Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted hány millió Forint...

Szerinted hány millió Forint tartalékkal kéne rendelkeznie egy Magyarországon élő embernek?

Figyelt kérdés
Ezzel szemben mennyi van neked?
2011. máj. 2. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az átlag munkakeresési periódus 3-6 hónap. Tehát annyi tartalékra van szükséged, hogy ezt túléld. Ha van családod, akkor nyilván több.


Szerintem egy átlagos felnőtt embernek minimum havi 80.000 Ft szükséges. De legyen 100. Tehát fél évre kell 600.000 Ft. De természetesen ebben semmilyen katasztrófa nincs benne (baleset, természeti katasztrófa stb.), ha ezzel is kalkulálunk azt mondanám, hogy jó ha mindenkinek van 2-3 millió forint tartaléka (ami a megélhetésen, a lakásom, a ruhán stb. felül van.).


Nekem jelenleg kb 500.000 Ft-om van. Tehát nem vagyok életképes. :)

2011. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tartalékkal?

Habár nekünk van tartalékunk, de a páromnak olyan biztosításai vannak ha munkanélküli lenne vagy munka képtelen lenne (akár egy hétre) akkor fizet a biztosítás. így nem kell félnünk a jövötöl.

annyi tartaléknak kell lenni, ha hirtelen lerobban az autó akkor megtudd csináltatni. kb fél millió nincs lekötve, ez bármikor elérhetö. és kb 5-5 millió van mindegyönknek, de ezt lassan befektetjük megint.

2011. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 millióm lenne, már elégedett lennék és nyugodt. Ezzel szemben fél millióm van, amihez csak végszükség esetén nyúlnék. Tavaly több volt valamennyivel, de azóta párom 2 hónapig munkanélküli volt, így feléltük a tartalékokat. Most már szerencsére újra dolgozik, így ha spórolni nem is nagyon tudunk, de legalább mínuszba nem kerülünk.
2011. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már semmi, egyedülálló vagyok, nincs családom, a tartalékaim elfogytak, félretenni már nem tudok, legalábbis egyelőre nem.
2011. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!