Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám szüleimet...

Hogyan tudnám szüleimet rávezetni, hogy kicsit jobban osszák be a pénzt?

Figyelt kérdés
Szüleim kicsit túlzásba viszik a vásárolgatást, ami nem lenne gond, ha lenne rá pénz, így viszont gyakran a hitelkártyák terhére megy minden. Sajnos olyan dolgokat is megvesznek, amire nincsen szükségünk, illetve fölösleges belőle annyi amennyit vesznek. Általában én vagyok a gonosz, amiért nem tudok örülni semminek, pedig csak reálisan látom a korlátainkat.
2011. júl. 3. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz ügy. Nekünk az egyik baráti pár ilyen (két gyerekük van). Sok-sok felesleges dolgot vesznek ,tele vannak állandóan áruhitellel. :(( Én se értem... De eddig még semmi se szabott komoly határt nekik (se) úgy látom. Én is kíváncsi lennék válaszokra.
2011. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Menj el dolgozni ,hogy tudd a hitelt fizetni. Ja és vegyél kutya ólat amibe laktok majd.
2011. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A saját pénzüket, amit ők keresnek? Igazából nem sok közöd van hozzá... még ha hülyeségeket csinálnak is, akkor sem. Lehet őket figyelmeztetni, de ennyi.
2011. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves második!Ugyan miért kellene kutyaólban lakni?Lakást, házat csak hitelre lehet venni???Nagy tévedésbe vagy.Harmincas házaspár vagyunk, gyerekkel, de évek óta a saját építésű, 6 szobás házunkban lakunk.És ezt be is kellett rendezni, mégsem tudom, mi az az áruhitel, meg THM, meg hitelkeret, csak kapkodom itt a fejem, hogy mindenki üres zsebbel nagyzol.Az nem mutatvány, hogy hitelből építkezik, vásárol, nyaral, kocsikázik.Azt a h.lye is megtudja tenni.


Kérdező:Nem tudsz mit tenni, vannak alapból ilyen gondolkodású emberek.Te majd máshogy csinálod a dolgaidat.

2011. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elég nehéz ügy, főleg azért, mert régebben nem ilyenek voltak. Így, ha felhozom nekik a problémát, akkor azzal érvelnek, hogy ha nekem lenne igazam, akkor nem érték volna el mindazt amit elértek. Igen, tényleg van egy szép kertes családi házunk, de meddig? Mi a férjemmel és kisfiunkkal a tetőtérben építettünk ki egy különálló lakást (külön rezsi, külön háztartás, de a szüleim nevén). Mikor belevágtunk az építkezésbe, még semmi jel nem volt arra, hogy így megváltoznának. Jelenleg gyeden vagyok, így nem dúskálunk a pénzben, de kijövünk belőle, illetve kijönnénk, ha a szüleim nem "lepnének meg" néhány dologgal minket. Ma például elmentek dinnyét venni maguknak és meglepetésként bevásároltak nekünk (kb 20000 Ft), ráadásul hoztak a kicsinek egy autós játszószőnyeget, ami szép és jó, de 15000 Ft volt! Mikor megláttam, hogy miket vettek, elsírtam magam, egy vásárlás alkalmával elköltötték a havi konyhapénzem nagy részét, ráadásul főleg gyorsan romló élelmiszereket vettek (akciós volt...). Egyszerűen hiába mondom nekik, hogy NEM KELL! Azzal már próbálkoztam, hogy nem kértem, nem kell, nem fizetem ki, de erdménytelenül.
2011. júl. 3. 16:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszdó! Kínomban már a kutyaházas "ötleten" is jót derültem, elképzeltem mit szólna hozzá a kutyánk... Bár hasznos választ nem tudtál adni, legalább megnevettettél. Köszönöm!
2011. júl. 3. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor titeket sem értelek.Miért kellett velük összeköltözni úgy, hogy nektek gyakorlatilag semmitek sincsen ott?Ez óriási hiba volt.
2011. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy hiba volt. Akkor sajnos nem volt más lehetőségünk. A Nagymamám lebénult és napi 24 órás ellátásra volt szüksége. Ezt máshogy nem tudtuk megoldani, mint úgy, hogy összeköltöztünk, és munka mellett felváltva ápoltuk 5 éven át. Anyáék eredetileg is 2 generációs háznak akarták a házat, Ők felköltöztek volna a tetőtérbe, Mama lakott volna alul, így mire Mama megbetegedett, már készen volt a terv, meg volt a kivitelező, minden engedély a kezükben volt, az Ő nevükre. Sajnos annyi pénzünk már nem volt, hogy az egészet a mi nevünkre ismét megcsináltassuk, ezért csináltuk az Ő nevük alatt.
2011. júl. 3. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!