Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon egyedül vagyok. Hogyan...

Nagyon egyedül vagyok. Hogyan lelhetnék barátokat, közösséget?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, sokat dolgozom, hobbim nincs nagyon. Néha megszakadok a munkában, akkor az a bajom, máskor ráérnék, de nincs kire, ilyenkor érzem, hogy jobb lenne megint dolgozni, ha már úgysem tudom elfoglalni magam. A munkahelyen nincs jó hangulat, mindenki elkülönülten, magában dolgozik, még a munkaidő se közös. Ráadásul a legfiatalabbak közt vagyok, alig van valaki az én korosztályomból. Egy-két barátom van, akikkel változó gyakorisággal találkozom, de legfeljebb hetente 1x.

Kb. 2 éve élek így, ezalatt szinte elfelejtettem, hogyan kell társaságban viselkedni, mert sosem vagyok társaságban. Néha azt érzem, nem tudok mosolyogni az emberekre, elmúlt valami alapvető gesztus, ami segít kapcsolatot kialakítani. Nem is tudom már, hogyan lehet megismerkedni valakivel, mit lehet szólni egy ismeretlenhez. Nem rég valaki azt mondta, hogy bemutatkozáskor nagyon távolságtartó és kimért vagyok. Elhiszem, hogy így van, de nem tudatosan teszem ezt, észre sem veszem általában, ha az vagyok, esetleg utólag. Magamban már mindent 1000x végiggondoltam, de nem tudok egyedül ebből kilépni. Próbáltam eljárni egy közösségbe, de nem tetszett, idiótáknak találtam őket, most elkezdtem járni nyelvtanfolyamra, de az se az igazi, nincs túl jó hangulat, próbáltam sportolni, de csak alkalmanként találtam társaságot... Nem tudom már, mit tehetnék...


25f


2011. okt. 19. 00:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Gyere velünk Rammstein koncertre!
2011. okt. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nyitottabb lenni. Barátnő? Menj kondizni, nekem mindenki azt ajánlgatja hogy ott ismerkednek meg ilyenek. Próbálj meg kicsit elfogadóbb is lenni szerintem,már bocsi:D Azért egy közösségben nemmindenki idióta:D vagy én vagyok még túl fiatal ehhez:D

21l

2011. okt. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz?
2011. okt. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez van, csak én kb 5 éve élek így...Nálam ez önbizalomhiány miatt van. Már kezdek lassan feladni mindent
2011. okt. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
12%
.
2011. okt. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
szegény...budapesti v?
2011. okt. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, pesti vagyok.


Tényleg csábít ez a Rammstein koncert, de egy kissé borsosak a jegyárak.


Barátnőm lényegében nincs. Egyrészt nem vagyok társaságban annyit, hogy ismerkedjek, másrészt akikkel eddig mégis alakulhatott volna valami, azokkal nem illettünk össze, vagy egyszerűen nem szerettem őket. Nem esek szerelembe könnyen. Egy (szintén egyedülálló) lány van, akivel néhány hetente találkozgatunk, elvileg "csak barátok" vagyunk, de már volt, hogy lefeküdtünk, viszont mindketten tudjuk, hogy nem akarunk kapcsolatot, nem illünk össze hosszabb távon, és hogy nem vagyunk szerelmesek. De nem tudom, hogy egy barátnő puszta léte megoldaná-e a gondom. Azt hiszem, mostani állapotomban nem is lennék képes kiegyensúlyozott kapcsolatra. Bele szoktam gondolni, hogy tudnék-e egyáltalán elég időt szánni egy kapcsolatra, belefér-e a mindennapjaimba, és arra jutok, hogy csak akkor, ha szerelmes lennék és ez nagyon kizökkentene a szokott kerékvágásból.


Nem, nem volt mindenki idióta abban a közösségben, viszont maga a közösség az volt. Rendszeresen voltak találkozóik, ott megszervezett program szerint kellett magunkat jól érezni, és hamar úgy éreztem, hogy semmi kedvem közéjük menni. Na mindegy, ezt most nem részletezem, fura sztori, a lényeg, hogy próbálkoztam, de nem jött be.


Persze, legyek nyitottabb, elfogadóbb,... de hogyan??? Ez nekem nem megy magamtól, vagy varázsütésre.

2011. okt. 19. 10:14
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

", ha szerelmes lennék és ez nagyon kizökkentene a szokott kerékvágásból. "


Látod,valamit valamiért. Ha igazán szerelmes leszel,akkor tűzön-vizen is megakarsz neki adni majd mindent.Szabadidőt,ajándékot,tiszta ágyneműt stb-it...

Teljesen normális a reakciód szerintem,hisz még nem volt igazi kapcsolatod,vagy csak nagyon régen.Ha volt,akkor próbáld meg ezeket feleleveníteni,hogy mégis akkor hogyan viselkedtél!


Motiváció.Nincs motivációd.Miért is lenne?Eszel,alszol,dolgozol.Semmilyen hatás nem ér.Többet kellene a szabadban lenned,valami hobbit találni.Társaságot nagyon nehéz szerezni,s újra barátságokat kialakítani.Ezt én teljesen megértem.Azt írtad,hogy heti legfeljebb 1x valakivel találkozol,hát amikor találkozol vele,menjetek nyüzsis helyre,vagy ahova szívesebben mennél,de ne oda,ahova eddig szoktatok.Ezt első lépésként.


Ne akard görcsösen egyiket se,inkább lazulj.Engedd szabadjára a gondolataid,engedd ki a gőzt.Meglásd,megtalál a szerelem is.


24N.

2011. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
100%

Szerintem is kicsit nyitottabbnak kellene lened.Én a helyedbe egy kicsit magamba néznék,hogy egyáltalán megtaláld önmagad,ne menekülj a munkába,mikor az életben annyi csodálatos dolog van.

Beszerezhetnél valami házi állatott is cicust vagy kutyust,ha még nincs.akkor már nem éreznéd magad egyedül,és hihetetlen sok mindenben változnál,úgy hogy észre sem vennéd.Először fejben dönts el mindent,és utána már magától jönnek a dolgok.Ha kicsit eltudnád engedni magad,akkor lehet nem is idegesítene,már az a társaság,persze ez nem biztos.Hiszen mindannyian mások vagyunk és ez benne a szép.Olyan emberekkel ismerkedhetsz meg,akik mások ,mint Te.


A legfontosabb,hogy ne görcsösen akard,és akkor magától jön az a személy.Próbálj kicsit lazább lenni,mert az embereket elriaszthatja a passzívságod.


Sok sikert:)

2011. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
Meg ertelek en is ebben a kelyzetben vagyok,.de en azert mert kulfoldon elek tavol mindenkitol,.csaladtol rokonoktol baratoktol,.lehetnenek baratim itt is de 2 szinu baratokra nincs szuksegem.,
2011. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!