Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Központi fűtés hány bár...

Központi fűtés hány bár nyomás a normális, hogyan kell mérni? Keringtető szivattyúnak folyamatosan kell mennie, vagy csak amíg a gáz fűt (ég).

Figyelt kérdés
A fűtési rendszerben lévő nyomást hogyan kell értelmezni? Hidegen, fűtés beindítása előtt kell 1.5bar legyen, vagy fűtött állapotban? (Mi egyáltalán a minimum és maximum érték hideg és meleg helyzetben?) Normális dolog az, hogy a keringtető szivattyú állandóan megy, ha nem fűt akkor is?
2011. okt. 24. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendszertől és a fűtőkészülék igényétől függ.

Nyitott rendszerben csak hidrosztatikai nyomás van. Ez földszintes háznál néhány tized bar.

De az újabb gázkazánoknak már zárt rendszer kell túlnyomással. Ez is kazántól függ, hogy mekkora nyomás kell. Általában 1,5 bar jó szokott lenni.

Nekem a kazánomon van egy nyomásmérő óra, azon be is van jelölve, hogy 1 és 2 bar között kell lennie a nyomásnak.

Tehát olyanra játszod be, hogy hidegen se essen 1 bar alá és melegen se menjen 2 bar fölé.

Ha nem ég a gázégő, akkor miután kikapcsol lehet pár perc utókeringetés, de ez után le kell kapcsolnia a szivattyúnak is.

Abban az esetben nem kell lekapcsolnia, ha nem a termosztát kapcsol le, mert elérte a levegő hőmérséklete a beállított értéket, hanem a kazán vízhőmérséklete van túl alacsonyra állítva. Ekkor ha eléri a kazán azt a vízhőfokot, a gázégő lekapcsol és vár hogy visszahűljön a víz, közben keringet.

2011. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :-)


Zárt rendszerem van, csak sajnos a kazánhoz nem kaptam papírt, hogy mennyi legyen a nyomása... És nem tudom, hogy az 1.5 hidegen vagy melegen legyen-e.


Valószínű, akkor azért kering, mert vízhőfok van beállítva. Köszönöm szépen! :-) (egy kezdő)

2011. okt. 25. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Állítsd hidegen kicsivel 1,5 alá. Mondjuk 1,2-1,3 körülire. Ha a kazán nem "reklamál", akkor jó lesz neki. Ha leáll, esetleg valami hibakóddal akkor kevés neki, emelj pár tizeddel!
2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz a kazán típusszámára rákeresni, hátha van hozzá útmutató a neten.


Amúgy a mi cirkónk is az 1 és 2 bar közötti nyomást szereti, ha jól tudom, de nálunk mindig kicsivel 1 bar alá megy, mert nagy a ház, sok a víz, sokat tágul. A vízhőfok meg viszonylag alacsonyra van állítva (talán a legalacsonyabbra vagy a második legalacsonyabbra), ez is elég, és állítólag így gazdaságosabb, hatékonyabb a fűtés.

2011. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!