Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a vőlegénye...

Hogyan mondjam meg a vőlegényemnek, hogy ha összeházasodunk nem szívesen venném fel a vezetéknevét mert nem tetszik?

Figyelt kérdés
Hiába tudunk mindent megbeszélni, olyan nehéz felhoznom ezt a témát, már párszor megpróbáltam de inkább eltereltem a szót. Nem akarok kicsinyesnek tűnni de nem szívesen viselném a nevét akármennyire is szeretem. És ne azt kérdezzétek légyszi hogy mi a neve, mert az most mindegy.
2011. ápr. 27. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem agyalj ki egy másik indokot, pl. nem akarsz -né lenni, mert már nem divat, és álláskeresésnél is hátrányos lehet. + nem kell az összes papírod, bankkártyád lecserélni.

Ha nem olyan konzervatív, szerintem meg fogja érteni.

2011. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne azt hangsúlyozd,hogy az övét nem szeretnéd felvenni,hanem azt hogy meg szeretnéd a saját neved tartani,továbbvinni.
2011. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Adj neki alternatívákat és kérdezd meg tőle, hogy neki melyik tetszik.

Ha pont az, amelyiket te nem szeretnéd, akkor tereld abba az irányba, amelyik neked tetszik.

Ilyen egyszerű.

Sok sikert! :)

2011. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Miért kéne felvenni a nevét? A házasság nem egyenlő azzal, hogy "feladsz" magadból egy darabot. Már rég nem abban a korban élünk, hogy a nő a csicska, a cseléd, aki szül, főz, mos, takarít, és szétrakott lábakkal várja az urát.

Meg egyébként is, azt mondják a házasság egy szép dolog, összetartozás stb., de nálatok már így kezdődik. Ne foglalkozz ezzel a témával, hiszen semmi sem kötelező. Ha felhozza, akkor mondd meg neki, hogy szereted a nevedet, és nem akarod se az övét, se másét felvenni.

2011. ápr. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én már 8 évesen is tudtam, hogy nem fogom a férjem nevét felvenni soha :) Nem is vettem fel, 27 évesen mentem férjhez. Ráadásul a férjem vezetékneve sem igazán tetszik... Szóval én mondtam neki, hogy megtartom a lánykori nevemet, mert nekem az úgy tetszene, és úgy modern. Szó nélkül belement. :)
2011. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Vagy esetleg, ha már örökre összekötitek az életeteket, akkor legyél vele őszinte. Azt szeretik az emberek. Mondd meg neki, hogy nem tetszik, és nem szeretnéd. Ennyire egyszerű.
2011. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Inkább ne mondd meg neki, hogy nem tetszik, mert meg fog sértődni. Mondd meg neki, hogy meg akarod tartani a sajátodat, már nem kötelező felvenni a férj nevét. Én sem vettem fel a férjemét, de én nem azért mert nem tetszik csak külföldön házasodtunk meg itt is élünk és nem akartam újra kikérni minden iratot az új név miatt.
2011. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó vagyok. Amúgy a gyerekeidnek az lesz a neve....
2011. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

'szeretném megtartani a nevemet'- így mondd!

azt ne mondd, hogy nem tetszik..

nekem teszik a páromé, az enyém meg nem, de mégis megtartottam,mert a "-né" nem tetszik :)))

esetleg ez is lehet indok-

ma már ez gyakori, megtartani a nevet.

2011. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

számomra nonszensz lenne, ha a vőlegényem arra kényszerítene, hogy vegyem fel a nevét.

van sajátom, elégedett vagyok vele :D az összetartozást nem ezzel kell kifejezni.

2011. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!