Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdekelne, hogy Magyarországon...

Csutorás Zoltán kérdése:

Érdekelne, hogy Magyarországon egy állítólag magyarul beszélő és több mint negyed millió látogatót érdeklő fórumnak még a fő oldala is miért hemzseg a germanizmusoktól? - ez -

Figyelt kérdés
Ha-val nem kezdünk mondatot,itt nincs helye a -költői szabadságnak-,fog kelleni helyett javaslom a -szükség lesz rá-,vagy vegyenek fel 1 magyar nyelvtanárt a lektoruk helyett ! jómagam többet nem tehetek,csak a Fiamat féltem,mert önök nem az egyetlenek,sajnos akik törik a magyart.
2011. ápr. 11. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

"...a Fiamat féltem,mert önök nem az egyetlenek,sajnos akik törik a magyart."


És még ő beszél nyelvtanárról?


Ha félted a "Fiad" (sic.), akkor ne engedd az Internet közelébe!

2011. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogom a fejemet, és nem tudom megérteni, hogy ennek a kérdésnek mégis mi értelme van. Boldog ember lehetsz, ha komolyan ez a legnagyobb problémád.


Mellesleg, ha már a nyelvtannál tartunk, a "Fiam" kisbetűvel írandó, és a vessző után is kell szóközt tenni.

2011. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Kedves Csutorás Zoltán, tudod bármennyire is nehéz elfogadni egy olyan konzervatív fejnek, mint neked, de az emberiség, a világ, és most kapaszkodj meg, a nyelvek folyamatosan fejlődnek, változnak, más nyelvek hatással vannak rá, szavakat veszünk át. Ennek oka, hogy nem egy elszigetelt barlangban élünk, hanem egy közös bolygón, más emberekkel érintkezve, egymásra hatással. Mondhatod, hogy a magyar bezzeg semmilyen hatással nincs a németre vagy az angolra vagy bármire, de erre csak azt lehet válaszolni, hogy a világ (szerencsére) folyamatos változásban van: van amikor mi hatottunk a környező nyelvekre, van amikor mások ránk. Ez a dolgok rendje, fogadd el. Megkockáztatom, hogy valamikor a messzi jövőben mindenki egy nyelvet fog beszélni, hacsak a beszűkült, konzervatívok valamilyen oknál fogva nem húznak fel az összes jelenlegi határ mentén egy vasfüggönyt.
2011. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
A "vegyenek fel 1 magyar nyelvtanárt" mondatban az "egy" határozatlan névelőt nem helyettesíthetjük számmal (1), mert itt nem a létszámról, hanem pusztán egy határozatlan főnévről van szó.
2011. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha-val simán kezdhetünk mondatot.
2011. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Arról nem is beszélve, kedves Zoltán, hogy a negyedmillió sem külön írandó. A kérdés megfogalmazása előtt elkelt volna egy nyelvtanár.
2011. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Zoli!

Te most melyik fórumról beszélsz? Melyikről van szó?

2011. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha-val nem kezdünk mondatot"


Én erről életemben nem hallottam, pedig elég jó vagyok nyelvtanból. Ha ez igaz is, már annyira mélyen beépült, hogy ezt nem nagyon lehet megváltoztatni...

2011. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát Csutorás úr, azt hiszem nem sikerült kiprovokálnod egy oldalakon keresztűl folyó, mai erkölcstelen kultúrát pocskondiázó hozzászólás-rengeteget.
2011. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ki ez a pali?

Szepen tori a magyart, teli heleysirasi hibakkal. Pl., minden mondat elejen elso betu, nagy betu.

2011. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!