Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? (lehet ne jó...

Mi a baj velem? (lehet ne jó kategória)

Figyelt kérdés
hát az a helyzet h nem tudok már normálisan nézni 1 anyára se.. mikor egy anya beszél a gyerekéről ezt gondolom:na persze... csak azért szülte a gyerekét h bántsa... ez elég bonyolult de olyasmi ez h nem tudok úgy tekinteni 1 anyára min egy érző szerető emberre.. egyszerűen anyám annyit bántott már... h nem bírom és félek.. ha les feleségem és gyerekem .. ő rá se fogok tudni úgy tekinteni h szeretem
2011. máj. 3. 19:05
 1/9 A kérdező kommentje:
*nem
2011. máj. 3. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

*lesz

bocs mindenki aki olvassa csak ideges vagyok

2011. máj. 3. 19:14
 4/9 A kérdező kommentje:
17
2011. máj. 3. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Nem csak magad miatt hanem a jövőbeli családod miatt is (ne kelljen úgy szenvedniük mint neked kellett).
2011. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ezt meg lehet gyógyítani ? vagy meg lehet javulni ?
2011. máj. 3. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten meg lehet, de az ilyen dolgok nem úgy javulnak, mint egy nátha. Menj el pszichológushoz, bátran és őszintén!
2011. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne hogy túl lehet jutni ezen pl. az elbeszélgetős módszerrel: pszichológusnak elmeséled hogy milyen lelki traumák értek korábban pl. az anyád hogy bánt veled és ő ezek alapján megmondja hogy hogyan lehet ezeket feldolgozni.
2011. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A legtöbb válaszadó azt írta ,hogy menj pszichológushoz, de valószínűleg nem fogsz, szóval megpróbálom én más nézőpontba helyezni a helyzeted.

17 éves vagy. Egy év múlva nagykorú. Ha a családod anyagi helyzete elég ahhoz ,hogy tovább tanulj , akkor tanulj úgy ,hogy lehetőséged legyen olyan messzire menni amennyire csak tudsz. Ha nem érdekel a tovább tanulás , akkor vmi olyan melót kell találnod , aminek segítségével függetlenedni tudsz anyagilag, és ki tudsz bérelni egy albérletet + eltartani magad.


Messziről kerüld el a drogokat, mert én pl. a szüleim szeretetlensége és a bennem lévő űr miatt drogfüggővé váltam. Elhiheted nekem ,hogy bármelyik drog csak súlyosbít a helyzeten , és nem feltétlen a függőség miatt. A függőség csak garantálja ,hogy ne tudj ki mászni a mocsárból akkor sem, ha már belátod ,hogy abban vagy.


Amikor már nem fogsz ott lakni, vagy általában , ha nincs a közeledben , pucold ki a fejedből anyádat. Éveket pazaroltam arra ,hogy újra és újra átéltem képzeletben a gyerekkorom, s ugyancsak képzeletben különféle módokon megbüntettem őket. Amikor igazán eljön , vedd észre az életedben a békét és a nyugalmat , és ne engedd ,hogy az emlékek megzavarják.


Tudod a neveltetésed módja nem volt teljesen haszontalan , ugyanis annak köszönhetően ,hogy nélkülöznöd kellett a gondoskodást , a gyengédséget, a törődést és a kedvességet, te azon kevesek közé tartozol, akik fel képesek fogni, hogy milyen nagy érték a szeretet és a család. Másnak teljesen hétköznapi ,hogyha megszeretgetik, de neked lehetőséged van arra ,hogy - majd amikor egy nő magához szorít elalvás előtt , és óvatosan megsimogatja a fejed, miközben puszilgatja az arcod- felismerd a szeretet kivételességét , és hihetetlen értékét. Ekkor a benned lévő , elfelejtett gyermek hihetetlen boldogság közepette fog fürödni a szeretetben és a hála érzésében , ami arra fog késztetni ,hogy némán a mindenségbe üvöltsd: köszönöm.

De más értékeket is kaptál anyádtól , még ha nem is tudatosan közvetítette. Az ellenpéldáktól gyakran többet tanul az ember , mint a példaképektől. 1. Apaként elvárásod lesz önmagaddal szemben , hogy jó szülő legyél (ritka!) , és ez lehetővé teszi ,hogy tényleg az legyél. 2. Tisztába vagy vele ,hogy a jó gyerekneveléshez nem csak az tartozik hozzá ,hogy a szülő garantálja a gyerek jövőbeli megélhetését , hanem az is ,hogy boldoggá tegye a JELENBEN. 3. Tisztába vagy vele ,hogy attól ,hogy egy gyereknek nem kell dolgoznia , még lehetnek problémái. És egy gyerek problémái ugyanolyan jelentőséggel bírnak , mint egy felnőtté , hiszen egy gyerek is reflektál érzelmileg a világra. (Jó ez evidens, de nevetséges módon az embereknek még sem az.)



Nem fog problémát jelenteni ,hogy másképp nézz a feleségedre , mint az anyádra. Válassz jól! És ha sikerül ,a napnál is világosabban érzékelni fogod majd benne a gyerekneveléshez szükséges intelligenciát, érzelmi fejlettséget és elvrendszert, ami tiltja egy gyerek megütését például. Tudom , hogy úgy tűnik ,mintha minden szülő csak szokásból szülne gyereket , és a számára írt szabályok valójában a szülők érdekeit szolgálnák , de te is tudod ,hogy vannak kivételek. Találni fogsz egy nőt , aki kivétel lesz. Léteznek ilyen nők.:) Onnan tudom , mert én is nő vagyok. Több bizonyítékkal nem tudok szolgálni.:)


Addig is , amíg nem találsz vkit , akit igazán szerethetsz , töltsd be az életed önmagaddal. Amikor úgy érzed ,hogy a szeretetlenség és az üresség miatt semmi értelme az életednek, ismerd fel ,hogy ezt az űrt nem csak egy másik ember képes betölteni. Tegyél érte ,hogy elismerhesd , tisztelhesd és szerethesd önmagad. Tapasztald meg az önmegvalósítás nyújtotta szárnyalást. Válj önmagad hősévé.Válj egy kivételes emberré. Minden rólad szól.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv

2011. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!