Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék JOBB ember?

Hogyan lehetnék JOBB ember?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, van férjem, pici babám, tök boldog is vagyok - mégis, évek óta rossz szokásom, hogy másokon köszörülöm a nyelvem, mindenkiben keresem a hibát, amit jól ki is beszélek a párommal (különösen a nőket...), és úgy általában véve is mintha saját magam akarnám igazolni állandóan, és arról beszélek embereknek, hogy én mit milyen jól csinálok, és várom a dícséreteket.


Szeretnék jóindulatú, kedves teremtés lenni, amilyen alapvetően voltam gyerekként.

Vissza lehet még "csinálni" szerintetek?


2011. okt. 4. 15:40
1 2
 1/14 Gabriel99 ***** válasza:
39%

igen, rengeteg imával, böjtöléssel, és templomba járással.

komolyan. az ember önmagától nem képes megváltozni, nap mint nap tapasztalom. viszont ha felismerted a hibád, és változást akarsz, akkor már ráléptél a jó útra.

2011. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el , vagy néz meg filmben a titkot,the secret.Szerintem segíthet , ha te és hajlandó vagy rá
2011. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
jah, főleg a böjtölés fog segíteni -.-
2011. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2014-ben szavazás a JOBBIK-ra. :D


Komolyan a kérdésre válaszolva ez egy olyan dolog amit lehet változtatni. Én sem vagyok egy csillogás, de a titok az akarat, amely idővel borostyánt arat.

2011. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!


Alkalmazd a titkot!

2011. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Miert mastol varsz el dicseretet? Es mondjuk nem sajat magadtol???
2011. okt. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan elhűlök milyen hülyeségeket írnak egyesek. Böjt, ima, alkalmazd a titkot...


"évek óta rossz szokásom, hogy másokon köszörülöm a nyelvem, mindenkiben keresem a hibát, amit jól ki is beszélek a párommal (különösen a nőket...), és úgy általában véve is mintha saját magam akarnám igazolni állandóan, és arról beszélek embereknek, hogy én mit milyen jól csinálok, és várom a dícséreteket. "


A változás felé az első lépést már meg is tetted. Felismerted hogy ez így nem jó.

Másoktól vársz igazolást mert te magad nem érzed elég jónak saját magadat. Másoknak akarsz megfelelni ami nem jó dolog, hiszen maradéktalanul soha nem fogsz megfelelni senkinek. Lehetetlen küldetés. Én úgy hiszem hogy aki azt lesi állandóan hogy mások mit gondolnak róla és ennek érdekében még fikázni is képes egyeseket (hogy "lám hozzájuk képest milyen jó vagyok") az soha nem lehet igazán boldog mert valójában épp annyira tiszteli saját magát mint azt akit fikáz.

Neked önbizalom kell, egy olyan mély meggyőződés szintű önbizalom amit nem kezdhetnek ki mások. Mert az egyetlen akinek elsődlegesen meg kell felelned az te magad vagy!

Először is végy egy papírt és írd le a pozitív és negatív tulajdonságaidat, mégpedig ha kell fájdalmasan őszintén (pl. pozitív: segítőkész, barátságos, stb., negatív pl. bizonyos helyzetekben gyáva vagyok ellentmondani, megalkuvó vagyok sokszor stb.). Aztán a negatívakhoz írd oda hogy mit kéne tenned hogy változz ezekben a dolgokban (pl. ki kell állnom magamért még akkor is ha félek hogy mi lesz erre a reakció, stb.). És aztán következetesen dolgozz ezek megvalósításán! Ha tényleg minden nap megteszel e téren mindent akkor azt fogod észrevenni idővel hogy lesz önbecsülésed. Már nem fogsz kényszert érezni arra hogy mások dolgával foglalkozz főleg nem azért hogy szapuld őket, mivel anélkül is érezni fogod hogy mennyit érsz.

2011. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy akiket kibeszélsz, ők is emberek. Attól még nem lesz kevesebb, ha például nem szép.. nem a külső számít. Belső rossz tulajdonságai meg mindenkinek vannak, csak az a fontos, hogy próbáljon meg változtatni rajta.

A dicsekedést pedig hagyd abba.. csak egoistának tűnsz tőle. Úgy kell magabiztosságot sugározni, hogy nem vagy kevély. Ha valamit jól csinálsz, azt úgyis észre fogják venni. :D

2011. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Önbecsülési problémáid vannak. Teszel olyan dolgokat amik örömet okoznak? Vagy csak próbálsz megfelelni az elvárásoknak? Szép családod van, ez pozitív mások szemében. De szeretettel vagy velük, büszke vagy? Rájuk, munkádra, magadra?
2011. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát figyelj,szerintem ettől még nem leszel rossz ember.A lényeg, hogy ne gonoszságokat mondj másokról és ne ferdítsd el a dolgokat,ne forgasd ki emberek szavait,miközben nekik tetszelegsz.


Ha neked az egy jó kis szórakozás, hogy kifigurázol embereket a férjeddel,az viszont nem probléma :)

2011. okt. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!