Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, osszeroppanok tul...

Mit tegyek, osszeroppanok tul nagy a nyomas?

Figyelt kérdés

A csaladom eleg nehez helyzetben van, es minden remenyuk bennem van. Mindent megtettek hogy kulfodi egyetemre keruljek, osztondijam van, melette dolgozom hogy fentartsam magam. A csaladomtol folyamatosan azt hallom milyen buszkek ram, a nagyapam is folyamatosan sirva mondogatja hogy en vagyok ennek a csaladnak a remenye, en vagyok az egyetlen aki viszi valamire. De en nem igy erzem, csalodast fogok okozni nekik.

Egyedul vagyok, egyedul tartom fen a lakasom, dolgozom, orara jarok, szetvagyok csuszva, kimerulve. Hiaba probalkozom, nem tudok ugy koncentralni orakon, az elso fel evem epp hogy meglett, de mivel az elso idoszakba rengeteg koltsegem volt (lakas) ezert elfogyott a penzem es meg tobbet kellett dolgoznom tehat meg tobbet hianyoztam orakrol.

Ha nem sikerul ez az evem, en nem tudom hogy tudok a csaladom ele allnom. Eleve nem akartam kulfoldre jonni, se nem ilyen hosszu tanulmanyokat valasztani, de elvartak tolem, emiatt tortek magukat evekig. Viszont igy kedvem sincs annyi, nem vagyok eleg motivalt, emiatt plussz buntudatom van.

Elvagyok keserdve mert kozelednek a vizsgak es nem vagyok felkeszulve, nem tudom 1 honap alatt betudom-e hozni a lemaradasom.


2011. máj. 4. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzetben vagy!Nem tudsz halasztani 1évet?Addig ha ,,csak" dolgoznál talán tudnál annyit spórolni,h.könnyebb legyen a következő tanéved?
2011. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szüleidnek meg kell érteniük, hogy ha külföldön folytatja valaki a tanulmànyait, nem lesz könnyü, hiszen tanulàs mellett dolgozol is. Az egyetem is sokkal nehezebb.En màr csak tudom mind2 gyerekem kint tanulnak, és õk is dolgoznak. Viszont nem ösztöndijjal voltak, hanem mi segitettünk, amit tudtunk.

Rendes tõled, hogy ilyen lelkiismerettel vagy a szüleid irànt. Remélem, hogy megértõek lesznek veled. Sok sikert és próbàld összeszedni magadat.

2011. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz,helyre tudod hozni.De nem kell más kedvére tenni,ha nem akarsz.
2011. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Elsősorban saját magának tanul az ember, nem a családjának. Hidd el, túlélnék, ha hazajönnél, és itthon tanulnál olyan helyen, ahol bírod a tempót. Aki igazán szeret téged, annak fontosabb vagy te magad, mint a saját büszkeségük. Én a helyedben hazajönnék. De ha nem akarod feladni,akkor próbáld meg végigcsinálni ezt a félévet, és utána halassz egy évet az egyetemen, és keress egy kis pénzt, szerintem mások is így csinálják.
2011. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na igen! Több szülő abba a csapdába esik, hogy többre vigye a gyereke mint ők. Nem számít a gyerek hogy bírja, mit tud felvállalni, csak a látszat az meglegyen. Meg a dicsekvés másoknak, hogy na az én gyerekem. De ha így folytatod összeroppansz, és az nekik jó lesz? A fenébe is állj a sarkadra, nem bírod a kettőt dolgozni és tanulni is. Én a helyedben nem jönnék haza, hanem dolgoznék, és ha úgy érzed jövőre újra felvételizzél, addig gyűjtögetnék pénzt rá. Na és mi van ha egy év kimarad semmi, de a kettőt nem lehet végigvinni.Van aki bírja, és van aki nem. Nem vagyunk egyformán terhelhetőek. Ne keseredjél el. Kitartást!
2011. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az számomra az egyik legszánalmasabb, hogy a szülő ilyen dolgokat vár el. Ha annyira karja, menjen tanuljon a szülő! De mi vagyok én nekik hogy elvárják és elküldjenek oda ahova nem is akarok menni.

Még szerencse, hogy az én szüleim arra tanítottak, hogy magamban bízzak, és amit akarok az életben azt úgy tervezzem meg ahogy én akarom, és ne mások miatt csináljak bármit is. Még azt se várják el hogy miattuk csináljak valamit...

18/l

2011. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!