Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem ideges, de szerintem...

A férjem ideges, de szerintem saját hibából. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mindig ideges, hogy nem ér a dolgai végére, néha rajtam csattan a puffogás.

DE! Többször volt már, hogy észrevettem, hogy egyszerűen rosszul menedzseli az idejét, nem állít fel prioritást, illetve erőn felül alkot magának feladatokat, nem gondolja át.


Idő dologra egy konkrét példa: államvizsgáztam, előtte érthető módon nem voltam időmilliomos, még a barátokat is leépítettem a vizsgáig, hogy minden időmet tanulással tudjam tölteni. A férjem is biztatott, hogy amikor csak lehet, tanuljak, most ez a legfontosabb.


Közben kellett egy nadrág a blézerhez az államvizsgára. A férfiszabója vállalta az én nadrágomat is. Egy kabát terve ott volt már fél éve a férjemnek, azóta nem intézte. Nyár lévén nem is volt sürgős, őszig kellett volna elkészülnie.

Kimentünk, megmértek, kiválasztottam az anyagot. Igyekeztem pörgetni, hogy utána rohanjak haza tanulni. Férjem közben meglátta a félkész kabátot a fogason és elkezdett arról trécselni a szabóval, minden második mondatban megemlítve, hogy fél év múlva kell majd.

Velem tíz perc alatt végeztek, a kabát-beszélgetés miatt másfél órát voltunk ott. Engem evett az ideg, hogy otthonv árnak a tételek.

Ráadásul előre megbeszélték, hogy egy mérésre kell még visszamennem, a kész nadrágot majd a férjem elhozza egyedül.

De nem, nem akkor (rá három napra) beszélték meg a kabátot, hanem akkor, amikor én is ott voltam és a férjem nagyon jól tudta, hogy még enni is a tételek felett ettem, mert 5 órákat aludtam.


De máskor is, ha épp vele voltam és kiugrott munkaügyben valakihez, előre idegeskedett, hogy bőbeszédű az ember és nehéz szabadulni. Aha...csak ki volt az, aki újra és újra témákat dobott fel? A férjem.

Amikor mondtam, hogy indulni kellene, akkor a másik férfi mondta, hogy rendben, kezet nyújtott és már hátat is fordított.


Ezért is gondolom, hogy ilyen trécselésekkel megy el az ideje - elhiszem, hogy így nem fér bele minden elintéznivaló.


Viszont ezesetben dühítő, hogy folyton azt hallgatom, hogy semmire sincs ideje...


2011. nov. 22. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem kézenfekvő az a megoldás, hogy ezt mondjuk neki mondod el?
2011. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tagadja, hogy elcseszné az idejét...
2011. nov. 22. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem nem trécsel, viszont ő is túlvállalta magát, és ideges hogy nem tudja 120%-ra megcsinálni a dolgait. Aztán egész este olyan depi fejet vág hogy nem tudom szó nélkül hagyni.

Én szépen megbeszéltem vele, hogy így csak azt éri el hogy én is ideges leszek, és lassan előjönnek majd a veszekedések. Ne tegye tönkre a hétköznapokat, mert ünnepből kevés van. Attól hogy befordul még nem lesznek elvégezve a dolgok (sajnos nem tudok neki ebben segíteni), de senki nem is várja el, hogy márpedig ennek kész kell lennie (a napi 8 óra munka után), csak magával szemben nagyon maximalista. Végül igazat adott, de még emlékeztetni kell néha, de akkor már nem papolok, csak szólok hogy tudjon róla, ennek a puffogásnak nincs értelme.

Amúgy ő meg a neten cseszi el az idejét. Értem én hogy kell a szórakozás, csak akkor meg ne legyen ideges, mindent nem lehet.

2011. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki úgy menedzseli az idejét, ahogy akarja és ahogy tudja, és ez a férjedre is vonatkozik.

Nagy lány vagy, a nadrágot el tudod intézni egyedül is, és egyedül is haza tudsz menni tanulni. Kb. ennyi a véleményem.

2011. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szabósat akkor kellett volna elmondani,amikor ott voltatok,hogy neked sajnos menned kell haza.A férjed meg maradhatott volna amíg akar.


Állj néha a sarkadra.

Az ő idejét szerintem ne akard beosztani:)Majd tanul a hibájából.

2011. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem a szabó a probléma, azt csak szemléltető esetként írtam le, rég volt már.

Egyébként nem tudtam volna egyedül elmenni, mert a férjem kocsival dolgozik, BKV-val pedig sokkal tovább tartott volna. Elvileg időnyerés céljából mentünk kocsival, előre nem láttam, hogy ennél még a BKV is gyorsabb lett volna (Bp. egyik végéből a másikba kellett menni).


Egyébként kapott már határidőnaplót is, hogy szétszórtnak lenni nem szégyen, de nem felírni... (Akinek nincs esze, legyen notesze...) Én is felírok mindent, mert szintén hajlamos vagyok elfelejteni dolgokat.


A papírjait is rendszeresen elhagyja, aztán idegbetegen rohangál a kocsi (hátsó ülésre dobálva tartja őket), a lakás és az iroda között, hogy hol van, hol van, hol van??

2011. nov. 22. 09:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, idő-menedzselés szempontjából nagyon mások vagytok. Ami önmagában nem baj, csak ha közösen kell valamit intéznetek, és egy házasságban ez minden második dologra igaz....

Az a gond, ha őt nem zavarja és tagadja a problémát, akkor neki nem is probléma, így az ő szemszögéből nézve nincs is mit megoldani.


Szerintem annyit tehetsz, hogy a legfontosabb közös ügyeknél kezedbe veszed a gyeplőt és hajtod a dolgokat. Ha épp ki van bukva, és panaszkodik az időhiány miatt, akkor mondhatsz neki 1-2 tanácsot, szerinted hogy fejlődhetne időgazdálkodásban. De ne nagyon várd, hogy ez 100%-ban beépül neki, gondolom, már nem 20 éves.

2011. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem is betervez magának annyi programot egy napra, hogy egy hétig se tudná megcsinálni. Én csak nevetek rajta, aztán este megkérdezem, hogy lehet, hogy a 15 dologból csak 2-t sikerült megcsinálni? :)

Semmi időérzéke nincs sajnos.

2011. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig úgy néz ki, hogy nagyon is lecseszi az idejét.
2011. nov. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!