Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? (gyerek téma)

Mit tegyünk? (gyerek téma)

Figyelt kérdés

Először is a történet szereplői mind 35-40 év körüliek.

Az unokatestvéremről van szó akinek a házassága csak a külső világ szerint tökéletes,valójában egy kínszenvedés a unokatesóm részéről.

A férje mások szemében egy hihetetlenül jó parti,és jó fej ember..De nagyon uralkodó típus,és ha kell lelkileg is tud zsarolni.Igazából mi is csak azért tudunk pár dolgot,mert volt eset amikor kiesett a szerepéből a sógor.

A lényeg,hogy a sógor rühelli a gyerekeket,és többször hangoztatta,hogyha ne adj isten a felesége terhes lesz csakis abortusz lehet..Ha tudta nélkül megtartja akkor nagyobb baj lesz mint bárki gondolná..Ezt sosem titkolta.Mint írtam nem vagyunk tinédzserek és a sógornőm már lassan 40 évesen szeretne egy babát..De a férje hozzáállása miatt nem lehet. A fenyegetőzés nem alaptalan a férje részéről,mert egyszer elhagyta a férjét az unokatesóm,de amit ezért kapott..nos nem kívánom senkinek..Így visszament hozzá,mert nincs hova menekülnie..De ennek az eredménye az lett,hogy bár külső szemlélők szerit boldog házasságban élnek a falak mögött igazi harc van..

Egy kicsit úgy képzeljétek el a házasságukat mint Júlia Roberts filmjében "Egy ágyban az ellenséggel"..

Nos pár nappal ezelőtt az unokatesóm átjött egy pici kislánnyal.Sírva kérte,hogy fogadjuk be a kislányt,és "látszólag" neveljük mi..Sokkolt a hír amikor megtudtuk hogy az ő lányuk.9 hónap terhesség alatt még véletlenül sem vettem észre hogy terhes lenne.Komolyan még hízást sem vettem észre..El se tudjuk képzelni,hogy a fenébe tudta titkolni a férje előtt a terhességet.. Megtudtuk,hogy rendesen járt orvosi vizsgálatra egy magándokihoz,és a szülést is megoldotta úgy,hogy azt mondta,az anyját látogatja meg.(a sógor ki nem állja az anyósát,így még véletlenül sem kísérte volna el)

De most a kislány a másik szobában alszik..Jó kislány.De fogalmunk sincs mit tegyünk..Az unokatesóm azt mondja ha megtudja a férje,hogy van gyerek megöli őket..(ahogy mindig is hangoztatja) A terve az,hogy úgyis szomszédok és rokonok vagyunk,így a pici lehetne nálunk amíg valahogy megszabadul a férjétől..Persze ő rendszeresen átjár,és minden anyagi terhet ő vállal..

A gond csak az,hogy én nem akarok kisbabát,és nem akarom nevelni más gyerekét.A felelősség mégis rajtunk van,hiszen velünk van..A páromat is rosszul érinti,mert attól tartunk,hogy azt fogják hinni,hogy a miénk..

Most mit tegyünk? Ha elmondjuk,hogy a gyerek az övékké,lehet,hogy egy hatalmas tragédiát okozunk..

1 hetes a pici,és fogalmunk sincs mit tegyünk..Szerintetek?

38/N


2011. máj. 4. 19:21
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
javítok: nem sógornőm,hanem unokatesóm
2011. máj. 4. 19:24
 2/29 anonim ***** válasza:
69%

Ez kizárt dolog, hogy megtörtént.

Forgatókönyvnek nem lenne rossz.

2011. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem fogja a férje észrevenni, hogy a nejének drabális mellei lettek tejbelövelléstől?

Nem fogja észrevenni a hat héten át tartó gyermekágyi folyást, a szinte biztosan meglévő gátsebét, a varratokat?

Mondjuk, ha azt nem vette észre, hogy terhes...

Meg hogy úgy jön haza, hogy hoz egy gyereket magával.


Ilyen a mesében nincs, már ne haragudj.

2011. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Pedig megtörtént.

Bár csak forgatókönyv lenne.

2011. máj. 4. 19:30
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Na több szempontból is sántít a történet, de tegyük fel, hogy igaz.Nem tudom elképzelni, hogy bármilyen okból is együtt élnék egy ilyen férfival. Megölné a gyereket meg a feleségét? Csak azért mert gyerek lett? Az asszony hogy gondolta a gyereknevelést? Előbb kellett volna elmennie a háztól, aztán szülni.Na, mindegy. Most már abban segítenék neki, hogy elmenjen egy anyaotthonba a világ végére.Családsegítő szolgálat, gyermekvédelem, mindenkit riasztanék.Nem kéne befogadni a picit, nincs is hozzá jogotok. mégis, milyen címszóval nevelnétek ti? honnan lett, miért van nálatok. Védőnő is van a világon, neki mit mondotok?
2011. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos hány ilyen van,hogy nem veszik észre a terhességet,a baba meg rosszab esetben egy kukában van pottyantósban végzi.
2011. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

ha ez igaz:akkor nagyon-nagyon durva sztori:(

sajnálom hogy ilyen megtörténhet

de azért tényleg nagyon hihetetlen

szerintem egy ilyen helyzetből csakis a felszívódás jelenthet kiutat

az unokatesód elmegy egy olyan helyre ahova a férje nem tudja követni

de ez nem kiviteleztethető

2011. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%
bahhh. Az unokatesód először is keressen egy családsegítő központot és adja elő a történteket. A férjtől el kell válni, ez ugyanis pszichés terror, vagy fizikai is, nem tudom.Vagy hazamehetne az anyjához egy időre is. Jogi útra kell terelni a dolgot és elválni a vadembertől. A gyereket meg ne adja oda senkinek.
2011. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
hát ez a sztori nagyon sok sebből vérzik
2011. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
27%

Oké, értem, hogy nem akartok gyereket- hogy miért rátok tartozik-, azt viszont nem értem, hogy mi a baj azzal, ha a rokonok, szomszédok (és főleg unokatesód férje) úgy tudják a tiétek.

Két életet mentetek meg, gondoljatok erre.

Mondjuk titeket is megértelek, hogy felelősség meg minden. Lehet azért vagyok ennyire a mellett, hogy unokatesód kérésére mégis mondjatok igent, mert mi már nagyon szeretnénk egy kisbabát, csak még nem lehet. Szóval emiatt nem tudom igazán beleképzelni magam a helyzetetekbe.

2011. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!