Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy változtasson...

Mit tegyek, hogy változtasson a viselkedésén?

Figyelt kérdés
Tehát. Régóta ismerem a barátnőmet, szinte már olvasok a gondolatában. Jól kijövünk egymással, viszont a viselkedése néha zavar. Nem rég elkezdte csinálni a jogsit, azt akarta, hogy én is kezdjem el vele, de én nyelvvizsgázok májusban, így se időm, se energiám nincs a jogsira, mellesleg keret sincs rá. Tudja, hogy én is szeretnék, ennek ellenére mindig azt ecseteli, hogy milyen jó 100al menni, hogy miket kell csinálniuk, hogy hogy kell elindulni. Borzasztóan zavar, tudom hogy direkt csinálja. Ezen kívül, ha kap új telefont vagy ilyesmi, akkor rögtön azzal jön, hogy én mikor kapok már új telefont? vagy valami hasonló. Viszont ha kapok valamit, akkor rögtön elkényeztetett hülye p*csa vagyok, aki mindent megkap. Mondhatni henceg. Nem szólok neki ilyenkor, vagyok annyira önfejű, hogy inkább csöndben maradok, mint szóljak neki hogy ez zavar. A másik dolog az, hogy elváltak a szülei, és az apukájáról és anyukájáról is nagyon csúnyán beszél, mindig mindennek elmondja őket. Sokszor szóltam már neki, hogy ne mondjon ilyeneket, mégis csak a szüleiről beszél, de erre azt válaszolja, hogy őt nem érdekli, a lényeg hogy a pénzt megkapja. Szerintetek maradjak csöndbe vagy kezdjek valami más témát, mikor elkezd ezekről beszélni?
2011. máj. 3. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha elkezded kritizálni, hogy miért mond ilyeneket, miért ilyen bunkó stb., azzal csak olajat öntesz a tűzre. De az sem túl jó, hogy csak magadban fortyogsz, a barátnőd meg nem is tud róla.


Szerintem mondd el neki azt, hogy neked miért esik rosszul a viselkedése. Vagyis ne kioktatni akard, hogy "nem kéne folyton az autóvezetéssel hencegned", hanem inkább őszintén valld be neki, hogy ez neked mennyire fájdalmas, mikor szeretnél te is menni, de nem tudsz. Ha jó barátnő, és nem szeretne neked fájdalmat okozni, erre abba fogja hagyni a piszkálásodat.

2011. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!