Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyák. Mi van...

Kisgyerekes anyák. Mi van veletek? Semmi más téma nincsen, csak a gyerek?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom, és jönnek vissza sorban a gyesről az anyukák.De semmi más téma nincsen, csak a gyerek.Ma hányt, tegnap nem, ma aludt, holnap hogy fog?Ezt megette, azt nem, kakil, vagy nem?Akármibe belefog az ember, beszélni semmi másról nem lehet, csak erről.Én is anya vagyok, de ez már túlzás.És ilyenkor jön, hogy apika(A férj) nem akar velünk aludni, meg már itthon sem akar lenni (csoda?), és a siránkozás, hogy meghalok a fáradságtól, semmi erőm, stb.,stb.Megérti mindenki, hogy megváltoztak a körülmények, de azért Nőnek is meg kell maradni, nem csak anyának.Néha annyira frusztrálnak, hogy csak na.És tévedés ne essék, nem csak engem.

Az anyasággal nem szűntök meg NŐNEK lenne!Legyen más témátok is.


2011. ápr. 20. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Húha, azt hiszem, nagy vitát fogsz kirobbantani ezzel a kérdéssel...

Csak hogy válaszoljak is, valószínűleg egyelőre nincs más témájuk, kell egy kis idő, hogy újra visszarázódjanak a régi-új életükbe. Eddig a gyerek körül forgott a világ, most is - és ez így is természetes szerintem -, de idő kell nekik, hogy ők is felvegyék a ritmust, és más téma is legyen a gyereken kívül. Legalábbis én így gondolom, tapasztalatom nincs egyelőre. Jelenleg itthon vagyok a másfél éves kisfiammal, és várjuk a testvérkéjét, de mindemellett tanulok is - így azért elég gyakran kiszakadok itthonról -, meg sok minden mással is foglalkozok. A lényeg, egyelőre nem venném észre, hogy mindenkivel csak a kisfiamról és a babáról beszélnék, valahogy úgy vagyok ezzel, hogy nem feltétlenül érdekel mindenkit, hogy hányszor és mit eszik, mennyit kakil stb., de valószínűleg azért, mert magamból indulok ki (engem sem érdekel ilyen részletességgel a másé). Ja, és még annyit, hogy azért biztos vagyok benne, hogy nem minden kisgyerekes anyuka a gyerekéről tud csak beszélni, szerintem pont kifogtad őket... Neked amúgy hány gyereked van és mennyi idősek? Te hogy viselkedtél, mikor visszamentél gyes után dolgozni???

2011. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de en ezt eleg kioktatonak erzem meg akkor is ha van benne igazsag.

Attol, hogy a Te ismeroseid kozott csak a gyerek kakilasa a tema az nem azt jelenti, hogy masoknal is.

Koszonom szepen, de en meg mindig nonek erzem magam!!

Termeszetesen en is sokat beszelek a lanyomrol, de ha baratnokkel beszelgetek eloszor a masik felet kerdezem meg es hallagatom vegig.Nyilvan ha megkerdezi en is szivesen meselek a lanyomrol, hogy mit tanult es mit tud mar stb.

Szerencsere csak olyan barataim vannak akiket erdekel a lanyom!

Nem csak megkerdezik hanem tenyleg erdekli oket, es negem is erdekel mi van a baratnoimmel.Ez a baratsag.

Nyilvan a munkahelyen nem csak baratokkal vagyunk korulveve, de akkor lehet illedelmesen kozoldni, hogy most nincs kedved beszelgetni.

2011. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

En is anya vagyok es nem allandoan a gyerekemrol beszelek, de masok egybol a gyerekrol kerdeznek es azon kapom magam, hogy a beszelgetes 100%-a a gyerekrol szol, mert csak rola kerdeznek. Egyszer mar megelegeltem es temat valtottam. Erre a rokonom: "csak nem bantad meg?" (a gyerekvallalast)

Nem vazz, csak a nap 24 orajabol nem akarok 25-ot arrol beszelni, hogy milyen markaju pelenkat hasznalok es milyen szinu a babakocsi. En mar kerulom a gyerekes szuloket, mert mindig ez a tema, mar "felnott" emberkent nem is lehet beszelni egyesekkel. Mintha mar nem is emberek lennenk, csak babakiszolgalo robotok. Tisztelet a kivetelnek! En sosem ertettem, hogy mi az elvezetes abban, hogy valaki profi modon tud pl. a babakocsikrol beszelgetni, hogy ennek ilyen funkcioja van, a masiknak amolyan es egy katalogusban naphosszat ezeket nezi. OK, nezze, de ne varja mar el, hogy nekem is ez tetszen "de hat neked is van gyereked, neked ez nem fontos?" alapon. Nem, nekem ez nem fontos. Mindenki mas.

2011. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolóval annyiban egyetértek, hogy a környezet is ludas lehet ebben, engem is legikább a kisfiamról kérdeznek, holott más témákat is tudnánk találni... Első voltam.
2011. ápr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok


akkor en szerencsesnek erzem magam.

Ha a baratnoimmel beszelgetek (anyukakkal) meg sosem volt tema a babakocsi kisagy stb

persze volt, hogy kertunk tanacsot egymastol pelenka vagy popsikrem ugyben, de talan 1 kezemen meg tudom szamolni hanyszor volt.

1ik baratnom fotos a masik modellkedett a terhesseg elott en pedig sminkes vagyok igy szakmai dolgokrol eleg sok szo szokott esni.Egyikunk sem akar kiesni a ritmusbol.

A beszlegeteseink 40-50% teszi ki maximum a gyerek es a vele kapcsolatos dolgok.

2011. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jajj, isten mentsen hogy kompromitáljak akár egy kisgyermekes anyát is.De ha vissza kell mennetek a közösségbe, akkor be kell látni, hogy nem mindeni a babákkal való történésekre kíváncsi.Annyi mindenről beszélnénk velük, de nem lehet, mert mindenre van egy ...a pici is ezt csinálta, Őmiatta lett ez, így, akkor, stb.

Van agy másik kolleganőm, nem is tudtuk, hogy van egy 4 éves fia, mert el tudta választani a munkát az otthoni dolgoktól.Soha nem hallottuk panaszkodni, vagy siránkozni, de akármiről lehetett vele beszélni, nem lyukadtunk ki a gyermeksírásnál.Szívesen nézem a képket a telóban, meghallgatom a mondókát is, de amikor semmi másról nem lehet beszélni, az annyira fárasztó...:)

2011. ápr. 20. 23:42
 7/16 anonim ***** válasza:
Úgy látom, most hirtelejében olyanokba botlottál, akik nem csak a gyerekről akarnak és tudnak beszélni. De hidd el, ha nem is "kompromittálni" akartál, úgyis rád fogják húzni a vizes lepedőt, mert aki egyelőre csak a gyerekéről beszél mindig, annak ez igenis rosszul fog esni - annak ellenére, hogy valahol ő is érzi, hogy nincs ez így jól, nem szabadna, hogy csak a gyerek legyen a téma. Kíváncsian várom a többi választ is... Ismét első voltam.
2011. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Csak abba gondolj bele kérdező,hogy egy kismama elmegy mondjuk még terhesen táppénzre és kb 3 évet van otthon a gyerekével.Ez alatt a 3 év alatt az egész lénye a gyerek körül forgott,egyértelmű,hogy visszamegy dolgozni nem is nagyon tud másról beszélni.Én most fogok visszamenni a nyár közepén dolgozni,és egyáltalán nem érdekel,hogy eleinte ki mit fog gondolni arról,hogy én folyton a gyerekről fogok beszélni.Ha nem érdekli ne hallgassa...ennyi.Nekem 3 nagy haverom volt a munkahelyemen amikor eljöttem.Ebből kettő 25 éves fiú és egy 25 éves lány.Na a lánnyal mai napig is baromi jól elvagyunk.Viszont a két fiúval teljesen leépült a barátságunk mivel tisztába vagyok vele,hogy őket egyáltalán nem érdekli a gyerek.És ha visszamegyek melózni velük már sosem lesz olyan a kapcsolatom mint a gyerek előtt.Az egyikkel már 2 éve nem beszéltem egy szót se...mégis miről beszélgetnénk?...nem hogy a gyerekről nem tudnék vele beszélni,de semmi másról sem.
2011. ápr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

De ez milyen hozzáállás, hogy ha nem érdekli ne hallgassa?

Akkor olyan közösséget kell keresni aki, erre vevő, nem kell traktálni olyanokat, akiknek ez nem téma.Egy adott közösségen belül, nem lehet senkire ráerőltetni egy bizonyos témát.Annak megvan a helye otthon, a családon belül, esetleg a barátokkal, barátnőkkel, de nem egy munkahelyen, ahol lenne ezer más téma, de nem lehet semmiről beszélni, mert akármit hozol fel, a gyereknél lyukadunk ki.

2011. ápr. 21. 00:09
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a munkahelyemen szakmai dolgokról szoktam beszélni a kollegákkal. Meglep, hogy mások nem. Ha kérdeznek persze válaszolok a gyerekkel kapcsolatban, de én mondjuk egyébként sem szeretek nagyon beszélni a magánéletemről a munkahelyen.
2011. ápr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!