Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Az indulatos...

Melyik a jobb? Az indulatos ember, vagy a szerény?

Figyelt kérdés
Nekem az a gondom, már jó pár éve, hogy ez a két személyiség harcol bennem. Vannak napjaim amikor a legvisszafogottabb vagyok, halkszavú, mindig meggondolom mit mondok, segítőkész, kedves..szóval minden ami jó, de ilyenkor gyakran aggodalmaskodom a jövőmön, tervezgetek, álmodozok. Máskor meg elég indulatos, gyakran durva (persze ekkor is saját magam vagyok, csak pl. nyersen megmondom mindenkinek mi a hibája, mit kéne tennie). Ilyenkor máshogy látom a világot is, sokkal boldogabb vagyok, nem érzem hogy terhelne semmi kötelezettség, a rosszban nem látom a rosszat csak a jót, sose tervezek, mindig azt csinálom amit épp akarok. Ha az indulatos napjaimon el próbálom nyomni magam, akkor rosszul érzem magam. Melyik a jobb szerintetek? Melyik személyiség? Vagy a kettő keveréke kéne?
2011. máj. 4. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána az asszertivitás fogalmának.
2011. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Világéletemben a szerény de értelmes embereket szerettem.

Sokan sajnos fogalomzavarban vannak és a szerény halkszavú emberre rásütik hogy tesze-tosza, a rokkanékonyra és taplóra meg azt mondják hogy őszinte és ami-szívén-az-a-száján típus. Hát az nem feltétlenül van így.

Aki indulatos nem biztos hogy őszinte és határozott, lehet hogy csak szimplán közönséges.

Aki mewg visszafogott az lehet hogy egyszerűen csak bölcs.

2011. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak te vagy ilyen. Jobb az indulatos, mert az legalàbb kiadja magàból, ami benne van.Nem csorbùl a lelke. En is inkàbb szerény vagyok és bizony sokszor visszafojtom,amit szeretnék mondani, bizony ez nem jó.
2011. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kiindulópont szerintem, hogy melyikkel van az illető egyensúlyban, melyikben érzi jól magát. Talán a kettő keveréke. De nem vagyok benne biztos.
2011. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam magasan vezet a szerény, értelmes. (Az indulatosoktól alapból menekülök, a baráti körömben nincs egy indulatos ember se - a barátokat meg tudom válogatni). A családban van, de tőle messze lakom hálistennek! :)
2011. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha az indulatosságoddal nem bántasz kifejezetten másokat, akkor miért kellene visszafognod? Ha nem vagy agresszív, csak őszinte (persze nem kíméletlen), akkor nincs azzal baj.
2011. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem az indulatos embereket, az a jó ha valaki vissza tudja magát fogni szerintem. Utálom ha valaki vég nélkül kritizál mindent, ami nem tetszik neki.
2011. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy mindenki a szerényt fogja mondani, mivel én is így gondolom, hogy az jobb, csak a szerény napjaimba be kéne vonzanom a pozitív gondolatokat, amik általában akkor vannak ha indulatosabb vagyok. De azt igazából nem értem, hogy ha mindenki a szerényebbeket szereti, akkor általában miért sikeresebbek a hangos emberek? Vagy a szerénynek is vannak fokozatai? Pl.: egész nap magában ül és meg sem szólal. Az ilyen típusú ember azért szerintem nem jó, hiába lakozik benne hatalmas szeretet, és bölcsesség.
2011. máj. 4. 14:40
 9/11 anonim ***** válasza:

AZ elsőt eltapossák, a másodikat kiutálják.

Inkább azon kell dolgozni, hogy az ember legyen kemény, de diplomatikus. Harcoljon ha szükséges, engedjen ha kell.

2011. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hangos ember nem egyenlő azzal, hogy mindig megmondja amit épp gondol... Sokkal inkább az, hogy tudja mikor kell és mit mondani, és mikor kell csöndben maradni. természetesen az sem jó, ha valaki soha nem szól egy szót sem.
2011. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!