Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom kitalálta, hogy...

A barátom kitalálta, hogy menjünk el nyaralni a nyáron, nekem viszont most nem telik rá, amivel ő is tisztában van, így felajánlotta, hogy fizeti ő az egészet. Elfogadjam?

Figyelt kérdés

Még nagyon friss a kapcsolatunk (nem egész 1 hónap) és nem akarom kihasználni, ráadásul így is hallom, hogy a hátam mögött azon pusmognak, hogy a pénze miatt vagyok vele.

Az tény, hogy sokkal jobban keres nálam, de nekem erről fogalmam sem volt, mikor megismerkedtünk.


2011. máj. 3. 16:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%
Fogadd el, ha többet keres, akkor semmi gond azzal, ha többet is áll. Mondjuk egy 500.000/fő Maldív-szigeteki utat meggondolnék, de egy Görögország vagy hasonló simán mehet, én bevállalnám.
2011. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
82%

szia

A helyzet amint látom megegyezik az enyémmel.

Mi is kb egy hónapja voltunk együtt, mikor barátom elvitt nyaralni és mindent ő fizetett. Mivel ő már dolgozott, ragaszkodott hozzá hogy az iskolás barátnőjét elvigye. Elég sokat nyüstölt a dologgal mire beadtam a derekam de én is megkaptam pár embertől hogy csak a pénzért vagyok vele.

Kicsit kéresd magad, de menj bele ha nagyon szeretné, mert biztos azért ajánlotta fel mert megteheti és szeretne téged elvinni :)

Neki is örömet okoznál.

21L

2011. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
70%
Én egy hónap után nem fogadnám el. Szépen elmagyaráznám, úgy, hogy meg ne sértsem, hogy ezt korainak tartom. Vagy áthidaló megoldásként menjetek egy kisebb kirándulásra, amit Te is ki tudsz fizetni, illetve ami nem olyan nagy összegbe kerül.
2011. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

háát attól is függ hogy mennyi az annyi.

ha elfogadod, akkor párszor fizesd a kajáját, vagy lepd meg ajándékkal a nyaralás során.:)

2011. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hogy fogadd el! Egy férfinak az a dolga, hogy kényeztesse a párját, és ha van is miből az még jobb!! Amúgy irígyek, akik ezt mondják, ne foglalkozz velük. Ha szeret a férfi nem sajnálja rád a pénzét!
2011. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem menj el. Hisz felajánlotta. Felnőtt ember, az ő dolga, mire költi a pénzét. Ha a barátnője nyaralására, akkor az egy szép gesztus és biztos nagyon jó lesz. :)


Annyit tegyél, hogy igyekezz azért spórolni, hogy mikor ott leszel, néha te fizess az étteremben, vagy fagyizóban, strandbelépőt stb. hogy azért valamennyire kompenzálj. De ha jól keres és felajánlotta, kár lenne nem elfogadni. Azokkal meg ne törődj, akik kibeszélnek.

2011. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%

Te tudod, ez neked belefér -e, én saját pénzből se megyek egy egy hónapos kapcsolattal nyaralni. Az ő pénzéből pláne nem. De ez én vagyok.

Szerintem ha zavar (mert különben nem írtad volna ki a kérdést) akkor mondd meg neki, hogy menjetek szezonon kívül, addig a kapcsolat is idősebb lesz, meg pénzt is tudsz gyűjteni.

2011. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem fogadd el. Picit kéresd magad, hogy később mondhasd, hogy ő akarta az egészet, ha esetleg a szemedre veti, hogy ő állta, de úriember nem tesz ilyet, szóval reméljük, hogy ő se fog.

Neki az csak jó, ha elmehet veled nyaralni, szóval ne vedd el az örömét. Ha a pénz tényleg nem akadály neki, akkor te se akadj fenn rajta.

2011. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy fogadd el, az okokat már előttem felsorolták :)
2011. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%
nálunk is lett volna elvileg hasonló, úgy volt,hogy mennek a haverokkal olaszországba és akkor még csak pár hónapja ismertem, ő felajánlotta,hogy menjek vele és bár nagyon el akartam menni oda úgy éreztem ez nem illő, hogy a pénzén élősködjek mikor még alig ismerjük egymást meg eleve utálom ha más pénzén utazom.Olyan fura amikor mindent fizet és legszívesebben én is beleadnék pénzt de nincs mit. Aztán nem jött össze mert el kellett halasztani,de amikor még biztos voltam benne csak azt kértem tőle hozzon kagylókat meg csigákat a partról:) Most 1 év után megint felvetődött ez a dolog és már nem annyira fura,hogy együtt megyünk bár még mindig rossz érzés,hogy nem tudok fizetni.Ha Magyarországon belül akar nyaralni pl Balaton az még elmegy,de külföldre ne menj vele,mert akkor mindegy hogy igaz e vagy sem de rád fog ragadni,hogy csak a pénzéért vagy vele.
2011. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!