nő már nem fog változni,csak tönkreteszi az életed.Ezt nem szabad hagyni,nem elég,hogy apukád nincs ő meg még rátesz pár lapáttal milyen anya az ilyen!

Hát ha már a rokonok sem segítenek akkor szerintem rajtad csak a gyámügy tud segíteni.De az hosszadalmas mire valamit elérsz vele.

Csúnyán hangzik amit most írok de sok választásod sajnos nincsen,ha a következő alkalommal összevesztek hagyd hogy megverjen és akkor azonnal mehetsz a rendőrségre,és így hamarabb elvesznek attól a hárpiától.Tudom nem szép tőlem hogy ezt írtam valószínű le is szólnak ez miatt de ha a rokonok segítenek akkor már nincs mit tenni ezen kívül.

2011. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rakd meg egyszer igazából, úgy látszik, csak ebből ért.

El ne menj a házból, amíg nem muszáj. Készülj a jövődre. Próbáld meg a pénzedet, ha kis részletekben is, de visszaszerezni tőle.

Nem anya az ilyen, kár is lenne sajnálkozni.

2011. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy nagyanyám van, de ő velünk él. A rokonaim pénzéhes kis szemétládának tartanak, és elmondásuk szerint képtelenek eldönteni, zseni vagyok-e, vagy elmebeteg. Egyszer elhagytam a vonatjegyemet, és nem volt pénzem. 1400 forintot kértem tőlük, hogy hazajuthassak - nem adtak. Az egyik barátom adott kölcsön, mert a rokonaimat nem érdekelte, mi van velem.
2011. ápr. 25. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem vagy 18 éves, addig menj a gyámügyre, ha az apukád után örökölted a házrészét. Ha a gyámügy nem teszi rá a kezét, akkor anyád 18 éves korodban kirakhat belőle, mert élete végéig haszonélvezete van rá.
2011. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, anyád alkoholizál is rendesen. Szerintem is ha megteheted, menj minél előbb. Merre laksz?
2011. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért tartanak a rokonaid pénzéhes szemétládának? Nagyid miért nem áll ki melletted?
2011. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!