Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illene adni...

Mennyi pénzt illene adni testvérem gyermekeinek ballagására (általános+középiskolás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

én az általánososnak nem is adnék feltétlenül pénzt. valami ötletes ajándékot. (a napokban itt volt az oldalon egy jó ötlet. egy lány ballagónak szánt ajándék)


középsulisnak meg egy 5ezres+virág

2011. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Általános isk-nak ajándékot vagy ha pénzt akarsz akkor 10 000 a középiskolásnak 20-at.
2011. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
48%

utolsó:O nem gondolod hogy ez egy kicsit sok?:O manapság kinek van 20 meg 10 ezre ilyenekre?:O ez hülyeség szerintem az általános iskolásnak egy nagy csokor virág + esetleg egy bonbon,a középsulisnak meg 2-5 ezer ft és csokor virág !

17/L

2011. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Persze jobb, mitn az olyan felesleges baromság, mint a névjegykártya-tartó, de azért nem kell feltétlenül pénzben gondolkodni.
2011. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
igenis illik 20at adni, FELTÉVE HA utána a család megy ebédelni. az ebédnek illik minimum a család részét lefedni az ajándék pénzzel. tudomén, h a ballagónak lesz, de így illik. mi is 20at adunk, 4 fős család utána megy ebédelni.
2011. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Pénzt szeretnének.
2011. ápr. 28. 18:01
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Mi otthon szoktuk az ilyeneket tartani.. Aki megteheti, hogy esetleg étterembe viszi a ballagós vendégeket, akkor ne várja el, h a mi részünket mi fizessük.. Vagy hogy mondjam, ne legyen illendő.. Ilyenről még nem is hallottam..
2011. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Tesóm általánosból ballagott tavaly és anyu barátnőjétől (aki 2* látta) kapott 5000 Ftot, meg virágot.

Én amikor gimiből ballagtam általában 15-20E kaptam.

2011. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ hogy állsz anyagilag, én fülbevalót(20000ft) vettem neki most ballag(általánosból) azért ilyen drága mert 3 éve a nővére is ilyen értékben kapott.
2011. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Amikor én általánosból ballagtam, akkor ajándékokat kaptam. Egy-egy ajándék kb. 5000 Ft-ba került + virág. Amikor középiskolából ballagtam két éve, akkor mindenkitől pénzt kaptam, kb. 15-20 ezer Ft-ot + virágot családonként. Mi nem vártuk el, hogy ennyit adjanak, sőt mondtuk, amikor meghívtuk őket, hogyha esetleg nincs ilyen célra most pénzük, akkor inkább ne adjanak semmit, mert nem erről szól ez a nap. De a meghívottak mind azt válaszolták, hogy tudták, hogy mikor fogok ballagni, így készültek rá, és tettek félre pénzt. Egyébként én csak nagyszülőket, nagybácsikat, nagynéniket hívtam meg, messzebbi rokont, illetve ismerősöket nem.
2011. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!