Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik későn (kb 20 éves...

Azok akik későn (kb 20 éves koruk után kezdtek el barátkozni, mennyire lehet úgy jó barátokat szerezni? Hogyan kell olyankor eljárni?

Figyelt kérdés

Azt megengedem,hogy a 20-as években még nem késő,na de mi van ha a 30-as,40-es években vagyunk?

Mert ugye az a "normális" ha az ember gyerekkorától kezdve vagy a tinédzser éveiben szerez barátokat.

Csak sokan nem taláknak ma egy normális társat/barátot.


2011. máj. 1. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekm sajnos elkaptak a barátaim :(

27éves vagyok, van egy 1,5 éves kis gyerkőcöm. a barátaimnak nincs még gyerekük, mióta terhes lettem a fiammal nem jártam már el velük, azóta nem is tudok mert ugye ők napközben dolgoznak, mikor mi ráérnénk a fiammal, este meg már én nem érek rá mert fürdetés, fektetés...


igyekszem a játszótéren barátkozni, remélem találok olyan barátokat akikkel néha össze tudnánk járni egy kerti sütögetésre vagy kirándulásra legalább, nagyon hiányzik a felnőtt társaság!

2011. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*elkoptak
2011. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
na erre én is kíváncsi lennék :)
2011. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

azért én is írnék pár szót:

Egyszerűen csalódtam bennük, végtelenségig kihasználtak és most már nagyon hamar átlátok a szitán...szóval én is csatlakoznék, ha lehetne :)

2011. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom bármikor lehet barátokat szerezni, csak közös érdeklődés kell hozzá, hogy a két embert valami megfogja egymásban. Én alapból zárkózottabb vagyok, kevés barátom van, viszont azok őszinte barátok, úgyhogy akivel megtalálom a közös hangot, azzal működni szokott. Szerintem bárhol, munkahelyen akárhol lehet barátkozni, csak nem szabad erőlködni, ha két ember szimpatikus egymásnak, van közös bennük, úgyis keresni fogják egymás társaságát.
2011. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még csak 15 vagyok, de kisebb koromban egyáltalán nem akartam barátkozni, elvoltam egyedül. Azután kb 10 éves korom óta hiába próbálkozok, nem tudok beilleszkedni sehova, mindig csak én vagyok egyedül :( Bár egyes ismerőseim szerint jobban kijövök a felnőttekkel mint a saját korosztályommal.Én sem tudom hogy mit kellene tennem.

L

2011. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A környezetemből sohasem sikerült emberi barátot találnom.Mind távoliak,akik azok.
2011. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek gyerekkori barátaim. Az összes barátomat 20 év felett szereztem. Közös érdeklődés kell hozzá, vagy azokkal tudsz barátkozni, akikkel valamilyen okból rendszeresen találkozol.
2011. máj. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Barátokat nem keresni, "szerezni" kell, jönnek majd azok maguktól... vagy nem :S, de ne add fel! :). Nekem szerencsém van... mondjuk nekem van kb. 2-3 olyan barátom, akik tényleg igazi barátok, többiekkel csak elvagyok. Júniusban leszek 22 éves, és nekem pont tinikoromban volt olyan 3-4-5 éves fázis az életemben, amikor nem voltak barátaim, mert a környezetemben levő emberekkel nem találtam meg a közös hangot. De mostanra sikerült találnom olyan embereket, akikért tűzbe tenném a kezem.

Sztem az a lényeg, hogy add magad és bízz önmagadban. Ha úgy állsz neki, hogy hú, most barátokat KELL szereznem, akkor lehet, hogy pont a görcsösség miatt fog elbukni a dolog. Lehet, kis időbe beletelik, de minden esélyed megvan rá, hogy vki olyanba botolj, akivel tényleg megéri barátkozni. Mindig hozhat meglepetéseket az élet.

Sőt... pl. apukám legjobb barátját (illetve most már csak volt, mert idén meghalt szegény... mármint apu barátja :(...) ha jól tudom, 33-34 évesen ismerte meg... együtt dolgoztak kint Algériában. Anya meg munkahelyen ismerte meg az egyik legjobb barátnőjét (ami azért nem ártott, mert anyukám iskolaorvos, bnője meg a védőnő, szval jó is, ha jóban vannak, mert tényleg együtt kell dolgozniuk egész munkaidőben, egy teremben...).

2011. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 27 éves vagyok. Eddig úgy tapasztaltam, hogy a barátságok időszakosak. Az álatlános iskola egy időszak volt, néhány barátság átöröklődött a gimnáziumi évekre is, de ott már új barátságok születtek. Sokszor a barátságok helyhez kötöttek is. Pl. ahogyan egyetemre kerültem, és nagyon ritkán utaztam haza, megszakadtak a régi barátságaim, pedig volt egy-két ízig-vérig jóbarátom. Változik az életszituáció és egy idő után, már nem tudtok miről beszélgetni. Mind a ketten fejlődtök, és mivel különbözőek a tapasztalataitok, ezért eltérő irányba halad az életetek (ez nem törvényszerűség, csak én így tapasztaltam). Nemrég fejeztem be az egyetemet és messzire kerültem (400km-500km) a régi barátaimtól, van akivel telefonon, facebook-on tartjuk a kapcsolatot, de nem tudom hogyan alakul majd. Itt egy év alatt ismét alakulnak ki a szorosabb kapcsolatok. Azt gondolom, hogy a kölcsönös ragaszkodás nagyon fontos, mert akkor nem fog kiüresedni a barátság. És hogy tényleg a kérdésre is válaszoljak :). Egy éve Nagyon szoros barátságba kerültem egy nálam öt évvel idősebb sráccal. Sok együtt töltött idő, sörözés, közös munkahely, érdeklődési kör, hasonló humor, szomszédság. Azzal, hogy későn kezdesz barátkozni csak a tapasztalatokat hagyod ki, de a barátságok többsége úgyis elmúlik, mint ahogyan a gyerek/kamaszkor is. Lény nyitott, laza, és ha érzed, hogy valakiben megbízhatsz, akkor ne félj kiadni magadat, és őszintén feltárni a gyengéidet, kérdéseidet, bánatodat, örömödet. És igyekezz arra, hogy te is odafigyelj, hogyha ő meg akar veled osztani valamit. Nagyszerű dolog, ha vannak igazi barátaid, nélkülük szürke az élet. Sok sikert! Én szorítok neked!
2011. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!