Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyák napjakor nem csak a...

Anyák napjakor nem csak a saját anyánknak, esetleg nagymamánknak veszünk virágot?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt, mert nagymamámnak van egy élettársa, aki vett a nagymamámnak is, és az anyukámnak is. Mert hogy ők anyukák, vagy mi. És nekem ez olyan furcsa....
2011. máj. 1. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a szokás, hogy az összes aznap a házban megforduló anyuka kap ajándékot. Pl. ma vendégeskedik nálunk egy család, én a vendég anyukának is vettem egy doboz bonbont. Persze ha kisgyerek van, akkor őelég ha a saját anyjának ad, de az apukának illik adni a vendég anyukának is. Mondjuk én most a gyerek vagyok, de mivel már 22 éves és önellátó, ezért veszek a másik anyukának is.
2011. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hm....sosem hallottam még ilyesmiről ezelőtt. Nem tudom, nekem olyan furcsa. Itt nálunk mindenki csak a saját anyukájának ad....

De ez egyébként az ország különböző területein másmilyen? Én az Alföld déli részén lakom, az illető férfi pedig dunántúli. Talán te is valamerre másfelé laksz... :)

2011. máj. 1. 09:35
 3/9 anonim ***** válasza:

én adtam anyának, mamának, és dédmamámnak is :)

Mátrából írok :)

2011. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Nagykunsági vagyok.

Itt felénk a férfiak megköszöntik a szülőket nagyszülőket, feleségüket, sőt apum már nővéremet is megköszöntötte az idén, hiszen anyuka lett. :)

A gyerekek az anyukát, nagyszülőket szokták csak.

De pl. most minket a párom szülei meghívtak ebédre, ahol ott lesznek a nagyszülők, meg a keresztanya is, párom vett mindenkinek ajándékot, meg én is adok egy-egy szál virágot a 4 anyukának. bár ezt csak abból a szempontból tartom jónak, hogy biztosan jólesik majd nekik, hogy én is gondoltam rájuk.

2011. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Alföld déli része, és én is adok anyukámnak, nagymamámnak, anyósomnak, keresztanyámnak is, egy barátnőm még az apukája új feleségének is ad ajándékot.
2011. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Bács-Kiskun déli részén lakom és mindig megköszöntik a nagymamákat,dédmamákat is. Sőt az iskolákban is külön megköszöntik az anyukákat és a nagyikat is.
2011. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Békés megye

Nálunk a nőneműek csak a saját anyukájukat, nagymamájukat stb. köszöntik, viszont a férfiak minden anyukát, aki közel áll hozzájuk. Pl. az én férjem a testvéreit, sogórnőit és unokatestvéreit is köszönti, ahogy én is kaptam virágot az apukámtól és apósomtól is.

2011. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szabolcs-megyei vagyok.

Én úgy szoktam, hogy anyát, nagymamámat, és keresztanyámat is köszöntöm. Szóval azokat, akik valamilyen formában anyák. :)

2011. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is Békés megyéből írtam amúgy. Hát, most már ezekről is tudok. Mondjuk nálunk nem szokás. De akkor lehet nem földrajzi helyzettől, inkább családtól függ. :) Mindenesetre mivel minden anyukának van gyereke, a gyerek ad neki valamit. Így másvalaki már nem. Legalábbis itt, nálunk. :)
2011. máj. 1. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!