Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Társadalmi nyomás hatására...

Társadalmi nyomás hatására házasodni, szerelem keretében-van vélemény?

Figyelt kérdés

Középkorú pár vagyunk, mindketten nehezen találtuk meg a nagy őt, viszont úgy érzem, hogy a párom minden lépése, csak a kultúránk miatt van, tekintve, hogy nem egyszer "kinézik" az egyedülállóakat és nem lehet büszkélkedni sem azzal, hogy elvált valaki.


pl amikor össze jöttünk, én voltam a hódítgandó csajai közül az egyetlen, aki hűen várta mikor jövünk már össze, nem szórakoztam, nem tartottam kétségek között, tul.képpen akkor kezdett el velem járni, amikor rájöttem, hogy több csajt fűz és kikértem magamnak és hirtelen nagyot nőttem a szemében.

amikor megkérte a kezem, bizalmatlanságra hivatkozva épp el akartam hagyni-de mivel az egész haveri körében a hosszú távú kapcsolat a "menő" kapart utánam, nehogymá leégjen, hogy kidobták.


most az esküvőt, meg a gyerekvállalást jóformán azért sürgeti, mert a családjában már a harmadik jön x-edik tesójának


és komolyan mondom, ő erre a birtokló/kisajátító érzéseit teljes egészében szerelemnek hiszi és mindezt a szerelem tudatában teszi


én meg natur szeretem őt az első naptól, csak mellette átlátom ezt az egészet


vélemény?

tekintve, hogy két embert azért nagyon sok minden össze tarthat egy életen át, ez egy erős össze tartó erő? a megfeleltségi kényszer, a válástól-kudarctól való félelem, és hogy állítólag ez a norma társadalamunkban alapon?

tehát lehet ÉSSZEL házasodni?


2011. jún. 8. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Óriási hibát követ el az az ember, aki a megfelelni akarásnak rendeli alá a saját életvezetését és aszerint hoz meg döntéseket, hogy megfeleljen. Másoknak, a társadalomnak, a belé sulykolt értékrendnek.

Éljétek a SAJÁT életeteket és úgy, ahogy NEKTEK tetszik!

2011. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként mik ennek a jelei, hogy a párodat csak a társadalmi nyomás motiválja? Szerintem ettől függetlenül is jellemző, ha valakit koccolsz, hirtelen te leszel az egyetlen, akire neki szüksége van. Az esküvő, gyerekvállalás sürgetésénél ő maga mondja, hogy "nézd, már a Jocóéknak jön a harmadik gyerek!"?


Persze, amúgy előfordul, hogy párok azért vannak együtt, hogy ne legyenek egyedül.. de a környezetemben kevés az az ember, aki azért ne válna el, nem szakítana, ha valami nem működik, mert "mit szólnak majd a szomszédok". Az meg duva, ha azt mondod, hogy a párod szerelemnek hiszi ezt a nyomást.. te meg hogy átlátsz a szitán. Miért nem keresel olyat, akiben nem érzed ezt?

2011. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként mik ennek a jelei, hogy a párodat csak a társadalmi nyomás motiválja? Szerintem ettől függetlenül is jellemző, ha valakit koccolsz, hirtelen te leszel az egyetlen, akire neki szüksége van. Az esküvő, gyerekvállalás sürgetésénél ő maga mondja, hogy "nézd, már a Jocóéknak jön a harmadik gyerek!"?


Persze, amúgy előfordul, hogy párok azért vannak együtt, hogy ne legyenek egyedül.. de a környezetemben kevés az az ember, aki azért ne válna el, nem szakítana, ha valami nem működik, mert "mit szólnak majd a szomszédok". Az meg duva, ha azt mondod, hogy a párod szerelemnek hiszi ezt a nyomást.. te meg hogy átlátsz a szitán. Miért nem keresel olyat, akiben nem érzed ezt?


többször megjegyezte egy-két ismerőséről, hogy olyan jellem(most nem részletezem) hogy:" egy nő sem marad meg mellette" (tehát szerinte egy férfit minősít, hogy van e nő mellette)

igen, a tesójára hivatkozott, hogy jön náluk a gyerek, készüljek én is az anyaságra,(a két téma egy sms-ben!) mért akarom én elodázni, "kifutunk az időből"stb


a "szomszédok mit szólnak"tekintetben: példa: szinte szakítás határát súroló veszekedések közepén, kötelez a (előre megbeszélt)rokonlátogatásra, ott a profi színészeket lekörözően mutat be minket álompárként. ugyanez vonatkozik a haveri körére, bármi baj legyen köztünk, azt senki nem láthatja, négy fal közt lehet veszekedni de kifelé mi vagyunk jóformán Brad pitt és Angelina Jolie


és azért hiszi szerelemnek ezt a nyomást, mert amikor szakítani akartam vele a bizalmatlanságom miatt, akkor volt betegesen féltékeny amibe majdnem beleőrült és ő azóta hiszi azt, hogy én vagyok a nagy ő, meg élete szerelme. tehát, azt hiszi féltékenység=szerelem. pedig nem.

tehát ő így tud szeretni, tehát valahol szeret, tekintve, hogy máshogy nem tud.


nem keresek mást, mert már kerestem, és amikor az x-edik randiról már majdnem bőgve jöttem haza, hogy nincs egy értelmes pasi, és amikor úgy éreztem nincs tovább, akkor jött ő az életembe, aki megfogott, tehát ő adatott nekem

2011. jún. 8. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egyik közeli barátom a második feleségét ilyen nyomás alatt vette el. Az elsőt meg gyerekes tudatlanságból. Van ilyen, mielőtt lehurrogtok, hogy milyen ember lehet ő. Aki soha nem kapott szeretetet, nem látott jól működő kapcsolatot az hol tanuljon? Saját kárán. Szóval, a második ilyesmi szitu volt mint te írod. Kitalálod? Válás lett belőle, pedig már gyerek is volt,mert azt is illik ennyi idő után csinálni. Azóta sokat fejlődött, nem voltak hiába valók a koppanások. Az én tanácsom, ha ezt érezném a párom részéről, nem vágnék bele közös életbe. Nem is ismered milyen valójában, hisz nem önmagát adja, hanem eljátszik valakit, aki szerinte lennie kell. Élete végéig nem fog tudni játszani. Egyszer jön majd valaki, aki mellett mer önmaga lenni. Úgy tűnik, nem te vagy az számára. 37/nő
2011. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"nem önmagát adja, hanem eljátszik valakit, aki szerinte lennie kell. Élete végéig nem fog tudni játszani. Egyszer jön majd valaki, aki mellett mer önmaga lenni."


igen, pontosan! örülök, hogy abszolut átlátod miről írok :)

viszont nem arról van szó, hogy mellettem nem mer önmaga lenni.

a volt bnőjével (8évig voltak együtt) ugyanez volt a szitu

az én páromnak megfelelési kényszere van, mind a külvilág és mind a párja felé.

ahogy ismerem(szerintem jól)én felém azért nem mer önmaga lenni, mert önmagát negatívan látja. példa: van benne hirtelen indulatokra való hajlam és féltékenységi arrogancia, amik amikor először kitörtek rajta, elejtett egy olyan megjegyzést, hogy remélte hogy ezt az oldalát soha nem fogom látni!


ő több évtizedes stádiumban leplezi(né) magát, mert önmagát elítéli (persze bizonyos tekintetben - tekintve, hogy munkájában pl nagyon sikeres)


még abban a hitben van, hogy elhiszem róla, hogy ő a tökéletes (mert miért is bántanánk a párunkat az ellenkezőjével-ha mi magunk a problémát elfogadjuk vele együtt)


szóval én azon gondolkodom, hogy én ezt "elviselném" életem végéig

de tekintve, hogy ő így nem látja globálisan az egészet, neki is megfelel e ez így, ahogy végülis az egész életét eddig élte - álcában.

ami érthető is, hogy rossz tulajdonságainkat elnyomni akarjuk magunkban. nem társat keresni mellé.


amire szerintem van esély(tehát a kérdésemre a válaszom, hogy igen, működhet) és mindezt arra alapozom csupán, hogy az emberek nem változnak, középkorúan meg pláne nem.


csak plusz véleményt szerettem volna hallani, ahogy látom kedves utolsó rossz előjelnek érzed.


és azok szerint is fenn tartod ezt a véleményed, amit most fentebb írtam?

mit gondolsz?

2011. jún. 9. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, sőt megerősítettél abban, hogy sajnos nem te vagy a megfelelő neki. Persze kívül álló vagyok, lehet hogy tök hülyeség amit írok. Csak a tapasztalatról tudok beszélni. A már említett barátomról. Most jelenleg olyan nővel él, aki mellett neki elmúlt a megfelelési kényszere. Mert neki is volt jó adag ebből. Ezt mesélte. Eddig mindig azt gondolta, hogy ő úgy ahogy van nem jó, hanem valakivé akart válni, akit szeretnek, elfogadnak, színészkedett, és közben belül azon szenvedett hogy elnyomja az énjét akire szerinte ép eszű ember nem lenne kíváncsi, nem hogy még szeresse is. És lám, találkozott a mostani barátnőjével, és teljesen megváltozott. Rájött, hogy ő pont úgy kell ennek a nőnek, amilyen legbelül,tehát nem kell többet játszania. És ettől kinyílt, nem akar megfelelni, önmaga végre, és boldog életében először. Hát nem tudom érthető voltam e, de én erre alapozom, hogy nem biztos hogy te vagy neki a megfelelő, mert ugyanúgy nem tudja melletted elengedni magát mint az előző lány előtt. De ez sok összetevős egyenlet, az is lehet hogy sok sok évig éltek majd együtt boldogan. Az én barátomnak vannak nagyon fura dolgai, amiket eddig szégyelt és csak e mellett a nő mellett vállalja. Te tudsz ilyenről a barátodnál? Mert ha elvileg tök átlagos, semmi kirívó, akkor vajon miért esik nehezére önmagának lennie? Ez csak egy költői kérdés. A döntés minden esetre a tiétek, és a következmények is. Nekem egyébként olyan szagú is a szitud, mintha azért nem keresnél mást, mint ahogy írod is, mert úgy sem találsz. Akkor viszont ez csak a ló nincs szamár is kincs felállás, nem szerencsés.
2011. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami. Gondolom jó ideje együtt vagytok. Ennyi idő alatt már éreznie kellene hogy nem várod el tőle hogy tökéletes legyen. Elfogadod a dühkitöréseivel együtt normálisnak. Vagy bármi más hibájával. Ezzel ellentétben ő máig azt képzeli hogy te tökéletesnek látod, mert ő azt akarja hogy tökéletesnek lássad, nem azt hogy önmagának lássad. Érted mire akarok kilyukadni? Szerintem túl sok van itt a szőnyeg alá söpörve akaratlanul is.
2011. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nők szeretik túlbonyolítani a dolgokat, pedig hát az ember nevű állat elég egyszerű ösztönlény. Olyan nagyra vagyunk, hogy van eszünk, de hát teljesen logikusan és racionálisan nem tudunk létezni, hisz akkor gépek lennénk. Bár lehet, hogy pár millió év múlva lesz ilyen gépies élőlény is, aki mindig logikusan cselekszik, és mindennek meg tudja mondani az okát.
2014. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!