Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lesz nekem saját...

Hogyan lesz nekem saját lakásom valaha is? 20/l

Figyelt kérdés
Szüleim nem tudnak támogatni. Minimálbért keresek csak. Nem szeretnék még itthon lakni 10 évig, pont olyan a helyzet hogy minnél hamarabb el kellene költöznöm itthonról. Ezek szerint lehetetlen? Csak egy olcsó albérlet jöhet szóba, na de egész életemben? Mert albérlet mellett főleg nem tudnék félretenni semmit.
2011. dec. 4. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
pénzt a semmiből csinálni nem lehet. minimálbérből amúgy sem nagyon tudsz félretenni, nincs lehetőséged más munkát keresni?
2011. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Szépen kimész külföldre dolgozni vagy hozzámész egy öregúrhoz aki a nevedre iratja a lakását és a halála után a tiéd lesz.
2011. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Megértelek,én ugyan így voltam mint te,így nem volt más mint dolgoztam a fősuli mellett-addig otthon laktam,és minden fillért félretettem,amit lehetett,annyi jött össze,hogy egy hitel kezdőtőkéjének elég volt,így azóta a svájci frank alapú hitelemet nyögöm, de már csak 20év van hátra.-nem tudom jobb e mint az albérlet, de csak így tudtam elköltözni otthonról.
2011. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Úgy ahogy a volt barátnöm...

Kimész külföldre, összeszedsz egy pénzes öregembert és 1 hónap alatt lesz lakásod, kocsid, mindened!


Ha viszont egy erkölcsön Nö vagy, akkor valóban menj ki külföldre dolgozni, mert ott még a minimálbérböl is ki tudsz fizetni egy lakást és még kajára, ruhárs is marad.

2011. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van párom, szóval ez nem jöhet szóba.
2011. dec. 4. 14:29
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is a külföldet javaslom. Mi is kijöttünk. Viszont ha emellett döntesz adok egy tanácsot: Diploma helyett tanulj valami szakmát, ha csak pincér az is jó. Konyhai kisegítő, szakács, cukrász. Vagy ápolónő. Ilyesmi.

Ezekkel alap vagy közép nyelvtudással van esélyed és van előre lépési lehetőséged is.

Léteznek bentlakásos lehetőségek amik megfizetik a minimálbért. Ez azt jelenti, hogy bár kidolgozod a beled, de szinte 250.000 ft-ot félre tudsz tenni havonta. Számold ki... 5 év és vehetsz saját lakást valahol Magyarországon, hitel nélkül. De ha szobát bérelsz és a feléd rakod össze akkor is összejöhet 6-7 millió forint. Vannak helyek az országban ahol ennyiért már családi házat vehetsz.

Ezek az esélyeid.

2011. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Csak Magyarországon dili a saját lakás.

Írtad, hogy van párod. Ketten olcsón tudtok bérelni egy szép kis garzon lakást. Az ismerőseim is így csinálják és nem a kesergéssel vannak elfoglalva.

Szűkszavúan írsz nem írtad mi a foglalkozásod és mi a párod munkája.

Ahogy itt írták jó szakmával megtudod oldani ezeket a problémákat, és külföldön sincs kolbászból a kerítés. Itt No.-ban kihajtják az ember belét. És mindig csak betolakodó maradsz. A pároddal fogj össze és menni fog.

2011. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
En most a kulfoldhoz szolnek hozza...En nagyon piackepes diplomaval es szakmaval jottem ki,de meg nekem se lesz soha sajat hazam itt. Nyugat- Eszak-Europaban a lakas arak a csillagos egeket verdesik, annyibol nem veszel lakast,mint nalunk a rozsadombon egy bazi nagy hazat. Persze vannak kivetelek,de ahol en lakom itt igy van. Visszamenni te mar nem fogsz,ha van egy kis eszed Magyarorszagra,ha meg annyira nem jon be a kulfold evekig kinozni fogod magad? Arrol nem is beszelve,hogy a lakber itt tobbszorose,munkasszallon meg en,aki csoppet sem valogatos nem laknek azert evekig,mindenfele orszagokbol jott bevandorlokkal,csak hogy legyen egy mini lakasom valahol videken 4evnyi egesznapos gurizes utan,ahol minden centet felre kell tenni. Hogy aztan majd Magyarorszagon ujra kapjam a minimalbert,es szenvedjek a rezsivel. De ha esetleg lemondanal a sajat lakasrol az eleted kulfoldon egyszerubb lenne.
2011. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Annyit hozzatennek,hogy kulfoldon a gazdagoknak is csak ritkan van sajat,mindenki berli pont emiatt, csak Magyarorszagon van ez a sajat lakas "hobort",na meg ott megengedheted magadnak hitellel,itt meg azzal sem. Felejtsd el a sajat lakast,ha jot akarsz magadnak.
2011. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Én kimennék a helyedben külföldre dolgozni.2-3év alatt ha ügyes vagy összejöhet egy lakás ára:)
2011. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!