Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szuleim csak dirigalni...

A szuleim csak dirigalni akarnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok de eleg beteges tipus.Epilepsziam van es epekoveim is vannak.Akkor esek ossze mikor akarok (szo szerint ertve)...nagzon csalodott vagyok mert egyszeruen nem lehetem a sajat eletem mindig dirigalni szeretnenek nekem.Dolgozni se akarnak engedni sehova se pedig nem allunk olyan jol anyagilag sem...legszivesebben folakasztanam mar magam..mindig csak engem er baj..tudom hogy onzonek tartanak de ez nem igy van..senkim sincs..MEGAKAROK HALNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. febr. 14. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleid nem dirigálnak,hanem ovni szeretnének.Epilepszia,rendszeres ellenörzés mellett,és renszeres gyogyszer szedésével rendben tarthato.Nem sokára 18 vagy.Akár dolgozzhatsz is,ha te szeretnél.Ne fordulj a szüleid ellen,késöbb majd belátod ők csak jot akartak.Vannak barátkozos oldalak,ott is probálhatsz barátokat találni.
2008. febr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár sorstársakkak is megpróbálhatod felvenni a kapcsolatot. Nem te vagy az egyetlen epilepsziás 17 éves emberke. velük tapasztalatot cserélhetnél, barátokra lelhetnél közöttük. Ki érthetné meg jobban a bánatodat mint az, aki szintén ugyan azzal a bánattal küzd?? Ezt tapasztalatból mondom neked.


A szüleid pedig nem dirigálni akarnak. Sajnos ha az embernek beteg gyereke van, akkor azért 3-4-szer annyira aggódik, mint az egészségesért. Ilyenkor sajnos az ember hajlamos elkövetni azt a hibát, hogy szinte rátelepszik a szeretetével és aggódásával a másik emberre. Ez sokszor már szinte fojtó a gyerek számára. Na de egyszer te is szülő leszel, és lehet, te is betegre aggódod majd majad. Erre gondolj, amikor már nagyon fárasztóak az őseid. Hogy végülis csak szeretetből és aggódásból teszik.


Meghalni meg nem érdemes. Ki tudhatja, mennyi jó vár még rád az életedben. Hiszen még szinte nem is éltél. Jön a pályaválasztás, a párválasztás, megannyi örömforrás. Mi a fenéért mondanál le ezekről??? Meghalni ráérsz majd 70-90 éves korodban. Előbb nem érdemes ;)

2008. febr. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Elöted kérdezet valaki hogy miért prédikálnak neki mindig a szülök´. Mindenki azt írta mert jót akarnak, na nálad ez meg 10x-n ´féltenek.

De itt is csak az van ha normálisan átgondolva leültök besélni. nyugottan elmondhatod nekik hogy te szeretnél felnöni és nem még 30 évesen is gyerekként élni. ezt a betegséget egész életedben cipelned kell, így meg kell tanulnod önállónak lenni.

amúgy atesóm pár dekás babaként született 30 éve, de anyám még mindig úgy félti mintha kis baba lenne. Még jó hogy normális felesége lett.

2008. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
91%

Feltétlenül hallgass rájuk!

A leírtak szerint nemcsak a felsorolt betegségekkel rendelkezel, hanem szellemileg is egy 10 éves szintjén állsz. Feltétlenül vigyenek el pszichiáterhez, mert a gond nem kicsi, viszont gyógyítható.

2008. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
98%
A betegségedet Te magad szellemileg jól tudnád kezelni,meg persze mellé gyógyszerekkel.Nem szabadna betegnek érezned magad és ezt sulykolni a fejedbe. A szüleid meg természetes,hogy szeretnének mindentől megvédeni. Te meg természetes,hogy lázadsz,hisz' kamasz vagy.Én 17 évesen voltam a legidiótább a szüleimmel.Utáltam a világot és őket,mert próbáltak szabályozni.Most 23vagyok, és mindent nekik köszönhetek szinte.Van 2 diplomám,egy férjem és boldog életem.Neked is ezt kívánom!
2008. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!