Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanár vagyok, középiskolai, s...

Tanár vagyok, középiskolai, s két lány folyton produkálja magát előttem, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Nem akarok tantárgyat írni, maradjunk annyiban, hogy nem érettségi tantárgy az enyém. 1 éve van egy osztályom, melyben van 2 lány, akik feltűnően produkálják magukat előttem, főleg az egyikük. Leszbikus vagyok, de semmilyen oldalon nem vagyok fent, nem található olyan dolog a neten, amiből ez leszűrődhetne. Mégis az egyik lány feltűnően zavarba hoz, mert simogatja a barátnőjét az órámon és közben nézi, hogy mit reagálok. Ez borzasztóan kínos nekem, ezért már nem is nézek rájuk. Facebookon is bejelöltek mind a ketten, és szinte csak olyan képeik vannak fent, amiken túl közeli helyzetben vannak. Már félek bemenni a terembe, mert ezt minden egyes alkalomkor eljátsszák és közben suttognak, meg röhögnek rajtam, valamint az egyik óra után megkérdezte az egyikük, hogy mit gondolok a melegekről. Már nagyon kínos ez a helyzet! Mégis honnan tudhatnák, hogy meleg vagyok? Szeptemberben jöttem ebbe az iskolába, nem ismert senki. És miért csinálják velem ezt? Nem tudom már ezt kezelni, nagyon zavarba hoznak. Mit tehetnék?
2011. ápr. 25. 23:58
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az egyik tanár olyan módszert dolgozott ki az évek alatt, hogy figyelmen kivül hagyja őket. Pl.: nem azt kérdi hogy kinek nincs kész a házija hanem hogy kinek van kész... Akinek nincs kész, vagy épp bontja a rendet figyelmen kívül hagyja. Rendszesen körbe megy hogy ki hogy halad a feladattal és segít, de azokhoz nem akik nem...

És mesélte, hogy még a legnagyobb menő gyerekek akik csináltak ilyet azok pár hét után úgy mentek oda hozzá hogy mit csináljanak? mert annyira igénylik a figyelmet.


Gondolom az a két lány is csak igényli a figyelmet. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod neked/magának is, eleinte nem lesz könnyű de lesz eredménye.

2011. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim válasza:
Nem nézem le a lezbiket sem a melegeket,biszexeket. De hogyha fiúsan öltözöl(de nő vagy) az az első dolog amit egy diák észrevesz.
2013. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Ha valakik rádszállnak, egyvalamit tehetsz. Bármi történjen is, ne vegyél tudomást arról, amit mondanak vagy csinálnak, még akkor se, ha teszem azt, szexképeket szereznek rólad és egy másik nőről, és azokkal ragasztják tele az iskolát. Még egy ennyire extrém helyzetben is tegyél úgy, mintha semmi sem történt volna, és más diákoknak vagy tanároknak se beszélj soha a dologról, még akkor se, ha ők hozzák szóba. Tegyél úgy tényleg, mintha egyáltalán, abszolút, tényleg semmi sem történt volna.


Néha persze nehéz megállni, hogy ne üljön ki a zavar az arcodra, ha provokálnak, de az csak pár másodperc. Utána tovább kell tettetni a dolgot. Bármit mondanak vagy csinálnak, soha ne sértődj meg, ne legyél dühös, ne próbálj viccelni, mindig maradj nyugodt. Legjobb, ha amikor csak lehet, úgy teszel, mintha ott se lennének. Egy idő után el fogsz feledkezni az egészről, és erősebb leszel, már nem is fognak tudni kiborítani olyan könnyen. Idővel még arra is rájöhetsz, hogy a legjobb bosszú a boldogság. Mikor tudod, hogy neked jó az életed, boldog vagy leszbikusként, amiről nekik fogalmuk sincs, milyen csodálatos dolog. Nekik meg annyira sz*ar az életük, hogy csak mások kínzásában tudnak örömet találni. Még oda is eljuthatsz, hogy már magadban mosolyogsz rajtuk, és akkor teljesen normálisan tudsz szólni hozzájuk, és ha bántó választ kapsz, akkor is csak nevetsz magadban az egészen, vagy akár nyíltan el is mosolyodsz, mintha az eszükhöz értenéd. Ez már a totális győzelem, mert vagy szellemileg egy fokkal feljebb lépnek ezt látva, hogy te magasabban vagy, vagy nagyon dühösek lesznek, amiért nem működik a móka.


Az a fontos, hogy akkor nyersz, ha bármi történjen is, bármit csináljanak is, nem veszel róla tudomást. Vigyázz viszont, ha a jövőben úgy tűnik, mintha egyszer csak rendessé válnának ezek a lányok, akkor se bízz bennük. Tuti, hogy csak azért teszik, hogy egy pillanatra támadható felületet nyújts, és megint kibillentsenek a sziklaszilárd egyensúlyodból. Teljesen hagyd figyelmen kívül a játékaikat, mintha nem is lennének. Ennyi a lényeg.

2016. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Még egy apró kiegészítés. Olvasgattam a többi tanácsot, amit mások adtak, de a helyedben nem követném őket. Mivel a két lány a hátad mögül, titokban tudta meg a dolgot, ebből látszik, hogy végtelenül sunyi emberekről van szó. Az ilyen emberekről pedig azt kell tudni, hogy bármire képesek, és profi szadisták. Tehát akárhogy próbálod meg felvenni velük a harcot, akár szigorúsággal, akár humorral, nem nyerhetsz. Előbb-utóbb te fogsz összeomlani. Az egyedüli út a győzelemre a totális figyelmen kívül hagyás, ahogy az előbb leírtam.
2016. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:

"Ha tudnád, hogy én mennyi mindent tudtam a tanáraimról... a titkos szeretők, az eltitkolt zabi gyerekek, a szexképek az iskolai gépen, hivatalos ügyekről nem is beszélve... Ne becsüld le a diákokat. :)"


Mint láthatod, sok a patkány.

2016. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

"Különben meg viselkedj kicsit homofób módon, az a korszerű manapság... szólj rájuk, hogy ne simogassák egymást, ha a homoszexualitásról kérdeznek, légy legalább egy kicsit elítélő, vagy legalább hangsúlyozd kicsit jobban a hátrányait... és hazudj, ahogyan mindenki szokott."


Aztán köpd szembe a tükröt minden nap. De ez túlélési tanácsnak is rossz, mert az ilyen megoldásnak előbb-utóbb rossz vége szokott lenni. Én azt gondolom, az egyetlen megoldás az, amit már írtam. Nem foglalkozni a zaklatással, a témáról pedig nem beszélni senkivel, mert a szexualitás magánügy. Tény, hogy divat ma mindent nyíltan elmondani erről a témáról is, és persze sok a kíváncsi pletykafészek is manapság, de ez az ő bajuk. A magánélet, az nem tartozik senkire. Élvezd azt, hogy senki nem tud a titkodról, nem tudja, milyen nagyszerű dolog önmagadnak lenni, és nevess magadban vagy nyíltan azokon, akiket mindig furdal a kíváncsiság. Nincs nagyobb szemétség, mint soha nem mondani meg, vagy nem mondani meg nyíltan valamit azoknak, akiknek minden vágya tudni mások titkait.

2016. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!