Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parom reformatus en meg...

A parom reformatus en meg katolikus, hol kereszteljuk gyerekunket? Hogyan valasszunk keresztszuloket? Szamit hogy Ok milyen vallasuak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Amilyen vallásban szeretnétek nevelni, olyan templomban érdemes kereszteltetni.

Ha jól tudom, ha katolikus keresztelő lesz, 1 keresztszülőnek katolikusnak kell lennie, de a többi lehet ref. is. A református szabályozást nem ismerem.

2009. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekek az anya vallását öröklik.
2009. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
nem feltétlenül öröklik az Anya vallását. Olyat is hallottam , hogy a gyerek más vallású lett mint a szülei. (de ez ritka)
2009. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
90%
A második válaszoló rosszul tudja, a gyerek az apa vallását örökli a katolikus egyház felfogása szerint, kivéve, ha az apa nem katolikus. Az egyházjog szerint egy katolikus (lehet görög vagy római) és egy protestáns vallású szülők gyermekét katolikusnak kell keresztelni.
2009. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egyrészt Nektek kell ezt eldönteni.

Másrészt a keresztelést végző lelkészt kell megkérdezni, mert nem mindenhol egyformán ugyan úgy működik a dolog ahogy a "nagykönyvben" le van írva.

Gondolom egyiken sem jártok templomba,mert különben megkérdeztétek volna a papot.

Még nem késő, most sem.

A reformátusoknál (ált.) nagyobb rugalmasságra számíthattok.

2009. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
én úgy tudom, hogy a kislány az anyuka vallását kapja, a kisfiú az apukáét. De lehet ez csak nálunk van így.
2009. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen esküvőtök volt? A katolikus esküvő része egy ígéret, hogy a gyerekek KATOLIKUSOK lesznek!

A református esküvőn csak kérik, hogy legyenek reformátusok.

2009. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
a férjem katolikus én evangélikus vagyok, nem volt templomi esküvőnk. Van egy lányunk és egy fiunk, mindkettő evangélikus lesz, már megbeszéltük a lelkésszel, lehet hogy egyben egyházi esküvőnk is lesz, de ez nem feltétel a lekészünk szerint a keresztszülőknél is mindegy a hovatartozás, csak legyenek megkeresztelve. Mostmár nagyon rugalmasak ezügyben, a protestáns felekezetek mindenképp, de katolikus papok között is találni haladóbb gondolkozásút. Mindenképp Ti döntsétek el először egymás közt , aztán menjetek el a megfeleő paphoz/lelkészhez megérdeklődni az aktuális feltételeket, mert ahány temlom és pap annyi szokás.
2009. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezt nektek kell eldontenetek, lehet katolikus es reformatus is a gyereketek. Menjetek el mindket paphoz, es kerdezzetek meg mi a menete, aztan dontsetek el.

Nyilvan ha katolikusnak keresztelitek a gyereket, akkor a keresztszulo is katolikus legyen. Ha reformatus, akkor nyilvan a keresztszulo is reformatus legyen.

2009. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk pont most volt keresztelő (református és katolikus is)... úgyhogy picikét kikupálódtam ebben a témában. :)

Én a helyedben református keresztelést választanék, mert sokkal kötetlenebb. Nálunk a református keresztelőnél az egyik keresztszülő református, a másik katolikus volt és nem volt belőle semmilyen probléma, a lelkész szóvá sem tette.

A katolikus keresztelésnél voltak szigorú kikötések, pl. csak katolikus keresztszülők, csak családtagok, stb.

Az én édesapám szintén református és anyukám katolikus, de a hagyományok figyelembevétele nélkül is katolikus lettem. Egyébként azt tartja a hagyomány, hogy a fiú gyermek az édesapja, a lány gyermek édesanyja vallását követi.

Ha esetleg tudnék még valamit segíteni, nyugodtan keress meg privátban! Ha tudok, szívesen segítek!

2009. márc. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!