Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ez mi? Van még esélyünk...

Most ez mi? Van még esélyünk újra együtt lenni?

Figyelt kérdés

A volt párommal nagyon durván megbántottuk egymást és nem beszélünk.Állítása szerint szeret még,de már nem úgy,mint régen és még kötődik hozzám.Ugyanezt érzem én is felé,de olyan sérelmeket szereztünk mindeketten,amiket úgy próbálunk elfelejteni,hogy lassan 2 hete nem beszélgetünk,mondván: az idő megold mindent.Ez az időszak hónapokig is húzódhat.

Ha esetleg újra beszélnénk,mennyi az esély rá,hogy helyreáll közöttünk az egyensúly és ha olyan leszek,mint akit megismert vajon képes lesz újra belém szeretni és fordítva,én is képes lennék rá?Mert a kötődés mindkét részről meg van.


2011. ápr. 28. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
egyébként 21L 24F nagyon nagy szerelem volt a miénk,közös jövőt terveztünk.
2011. ápr. 28. 18:07
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.

Ideig-óráig lehet úgy tenni, hogy minden oké és elfelejtettétek a bántó dolgokat, de egy újabb veszekedésnél újra előjön.

Tapasztalat. Én ugyanígy voltam az exemmel, nagyon sok mindent megbocsátottam, elnéztem, de a végére már felőrölt és kiborultam. Tudtam, hogy ha nem lépek tovább tönkre megyek.

2011. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Megpróbálni meglehet.
2011. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szünet nem elég. Csak az őszinte beszélgetés segíthet. De nem biztos,hogy a bántást eltudjátok felejteni,vagy megbocsátani.
2011. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha őszintén és nyugodtan le tudtok ülni megbeszélni egymással mindent. Átbeszélni a sérelmeket, hisz lehet csak félreértésből adódott (legalábbis egy része). Aztán meg tudtok egymásnak mind a ketten bocsájtani, tiszta lappal kezdve, akkor igen!

Ez mind csak kettőtökön múlik, de mindezt őszintén, különben értelmetlen.

2011. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ÉN EGY VALAMIT NEM ÉRTEK.


Ha valaki eljut odáig, hogy itt kiír egy kérdést, akkor miért kell ködösen fogalmazni??? Virágnyelv, senki nem ért semmit. Írd le, hogy konkrétan mi történt!!!


Ha mondjuk megerőszakolt, vagy rádlőtt, akkor mondanám, hogy talán hagyni kéne. De ha mondjuk a nagy megbántás egy kis részeg ordibálás volt, vagy netán kihagyott egy családi ebédet, akkor az megint más...


Komolyan választ vársz, de nem beszélsz érhetően.

2011. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az idő múlása magában nem fog megoldani semmit sem ! Azzal az idővel hogyan gazdálkodtok, az viszont megoldhat. Ha már lenyugodtatok, és tudtok rendesen beszélgetni, akkor tegyétek meg ! A problémákat egy kapcsolatban meg kell tudni beszélni, megérteni egymást, bocsánatot kérni, és megbocsátani ! Most még erre nem vagytok elkötelezve mert nem házasság, de házasságotokban is előfordulhat ez majd bárkivel. Elkezdhettek gyakorolni, ne csak az időt várjátok, hogy segítsen, mert az nem fog.

Én is hasonlóban voltm, nyáron el is mentem a szüleimhez gyerekekkel tavaly, majd vissza a férjemhez. Ő azt hitte az segíteni fog, én tudtam, hogy nem, de oké próbáljuk ki először az ő verzióját. Amig külön voltunk le is nyugodtunk, aztán összekerültünk, pár hétig ment, aztán ugye jöttek ugyanazok a problémák, amit eddig nem oldottunk meg, és nini magától sem oldódtak meg.

Ha megbocsátható a sértést amit kaptatok, akkor nem agyalni kell azon, hanem túllenni. A sértett félnek is úgy a jobb. Ha pedig nem, akkor mást kell lehet keresni. De rizikó mindig ott van, hogy bárki bármikor megbánthatja az embert. Meg kell tanulni azt feldolgozni !Nem beszűkülni kell, hanem megnyílni. Próbáljátok meg. Ha pedig mégsem működik, akkor is még fiatalok vagytok változtatni.

2011. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!